Příspěvky uživatele - 142.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tophit, 8.10.2015
Máme jeden stromek Tophitu, který plodí již několik let. V letošním suchém roce byla násada plodů pěkná, plody menší, vypadaly nadějně. Po srpnových deštích však všechny popukaly a postupně je strávila monilie, na celém stromku zůstaly slovy tři... celý příspěvek >
Množení sazenic rajčat řízkováním 2014, 5.9.2015
Pane Vladimíre, metoda klonování rostlin přes zimu eliminuje riziko záměny odrůd. Namnožíte si klon z dobře výkonné známé rostliny. Pro nás, co pěstujeme za semínek, je výsledek vždy s otazníkem. Sama klonovat nebudu, nemám k tomu dost časoprostoru.... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 5.9.2015
V letošním roce jsem se setkala s více případy záměn odrůdy hlavně u ruských semen. Jsem z toho mírně rozčarovaná. Nasťa ukončovala růst, byla determinantní, dokonce Saladkaja Děvočka měla kulaté plody větší velikosti. Při množení řízkováním tyto... celý příspěvek >
Toptaste, 18.8.2015
Dnes jsem obešla zahradu po 48 hodinách deště po extrémním suchu. Ze švestek nejvíce puká a padá ještě nedozrálá Toptaste.   Jiřina
Preco mi hniju rajciny?, 10.8.2015
Jistě jde o apikální nekrozu, jak popisuje pan Ivan přede mnou. Nyní pomůže rozpustný vápník na list. Fyziologická porucha je většinou způsobena přehnojením dusíkem při přípravě záhonu. Můj známý použil pod jedno rajče jedno kolečko hnoje, výsledkem... celý příspěvek >
Sviluška na okurkách - babská rada?, 7.8.2015
Tak jsem dnes vyměkla a postříkala hadovky ve skleníku Vertimecem proti svilušce. Postříkala jsem i nalkladačky venku, ty byly zvláště zdecimované, možná to už nerozchodí, přesto jsem provedla postřikem pokus, uvidím, co všechno lze ještě zachránit.... celý příspěvek >
Sklizeň 2015, 6.8.2015 Obsahuje fotku
Přikládám foto sklizně ze mnou roubovaných okurek hadovek - odrůda Dominica F1. U mne letos okurky nejsou k focení, úroda nám na jídlo stačí, ale trpí sviluškou. Zatím jsem nestříkala, protož napadení nepovažuji za zničující. Foceno se souhlasem... celý příspěvek >
Předčasné modrání plodů švestky, 6.8.2015
Předčasné modrání a zasychání plodů je letos v důsledku sucha časté. U nás tím trpí zvláště stomy Gabrovské, mají množství plodů, ošetřovali jsme proti pilatce, ve výsledku tam stejně nebude nic, či minimum. Všimla jsem si, že různé odrůdy na sucho... celý příspěvek >
A co letos plíseň okurková?, 4.8.2015
Na okurkách mám letos místo plísně svilušku a to i na venkovních nakladačkách. Jiřina
Zaschlé plody kanadských borůvek, 2.8.2015
Kolegyně v práci mi říkala, že ji zaschly plody na všech borůvkách a to během asi dvou dnů, kdy nebyla na zahradě. Do té doby borůvky nezalévala, protože šetřila vodou. Nyní si vyčítá, že je měla zalít, než přijít o celou... celý příspěvek >
Listy u rajcat, 30.7.2015
Souhlasím s panem Vladimírem, zvláště letos mám popáleniny na plodech rajčat otočených proti slunci. Plody kryté listy vypadají lépe. Cukr se vyrobí v listu a do plodu se dopraví cévními svazky, na plod svítit nemusí. Listy otrhávám až na podzim při... celý příspěvek >
Okurkam zloutnou okraje listu, 4.7.2015
Prohlédla jsem so Vaše fotky, žloutnoucí okraje listů nejsou plíseň okurková, co to je nevím, ale o plíseň se nejedná. Ta se zpočátku projevuje napadením jednotlivých "čtverečků"  na listech mezi pletivy, vygůglite si někde obrázek. Vám řloutnou... celý příspěvek >
Okurkam zloutnou okraje listu, 3.7.2015
V současné době nic proti plísni nestříkám, ještě jsem ani nic nestříkala. Vyčkávám předpovědi počasí. Důležité je, jaká bude vzdušná vlhkost. Snažím se za sezonu aplikovat postřiků co nejméně. Žádná zbytečná chemie.  Rajčata a okurky pěstuji na... celý příspěvek >
Rajče plíseň (foto)?, 3.7.2015
Na druhé fotografii na listu vidím nějaké hnědé tečky, ale o plíseň bramborovou určitě nejedná. Neřešila bych.  Jiřina
Rajče plíseň (foto)?, 3.7.2015
Na tom stonku to jako plíseň vypadá, ale nemyslím si, že by šlo o plíseň. Plíseň prvně napadá listy, potom stonky. listy máte čisté? Navíc není počasí na plíseň, alespoň u nás ne.  jiřina
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika