Příspěvky uživatele - 115.102

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mráz, 21.4.2017
Blanensko -5 takže na zahradu ani nejdu. Na předpověď už se nedívám, netrefili se ani jednou za poslední dny. Druhej rok po sobě jak přes kopírák.
Mráz, 18.4.2017
Má smysl stříkat Championem WZ? Zatím to vypadá na teploty ze ct. na pá kolem -3. Pomohlo by tedy stříknout nakvetené třešně, slivoně tímto přípravkem, zkoušeli jste to někdo?
Lokální šarka, 17.8.2016
Zdravím, připojím se k diskusi mým poznatkem. Letos mě zklamala desetiletá Elena. Loni nádherná úroda, letos mšice kalamitní stav, i slunéčka už to nedávala a musel být postřik. Na to PPV a velký propad plodů. Stávající plody se jeví bez... celý příspěvek >
Královna Hortenzie, 18.5.2016
Zdravím, popíšu moji zkušenost s Hortensií. Dlouhodobě pár plodů i když jsou v okolí třešně, hned vedle višeň. Mám vypozorováno, že pro včely není atraktivní. Prostě strom "nebzučí".  Až letos poprvé plná včel. Ale nevím, jestli to nebylo... celý příspěvek >
Jarne mraziky 2016, 27.4.2016
Já bych zase nečekal od Vás tuto odpověd. Vaše příspěvky vždy rád čtu, rozumím jim a něco se přiučím. Budete nám to muset vysvětlit pane Vysloužile... Moje zahrada dopadla následovně: ořešáky černé, třešně pomrzlé okvětní lístky (už dokvétala),... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 10.7.2015
Jj, včera jim asi bylo zima. U mě vrchol vlny asi 7.července. Za týden asi stříknout Calypsem (Mospilanem) a že by už byl letos pokoj?? Amet opět trošku opožděnej. Ale lepší je věřit vlastnímu lapáku.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 12.6.2015
Tak jsem taky včera stříklnul Calypsem (Blanensko). Amet skoro odpovídá, v lapáku už delší dobu žádná větší vlna. Stříkal jsem kolem 8 večer a viděl jsem spousty obalečů - možná už se chystali klást. Vajíčko jsem jako vždy nenašel žádné. Jak píše... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 3.6.2015
Já ještě nikdy nenašel žádné vajíčko. Je pravde, že nějak extrémně dlouho jsem nehledal, ale pár desítek plodů a listú prohlídnu a nikde nic. Až pak ty díravý jabka vidím. Asi hledám špatně...
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 1.6.2015
Zajímavé. Já na Blanensku poslední dny menší vlna (29.5), cca po deseti kouscích ve dvou lapácích. Asi to teď vypukne v tom teple. Mospilan už číhá v pozoru.
Chovani vlastnich opylovacu - samotarske vcely (mason bees), 12.5.2015
Dorý den, měl bych dotaz na včelky samotářky. Myslel jsem si, že samotářka je jen jedna a zaklade postupně dutinku... Na půdě jsem však objevil několik hnízd samotářek a vypadá to, že jich je tam mnohem více (v jednom hnízdě). Co je... celý příspěvek >
Jablon Gravštýnské, 5.3.2015
Děkuji za odpověď pane Vysloužile. Místo na zahradě mám a vzpomínku z dětství na Gravštýna taky. Ta šťavnatost a chuť byla opravdu luxusní. Zkusím tedy vyčkat, snad se za pár let urodí. Stromek byl kupován ve školce, tak snad odrůda je správná.
Jablon Gravštýnské, 4.3.2015
Mám podobný problém, jablka z mladého Grávštýnu podobné těm Vašim, spíš větší, červené,  chuť nic moc.  Má smysl čekat nebo raději přeroubovat? Stromek má cca 5 let...
Sázení meruněk a broskví na podzim, 23.10.2014
Děkuji za odpovědi, stromky už mám zasázené, takže asi zvolím cestu - ostříhat, zatřít rany a zabalit na zimu. Snad se zadaří.
Sázení meruněk a broskví na podzim, 23.10.2014
Dobrý den, pročetl jsem diskusi, ale nikde tady ani v jiných tématech jsem se nedočetl, jestli se na podzim sázená broskev má stříhat na podzim nebo na jaře. Může někdo poradit??
Jak na zápach z hnojiště, 16.9.2014
Dobrý den, celý život bydlím na vesnici a máme slepice. Ale posledních 14 dní se mě z hnojiště line nepříjemný zápach. Zatím sousedi nic neříkali, ale vadí to i mě. Nevím co se změnilo. Nemáte nějaké doporučení jak ten zápach eliminovat? Mě napadlo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika