Příspěvky uživatele - 77.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda Admiral, 8.9.2020
Host 168.81.Konfrontaci a nevraživost tady rozséváte vy.Já jsem nikoho nejmenoval.Popisuji jen co vidím na svých stromech a vím co dokáže hořká pihovatost.Mnohým se zjevně nelíbí objektivní posuzování odrůd a tak nasazují svoje lokaje bez vlastního... celý příspěvek >
Pink Lady, 13.11.2019
Pane TomNR: Uvádím pouze odrůdy mnou pěstované u níž je deklarována dlouhá skladovatelnost. 1) Odrůdy mnou ověřené Melrose (do 1/2 dubna), Braeburn (do konce března), Jonathan (do konce března), Kanzi (překvapivá výdrž), Pink Lady (zatím... celý příspěvek >
Zničené listy u mladých rezistentních jabloní, 12.8.2019
Je velmi nepravděpodobné aby při zálivce kterou tazatel prováděl došlo k tak drastickému usychání listů nebo úhynu stromků zvláště již zakořenělých na A2. Osobně se domnívám, jde o kalamitní napadení sviluškou ovocnou nebo chmelovou.Přemnožení... celý příspěvek >
Roubování na pařízek, 17.7.2019
Opět nám to tady stereotipně a plánovitě utíká k nějaké všespásné "rezistenci" a démonizaci chem.ochrany.To opravdu není tematem tohoto vlákna. Jak jsem uvedl, provedl jsem toto roubování v nouzi a poukázal na její proveditelnost a také na její... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 25.10.2018 Obsahuje fotku
Dobré ráno ovocnáři, přesouvám diskuzi z Fuji do správného vlákna. Pane Hlavatý, stále píšte o svých Admirálech.Jsou krásné a buďte vděčný, pokud jste od hořké pihovatosti osvobozen.Těch 90% majitelů této odrůdy takové štěstí nemá a překvapivě... celý příspěvek >
Bohemia nepřekonaná, 18.9.2018
Pane Hlavatý, koho oslovím a proč je moje záležitost.Nebudete mě rozkazovat koho smim a koho ne.To že pan Jiří II porovnal dvě odrůdy bez toho aby jednu z nich ochutnal je fakt.To, že jste na vlákně Honeycrunch diskutovali téma nesouvisející s... celý příspěvek >
Williamsova - ten pravý požitek pro chuťové buňky, 23.8.2018
Díky za upozornění.Vím o tom stromořadí u silnice.Jsou to krásné hrušně.Nikdy jsem je však neuchutnal v domění že se jedná o červenou mutaci piksálky.Jsou tam totiž také drobné zelené hruštičky na dalších stromech.Zvláštní, nikdy mě nenapadlo... celý příspěvek >
Kam mizí holovouské šlechtění, 23.7.2018
No tady se nic objektivního nedovím.Podrážděné reakce a známé povídačky.Holovousy jsou prostě tabu.Nezbývá než se přesvědčit osobně.Narouboval jsem loni do palmety Jarušku a má první jablíčko.Angold jsem narouboval letos a u Meteoru jsem letos... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 9.7.2018
Zkusím odpovědět.Provádím pouze základní ošetření proti houbovým chorobám a obaleči.V jakém pořadí a kolikrát jsem psal už mnohokrát.Přípravky proti obaleči jsou přísně selektivní (Integro, Madex).Domnívám se tedy, způsob agrotechniky (bezplevelný... celý příspěvek >
Rubinola - řezat či nechat být?, 7.6.2018
Dobrý den pane Tome Váš podzimní příspěvek pro mě vyzněl ve smyslu výsadby pouze těchto dvou odrůd.Teď vim, že jste je zapracoval do širší výsadby.Je to dobrá cesta co děláte.Smíšené výsadba odrůd z různých šlechtění je dle mě zprávná... celý příspěvek >
Výsledky organoleptického hodnocení jablek Lysice 2016, 31.1.2018
Díky za vysvětlení.Každý má ty chuťové buňky nastaveny jinak.Rád mám sladší ale ne fádně.Když jste uvedl Rozelu.Budu kacíř ale já ji povožuji za chutněší jak Bohemii.U Bohemky mě chybí nějaký chuťový konec.Je jakoby stále stejné i když výborné.Zato... celý příspěvek >
Výsledky organoleptického hodnocení jablek Lysice 2016, 31.1.2018
Pane Ivane z okénka, dal jste na 6.místo v Pačejově odrůdu KANZI.Jak vzorek této odrůdy vypadal?V jaké byl kondici, že byl zařazen na 37 místo do společnosti Idaredu a sloupovek.Moje Kanzi zrovna testuji na skladovatelnost (obyčejný sklep s vyšší... celý příspěvek >
Angrešt a rybíz 2017, 23.10.2017
Invicta je opravdu nejedlá.Měl jsem dva stromečky Bílého nádherného.Letos mě po 16 letech odešly.Invictu jsem pořídil náhodou jako zálohu, ovšem ty chlupaté a nejedlé plody bez chuti a aromatu zpečetily jeho osud.V třetím roce dostala krumpáčem.A... celý příspěvek >
Gala Mitchgla, 22.9.2017
Pane Daníku problém to je.Vyřešil jsem ho přikrytím záhonů igeltovými plachtami.Přikryju všechno co do měsíce budu konzumovat.Je to pracné ale účinné.Před květem stačí zakrýt pažitku, rebarboru a bylinky.V květnu a začátkem června je těch záhonů... celý příspěvek >
Fuji - červené mutace, 3.11.2016
Když ten překlad čtu + informace z jiných zdrojů vychází mě jediná věc pane Hlavatý.Je známa vysoká plodnost Fuji a s tím spojené přeplození a možnost alternace.Problém je tedy v probírce plodů (lidský faktor).Takto se chová např. Gloster a možná... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika