Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Usychání zakrslého jehličnanu, 18.7.2013
Nejde o žádnou chorobu. Zasychání je způsobeno akutním nedostatkem hořčíku, u některých jehličnanů častá věc. Trpí tím zejména picea glauca, ale i thůje, cypříšky (zejména nootkajský), douglasky ale i cedry a další.  Pomohou opakované... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 15.7.2013
Na moniliovou hnilobu asi tři týdny před předpokládanou sklizní Horizon (Lynx), Teldor.
Monilioza - letní měsíce, 15.7.2013
Při silném infekčním tlaku jsou proti moniliové spále (houba Monilia laxa) nutná 3 fungicidní ošetření. Na počátku květu, uprostřed květu a při dokvétání. Dva až tři týdny před sklizní je možné ošetřit proti moniliové hnilobě plodů způsobené touže... celý příspěvek >
Nemoc višně, 15.7.2013
Je to houba Blumeriella jaapii. První ošetření fungicidem se provádí v druhé půli kvetení, další v 14 denních intervalech. Pozor na OL!  Po sklizni potom 2 ošetření. Bylo to zde dost diskutováno. Zadejte si do vyhledavače.
Prepad plodov slivky, 9.7.2013
Včera jsem se shodou okolností sešel u distrubutora agrochemikálií s jedním zkušeným velkopěstitelem. A diskutovali jsme ten můj problém, extrémní propad raného Hermana a zvýšený propad některých odrůd jabloní. A shodli jsme se, že příčinou je špatné... celý příspěvek >
Choroba broskvoně, 8.7.2013
Také si myslím, že to je houba Stigmina carp.
Švestka Stanley, 8.7.2013
Dlouhé letorosty peckovin je dobré zakracovat o 1/3 až 1/2 nyní, kolem poloviny července. Dojde k lepšímu vyzrání dřeva a u švestek k zlepšené diferenciaci květních pupenů. Já Jdu na Stanley zítra.
Drobné tečky na plodech chrupky, 8.7.2013
Mohla by to být strupovitost peckovin. Při letošním počasí mimořádně i na třešních.
Prepad plodov slivky, 7.7.2013
Ještě k tomu Hermanu. Tento extrémní propad jsem letos zaznamenal poprvé (pomíjím květnové mrazy loni a předloni). Podnoží to být nemůže, na St. Julien ostatní odrůdy (Valjevka, Stanley, Althanova) jsou v pohodě. Zřejmě to bude kombinace mokra a... celý příspěvek >
Škůdce na jabloni, 7.7.2013
Julie také zraje o měsíc dříve než Hana. A Hana se velmi špatně tvaruje.
Obaleč švestkový - 1. generace, 6.7.2013
Calypso má lepší systémové vlastnosti než Mospilan a o něco lepší odolnost vůči smytí.
Prepad plodov slivky, 6.7.2013
Já už, Petře, žádné nové stromky sázet nehodlám. Když, tak něco přeroubovat. Ten letošní propad Hermana mi je ale zatím záhadou Daleko více mě trápí ten propad u jabloní. Dnes jsem si třeba všiml, že u čtyřletých Andery a Beneta mi zbyly na... celý příspěvek >
Prepad plodov slivky, 5.7.2013
Obrovský propad plodů Hermanu mám také, podobně jako pan Vysloužil. Sklizeň bude slaboučká. To nedokázal ani loňský květnový mráz. Většina plodů vypadá jako zde na obrázcích. Veliký propad mám však na některých odrůdách jabloní, Hany sklidím asi... celý příspěvek >
Žloutenka nebo klejotok - monilioza či rakovina?, 28.6.2013
Postříkejte roztokem zelené skalice a nejméně 1x po 10-14 dnech postřik zopakujte. Je také možno koupit listové hnojivo s obchodním názvem Harmonie železo. Zde je Fe v chelátové vazbě a tudíž je lépe přijímán. Ale i tak je dobré postřik zopakovat.
Hnědé konce letorostů u švestky, 23.6.2013
Pane Rostislave, máte pravdu. Hálčivec višňový (Aculus fockeui) bývá někdy označován i jako vlnovník, mám to od jednoho školkaře. Dokáže také poškozovat plody, nebo způsobit jejich rzivost. Také jsem od ovocnářů vyslechl, že je přenašečem viru... celý příspěvek >
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika