Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co je to za renglódu, 14.9.2013
   Myslím, že to Althanova je. Letos jsou rannější slivoně a renglódy opožděné až o 14 dní. Já jsem poslední Althanovy sklízel včera a ještě nebyly nic moc. Ale ty vosy! Letos u mne Althanova chutí, zcela mimořádně, zklamala.
Skvrnitost listů, 14.9.2013
V této době s Blumeriellou už nic nenaděláte. Jen je potřeba pečlivě odstraňovat ze zahrady opadané listí. Sledujte třešně a višně ve svém okolí. Pokud tam jsou projevy houby, bylo by třeba příští rok preventivně ošetřit fungicidem. Novější... celý příspěvek >
Tvar koruny - štíhlé vřeteno, 2.9.2013
Tak špičák by měl být vždy levnější. Co se týče p. Kubáčka, měl jsem v minulosti od něho zásilky výpěstků. Stromky přišly vždy v perfektním stavu, se zdravým a bohatým kořenovým systémem, což je důležitější než korunka.
Althanova renklóda - problém s plody, 2.9.2013
Já Althanovu nehaním, podle mne, je to nejchutnější odrůda současného sortimentu renklód. Píši o letošním ročníku a prvních, možná ne úplně dozrálých plodech. Snažím se také předběhnout vosy.
Tvar koruny - štíhlé vřeteno, 2.9.2013
Mám Sirius, rovněž triploid, na M26 a vřeteno je bez problémů. Podobně je bezproblémový triploidní Sir Prize, mám ho na J-TE-E. Jakákoliv školka špičáky nenabízí, to byste se musel nejprve poinformovat, nebo se s školkařem předem domluvit.
Althanova renklóda - problém s plody, 1.9.2013
Althanova u mě má zralých teprve jen pár plodů. Chuť je, zatím, dost problematická, spíše mizerná.
Tvar koruny - štíhlé vřeteno, 1.9.2013
Zakládat štíhlá vřetena ze špičáků má jednu velkou výhodu. Korunku si založíte ve výšce jaká je potřeba a k obrazu svému. Špičáky jsou také levnější. Školky však nabízejí převážně 2 leté výpěstky a často s nevhodně založenou korunkou pro štíhlé... celý příspěvek >
Odrůdy Andera, Primadela a Starkresa, 30.8.2013
Anderu jsem koupil v roce 2009 v Holovousích, ale plody dosud nemám žádné. Loni a předloni je zlikvidoval květnový mráz, letos, pro mne z neznámých důvodů, opadly v červenci jako normálně vyvinuté. Její sourozenec ze shodného křížení, Benet, má... celý příspěvek >
Napadení jadřince, 30.8.2013
Proti chorobám jádřince a kalicha je třeba ošetřovat v období květu. Dříve se používal především Euparen multi, relativně levný a měl výbornou preventivní účinnost, před pár lety ho EU zakázala. V dobách, kdy jsem pěstoval Gloster, který byl na... celý příspěvek >
Omluva Hermanovi, 2.8.2013
Také mám letos u Hermana málo plodů. A když zralý spadne v noci, mají slimáci hody. S chutí jsem spokojen. Je to jako u třešní a jablek, prostě první ovoce. V tuto chvíli začínám sklízet Julii (zpoždění o 10-14 dní) a chuť samozřejmě nelze... celý příspěvek >
Jonagold - nulová úroda, 31.7.2013
Mně letos Jonagored opadal kompletně, Jonalord tak ze 3/4. Pilatka ani obaleč nepřicházejí v úvahu. Velice málo zůstalo Haně, Benetu, Andera nemá nic. Zvýšený propad měl Delor, ale i tak bude úroda dobrá. U Rubína jsem zaznamenal běžný, ale malý... celý příspěvek >
Červivá, pihovatá jablka, 29.7.2013
Hana a Rubín jsou bujně rostoucí odrůdy a po silném řezu mohou trpět hořkou skvrnitostí. Zejména v mládí a při prvních plodech. Moje 11letá Hana má k tomu trvalé sklony (vřeteno na M9). Bez vápenatých postřiků ani ránu. Podobně Goldstar. Po odkvětu... celý příspěvek >
Praskání plodů, 28.7.2013
Nejúčinnější je dodání B po sklizni, na podzim, alespoň měsíc před opadem listí.
Choroba hrušiek, 25.7.2013
Nevím, jestli bio přípravky účinkují na rzi. A pokud ano, tak při preventivním ošetření. Obecně na rzi velmi dobře účinkují triazolové přípravky, některé mají i eradikativní účinnost, např. Horizon (není registrován do jádrovin, ale já ho používám)... celý příspěvek >
Višeň ztratila všechny listy, 25.7.2013
Blumeriella napadá, zatím, pouze třešně a višně a moniliový úžeh (Monilia laxa) hlavně peckoviny. Lípy by měly být v pohodě.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika