Příspěvky uživatele - 149.18

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Leze česnek, 17.1.2014
Spoločný vinohrad je oplotený, každý máme kľúč od brány. Úrodu z viničových krov a to čo pestujeme pod nimi si navzájom neberieme, ale máme prirodzene obavu z votrelcov. Zatiaľ si netrúfli, najbližší dom v dedine je 50 m od vinohradu. Ľudia v dedine... celý příspěvek >
Co už jste letos naštěpovali?, 17.1.2014
V neprospech jarného štepenia sliviek za kôru bohužiaľ nahráva súčasná teplá zima. Ak teraz odoberiem vrúble sliviek, napriek uskladneniu v chladnu, vlhku a v tme budú tieto narezané vrúble v čase po odkvetu podpníka takmer s istotou vyrašené.
Odrůda Pinova, 17.1.2014
Pinova nemá s Kids Orange okrem génov koxovy renety nič spoločné. Kids Orange by som dnes už nepestoval. Napriek podložke M9 mi nespoľahlivo a málo rodila. Chuť príjemná, ale Cox aj Pinova sú výraznejšie. Pinova je v úrodnosti bezkonkurenčná, napriek... celý příspěvek >
Odrůda Admirál, 17.1.2014
Orion mám štepený na podložke M26, p. Miroslav. Stromček pochádza z Fytosu Plzeň. Myslím si, že na veľkosť plodov Pinovy bude mať väčší vplyv G.S. ako samotný podpník MM106. Je Granny Smith triploidná?
Preočkovanie starého vinohradu, 17.1.2014
Ďakujem za palce, pane Georgi! Ak Vás niečo chytne, nemyslím ischias, tak Vás to nepustí a vtedy nevnímate bolesti kĺbov ani únavu. Pre upresnenie: ceľkom už je tých koreňov 230. Začínal som pred 5 rokmi malým vinohrádkom založeným hneď pod tým... celý příspěvek >
Co už jste letos naštěpovali?, 17.1.2014
Pravda, na možnosť februárového vrúbľovania sliviek do rázštepu som zabudol. Veľmi dobre a s úspechom sa týmto spôsobom vrúbľuje vinič v čase marec, apríl. Vlani som takto skúsil prevrúbľovať mladú marhuľu- výsledok: totálne fiasko. PVC páskou som... celý příspěvek >
Co už jste letos naštěpovali?, 17.1.2014
Pre p. Efse: Zimnou dormanciou u kôstkovín som nemal ny mysli nič zložité. Môžete si tieto 2 slová vyložiť trebárs ako: "Klidové období ve vývoji organismu, vyznačující se sníženým metabolismem ve spojení s utlumením ostatních biologických procesů.... celý příspěvek >
Odrůda Admirál, 17.1.2014
Pokiaľ sa novinka objaví na predných miestach vo viacerých degustáciách a navyše opakovane v ďalšom roku, už to zrejme niečo napovedá o jej kvalite. Neskoré zimné sorty, ktoré, podobne ako niektoré prastaré odrody, v pivnici dozrievajú k chuťovému... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika