Příspěvky uživatele - 39.219

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy a čím hnojit, 18.10.2013
Granulovaná hnojiva používám několk let. Zpočátku cíleně k rostlinkám, do řádku s bramborama, k rajčatům, okurkám... Když jsme zaregistrovali změnu stuktury půdy v místech aplikace, používám ho dnes již plošně při podzimní přípravě záhonů, k růžím,... celý příspěvek >
Prosba o radu s výběrem pily, 18.10.2013
80 ccm na 30 kubíků v roce a na to že má s pilou uživatel nejspíš i odvětvovat je snad trochu přeháňka a o sekundy nejspíš taky nejde.  Aby nejela pila při práci na trvale celou délku lišty, jsou pily kolem 60kubíků doma.  H 365 je dobrá... celý příspěvek >
Dolmar ps 500 vynechavanie motoru, 17.10.2013
Nemám zkušenost, nepoužívám jej. Diskuzí o něm je zde a zde ale dosti. Je dobře ale zapojit svůj rozum.       j.c.
Dolmar ps 500 vynechavanie motoru, 17.10.2013
Zde diskutovaný prostředek protí přidírání motorů byl pravděpodobně Metaltec 1.        j.c.
Dolmar ps 500 vynechavanie motoru, 14.10.2013
Odvzdušňovací ventilek na nádrži jsem ještě neměníl, moje osobní praktická zkušenost je v tomto případě nulová.    j.c. 
Dolmar ps 500 vynechavanie motoru, 14.10.2013
Napadají mne možné potíže s přisáváním vzduchu do nádržky paliva, 15 - 20 min při startu s plnou nádrží je na to ale příliš mnoho, to by se projevilo dřív.       j.c.
Cukry v hroznech, 11.10.2013
Dnešní sběr Tramínu - cukernatost moštu velmi pěkných 24°NM. Dýl už to na keřích němělo smysl nechávat, bobulky z třapců už hodně sprchávaly. Rýňák zůstává ještě na keřích.    j.c.
Domácí víno - základní problémy, 10.10.2013
Kyselost rmutu jste pociťovat nemohli protože v moštu bylo množství cukru, který v chuti převládl. Ten ale prokvasil na alkohol. Pocitově nyní kyseliny nyní nejspíš převládají. JMF kyseliny uhladí,  něco vypadne ve formě vinného kamene. Č. víno... celý příspěvek >
Domácí víno - základní problémy, 9.10.2013
Největším nepřítelem vína je spěch.  :) Pro odbourání kyselých a trpkých tónů v mladém vínu je třeba jednak čas, druhak aby víno prošlo ještě jablečno - mléčnou fermentací. Potřeba síry při výrobě červeného je menší jak u bílého. Tyhle... celý příspěvek >
Burčák z vína - jak na to?, 9.10.2013
Vodu nééé.  nastavovat šťávu z vína vodou s cukrem taky nééé. Investice do moštoměru je pro představu 150 - 200 korun. Kdo pracuje s mošty nebo vínem pravidelně, nedá se bez něj obejít. Doslazuje se pokud není v ovoci dostatek přírodního cukru u... celý příspěvek >
Smíchání dvou kvasů?, 7.10.2013
Ok. Názorů pana Šlosara si vážím a sám z nich v případě potřeby čerpám. Pokud jsem svým názorem mystifikoval, omlouvám se, pracuji s meruňkami :).   ale stejně bych je slil až před pálením.  j.c.
Smíchání dvou kvasů?, 7.10.2013
Má zkušenost je do vykvašených kvasů nesahat, čili bych to spojil snad kvůli zaplnění nádob až těsně před odvozem do palírny. Hrozí prolomení a propadení koláče a to i s vrchní zoxydovanou vrstvou, otvírá se hladina kvasu pro vstup plísní a kyslíku... celý příspěvek >
Vyplatí se bruska na retězy motorových pil?, 6.10.2013
Pokud mám na zpracování dřevo více zasviněné z manipulace popř. použité stavební řezivo, bez znalosti nabroušení řetězu pilníkem se neobejdu. Po najetí na šutr, hřebík nebo jinej bordel je třeba porovnat všechny zuby bruskou. Přesto že jsem velkej... celý příspěvek >
Solo 641 - špatně startuje, chcípá, 5.10.2013
Nastavení volnoběhu zvládnete i bez otáčkoměru, motor zahřáté pily nemá tendenci zhasínat přitom se neprotáčí řetěz na liště při odbržděným řeťazu. Váš dotaz ohledně neochoty startovat a zhasínání motoru po přidání plynu signalizuje v lepším... celý příspěvek >
Cukry v hroznech, 30.9.2013
Pozdní odrudy nechat ještě na keřích.  Ranní mrazíky vinu nevadi.  j.c.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika