Příspěvky uživatele - 148.165

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda Pinova, 17.1.2014
Pinova i letos (kupovaná) fádní, sladká chuť, nic zajímavého. Obejdu se bez ní.
Broskve hromadně klíčí, 13.1.2014
Zkuste je uskladnit v prostoru (máte-li tu možnost), kde je 0°C.
Odrody naších dedov a pradedov, 11.1.2014
"A propo, viete, že v génovej banke v Drážďanoch je uložených cez 800 kultivarov jabloní?" A víte, že v Holovousech je v současnosti uložených 1088 odrůd jabloní a např. 232 odrůd švestek?
Šarka švestek, 10.1.2014
Zavedení Honey-Sweet brání povolení Evropské unie. Jenom žádost bude mít stovky nebo i tisíce stran a připravuje se už 2 roky a snad letos bude dokončena. Ale jak dlouho to bude Evropě trvat, než bude potom povolení vyřízeno, to je ve hvězdách. Mám... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 6.1.2014
Tak, tak, tzv. "syndrom dětství", kdy všechno bylo hezčí a chutnalo lépe .
Nove odrody Sliviek, 27.12.2013
Ta Juna mě také dost zajímá. Doufám, že se brzy objeví - třeba v Německu, kde jsem letos kupoval Haromu.
Příliš vysoký kmínek - přesadit hlouběji?, 25.12.2013
No, nevím, jestli je to dobrý nápad - přesadit snad několikametrový strom se silnějším kmínkem... Jestli Vám ta odrůda chutná, přeroubovat ji na vhodnou podnož by bylo určitě lepší.
Příliš vysoký kmínek - přesadit hlouběji?, 24.12.2013
Je roubovaná? Jestli jo, tak vám odkopek bude na nic. Jinak podobný tvar má např. Durancie, ale i náhodné semenáče - kříženci, pak také např. typ podnože St. Julien.
Č. lepotica a Katinka, 17.12.2013
Jsem docela zvědavý na odrůdu Juna vycházející z Katinky s dozráváním spolu s Hermanem. Zatím podle dostupných pramenů vypadá slibně
Kidd´s orange, 16.12.2013 Obsahuje fotku
Máte pravdu pane Miloši, že v květech je trochu více růžové. Co se tvaru týče - z jednoho místa na kmeni vyrůstá 5 silných kosterních větví, které byly ve výšce cca 1,5 m uříznuty a následně ponechány z nich vyrůstající vodorovné větve - nešvar... celý příspěvek >
Kidd´s orange, 15.12.2013 Obsahuje fotku
No, na fotce jsou poslední tři malé plody, takže žádný reprezentativní vzorek. Někdy mě napadá myšlenka, jestli to není ta červenoplodá forma KO, i když plody z neosluněné části jsou spíše do klasického KO. Strom je poměrně starý, v minulosti byl... celý příspěvek >
Kidd´s orange, 15.12.2013
O Bláhovce jsem dost slyšel i četl, ale bohužel jsem neměl možnost ji ochutnat.
Kidd´s orange, 15.12.2013 Obsahuje fotku
Máte pravdu pane Petře. Včera jsem spotřeboval poslední plody KO a i přes to, že nemám vhodné skladovací prostory a skladuji při teplotě cca 18 °C, tak chuť plodů byla stále velice dobrá, aromatická, díky částečné ztrátě vody, koncentrovaná. Je to... celý příspěvek >
Drnovice 2013, 12.12.2013
Potvrzuji kvalitu Rozely, kterou zatím stále odebírám z nedalekých sadů. Jen mě zarazilo to hodnocení vůně, která je, alespoň zde, dost výrazná - "vandovitá".
Drnovice 2013, 11.12.2013
Tak, tak. Je kyselost dobrá nebo špatná vlastnost? Nebo je to hodnocení sladkých jablek, která by tím měla ještě před začátkem hodnocení výhodu? Kyselost u dnešních odrůd není oproti některým starým odrůdám nijak výrazná a je spíše zpestřením chuti.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika