Příspěvky uživatele - 104.207

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mandloň, 22.1.2014
Z Čelechovic do Kaple. Kolem cesty.
Mandloň, 21.1.2014
Dobrý den, mohu potvrdit mandloňovou alej starou cca 20 let na Hané v oblasti Kosíře. Našel jsem tam 5 typů pecek. Předpokládám, že půjde o různé odrůdy mandloně. Vloni jsem posbíral pecky, dal je do písku a nechal venku. Před týdnem jsem zjistil, že... celý příspěvek >
Čertova hruška (hnilička), 12.1.2014
Zdravím, pokud se Vám podaří dostat do skanzenu (Valašské dědině) v době zrání plodů, udělejte prosím fotku a degustaci. Mě se nepovedlo chytit správný čas. Vaši informaci s fotkou všichni rádi přivítají. Úroda hrušek je podle... celý příspěvek >
Čertova hruška (hnilička), 12.1.2014
Minimálně jedna taková hruška je v Rožnovském skanzenu. Krásný velký strom. Já jsem získal rouby několika odrůd od bývalého vedoucího-ředitele Arboreta v Bílé Lhotě na Bouzovsku. Mapoval staré hrušně v celé oblasti.  Nový ředitel Arboreta by... celý příspěvek >
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 10.12.2013
V článku fyziologie kostí jsem našel tato čísla: 2/3 kosti tvoří anorganické látky, z toho 85% fosforečnan vápenatý10% uhličitan vápenatý, 0,3% fluorid vápenatý a 1% fosforečnan hořečnatý. Z 1 kg kostí je tedy asi 660 gr anorganiky. Z toho... celý příspěvek >
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 6.12.2013
Ještě doplním - další možností, hlavně na méně úrodných půdách je použití dřevěného uhlí, ani ne tak koupeného, ale z krbu spolu s popelem a organickou hmotou. Na stránkách "biouhel" jsou uvedeny pokusy z tropů, kde uvádějí nadějné výsledky. Dřevěné... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 5.12.2013
Je to od Lipníka nad Bečvou. Už se to tu psalo.
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 5.12.2013
Tato diskuze přestala přinášet nápady. Když ji shrnu tak... Kdo chce použije močůvku, kdo nechce nepoužije. Jinak levných a přírodních zdrojů moc není. Kompost, kosti, moč. Ale pozor, nic se nemá přehánět, fosforem můžete přehnojit. Proto je asi... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 1.12.2013
Podobná slíva nám roste už několik let na zahradě na chatě nad Šterneberkem. Je to pravokořenný potomek staré slivoně po Nemcích. Plody jsou malé a oválnější než u Lipnické, velmi sladké a aromatické, špatně oddělitelné od pecky, strom roste... celý příspěvek >
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 29.11.2013
Taky jsem při zakládání ovocného sadu řešil otázku získání levného zdroje fosforu a dalších prvků. Zašel jsem do výrobny masných výrobků a tam mi ukázali kontejner, který denně plní syrovými a vařenými kostmi. Mohl jsem si vzít kolik jsem chtěl.... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika