Příspěvky uživatele - 157.36

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Založení záhonu, 9.4.2014
40m2 není nic extrémního, pokud během léta a podzimu nechcete zeleninu nakupovat nebo třeba zavařujete jahodové džemy (nemluvě o rezervě kvůli střídání plodin). Krom toho záhon je stará plošná míra odpovídající cca 400 m2.
Úprava staré neudržované zahrady, 18.3.2014
Pokud o rybízech uvažujete i do budoucna, tak je nesmysl se keřů zbavovat. Pokud překáží, je snadné je přesadit a zmladit. Máme na zahradě dva cca třicetileté a pořád plodí. Dalších 10 keřů rybízu jsme namnožili rozdělením několika podobně starých... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2014, 2.3.2014
Bylo dost plodné a vcelku rané, ale nebyl jsem schopný ho sníst samotné, leda v salátu. Nebylo vůbec kyselé, jen lehce nasládlé a moučné.
Rajčata pro sezónu 2014, 2.3.2014
Minulý rok jsem pěstoval několik rostlin "malinowy retro" a byla to bezkonkurenčně nejmdlejší odrůda, kterou jsem zatím jedl.
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 9.12.2013
Prací prášky už pár let fosfáty neobsahují.  Ona ta debata až tak akademická není. Zásoba fosfátu není neomezená - odhadované rezervy jsou na 50 - 100 let a jsou hlavně v Číně, která nasadila vysoká cla, a subsaharských státech. Získávání... celý příspěvek >
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 5.12.2013
Jenže on má pravdu. Vzhledem k omezeným zásobám superfosfátu se uvažuje o lidské moči jako zdroji fosforu. Co se týká složení moči, našel jsem poměr 7-1-2, což není stopové množství.
Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?, 31.10.2013
No jak, vygoogloval jsem si hustoty zmíněných plynů. Molová hmotnost navíc není přímo úměrná hustotě. Kyanovodík má zhruba poloviční hustotu, než vzduch a kyanamid.
Odstranění nevhodně rostoucích větví, 14.10.2013
Cituji z Rukověti zahrádkáře 2011: "Jako první jarní termín vhodný pro řez (kdy nedochází k výronu mízy), bylo zjištěno období, kdy ořešáky jsou narašeny a nové přírůstky dorostou do délky 3-5 cm. s rpna se vytvoří zával 10 mm po obvodu Tato doba... celý příspěvek >
Pletivo na ochranu proti hrabošům, 12.10.2013
Dobrý den, nevíte, zda se ještě prodává obyčejné nepozinkované králičí pletivo? Chystám se sázet stromky na semenáčích a mám strach, aby pletivo za pár let neomezovalo kořeny. 
Buxus škůdci, 20.8.2013
buxus je listnatý keř. jehličnany = konifery
Posouzeni stavu Hrusne, 1.7.2013
Vypadá v pořádku. Závidím vám, že u vás neřádí rez. Spousta ovocných stromů, kterým majitel bohužel "dopřává průřez", je na tom mnohem hůř.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika