Příspěvky uživatele - 189.156

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ruhm von Kirchwalden, 17.12.2016
Je to jedna z odrůd, které tady nikdy nikdo neviděl. Očividně se tady nepěstovalo. Jednou jsme s kolegou našli v aleji více stromů čehosi,  co se vizuálně velmi podobalo, ale bylo to podzimní jablko.. Tak jak tak, pro mě jakákoliv letní jablka... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 13.12.2016
Jistě že nelze paušalizovat, jasný souhlas. Příroda je dynamická a proměnlivá a kašle na naše zákonitosti, co jsme o ní napsali. Dají se stanovit jen pravděpodobné scénaře vývoje. Ekotony, tedy lemy lesů samozřejmě zarůstají výrazně rychleji, než... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 13.12.2016
Pane doktore tyhle opuštěné dálnice se chovají ve vztahu k zarůstání stromy podobně jako hodně kamenitá menší louka obklopená hustým smrkovým lesem. Zarůstá hodně rychle dřevinami, klidně bez předchozích keřových stadií. To máte jako opuštěné budovy,... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 12.12.2016
No to co jste napsal je jen částečná pravda. Když se podíváme na zarůstání horských luk a pastvin, tak tu platí jistá pravidla. Dělal jsem několik let výzkum na tuto problematiku, tak si troufnu říci "Že o tom něco vím". Z jistého pohledu možná... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 12.12.2016
Travní drn opravdu není přirozené a tedy příznivé prostředí pro stromy. Když se podíváme na zákonitosti přirozené sukcese uvidíme že do lučního porostu se stromy dostanou až třeba po desítkách let, někdy i po stovkách... Znám louky na kraji... celý příspěvek >
Rez hrušňová, kořínky pod listem, 12.12.2016
Odrůda evorpské hrušně imunní vůči rzi, opravdu není. Nicméně jsou odrůdy, které rzí trpí méně než jiné- aspon ve vztahu s potneciální úrodou. Když se zamyslíme nad tím, čím vlastně je rez tak škodlivá, zjistíme, že je to jen snižováním asimilační... celý příspěvek >
Kosa, 12.12.2016
Jde to do jisté míry vyrovnat klepáním na babce na kosu (ne na ostří) tupou stranou kladívku..            Ing. Fidla
Jesenno - zimné práce, 6.12.2016
Zřejmě další z mnoha ovocnářských mýtů- nutnost pohrabání listí z ohledu na škůdce... Nikdo to zatím nepotvrdil. Zkušenosti z mé zahrady říkají že napadení třeba strupovitostí je čistě závislé na průběhu počasí a ne na shrabání opadu! Jistě shrabíní... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 6.12.2016
Nutnost zalévání po pdzimní výsadbě je jeden z mýtů, který se tady vžil.. S výjimkou loňského suchého podzimu, kdy byl půdní profil proschlý, k tomu není žádný biologický důvod, stromy jsou při výsadbě bez listí a tedy bez odparu. Bohatě jim tedy... celý příspěvek >
Končiarky - chutná droda podobná Zvonkovému, ale netrváca, 5.12.2016
Chut Končiarky považuju za špičkovou. Takový Golden, ale mnohem odolnější..V podstatě není co vytknout, není... Ing. Fidla
Bohemia, 28.11.2016
Ne, to mi pane doktore nevadí. A víte proč? Kdo z nás tady zná tyto odrůdy? Jistě vy, třeba i já, ale kdo dále? Tyhle odrůdy prostě průměrného čecha nezajímají. Ovšem Rubín je známý obecně a možná se budete divit, ale spousta lidí, s kterými jsem se... celý příspěvek >
Bohemia, 28.11.2016
No tak většinou pouhé mutace, které se liší jen barvou mají v názvu aspon náznak původního jména. Je něco podobného v názvu Rubín a bohemia? Nemyslím... Omlouvám se, pokud se to někoho dotkne, ale já v tom vidím jasný zištný úmysl. Když už má být... celý příspěvek >
Bohemia, 28.11.2016
Název Bohemia je politováni hodný omyl a osobně vůbec nechápu jak k tomu mohlo dojít. Ani radši nechci vědět co je v pozádí... Je to opravdu jen červenější Rubín, takže název Bohemia je trochu hodně přes čáru... K tomu řezu- pokud budete dodržovat... celý příspěvek >
Smolenka - šemendzia, 27.11.2016
Šemendzia je kultovní odrůda Bielých karpát, používaná na pálení, jeden z Top odborníků na tyto speciální odrůdy je pan Struhár ze Zábudišové, on by vám jistě ukázal stromy, ze kterých je možno vzít rouby, několik jim tam stále je.. Ing.... celý příspěvek >
Zmladit jabloň, 19.11.2016
Inu Ontario prostě alternuje, tak nějak přirozeně..            Ing. Fidla
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika