Příspěvky uživatele - 197.253

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vylamování květů u mladých stromků, 4.6.2013
Listových hnojív máte dnes na trhu kvanta. Niektoré sa vyrábajú aj z hydrolizovaných koží hospodárskych zvierat. Ohľadne sortimentu Fosfy by Vám mohol dať informácie Mirek z Poštornej.
Vylamování květů u mladých stromků, 4.6.2013
Lunu som kupoval v r.1986- to boli začiatky môjho ovocinárčenia. Pôda bola odpočatá- na zelenej lúke (bývalé vinohrady) či presnejšie buldozérom zterasovaný svah- obnažená príšerne ílovitá spodina (hrnčiarsky íl). Napriek tomu po vyľahčení trochou... celý příspěvek >
Spomienka na jablká 2012, 4.6.2013
Dík za pochvalu p.Mittwoch! Fotky z mobilu na svoju dobu slušnej triedy podľa mňa nie sú nepozerateľné. Záleží na náročnosti tých, čo si je prezerajú. P.Petr z P. je zrejme náročný najviac, nikto ostatný doteraz "nefrlal". Spomínal som viackrát, že... celý příspěvek >
Vylamování květů u mladých stromků, 4.6.2013
Pán Wendy, klobúk dole pred Vaším obrovským broskyňovým sadom. Teším sa na Vaše snímky! Ani ja som nikedy kvety nevylamoval. Väčšina vďaka prúdeniu miazgy do novovytváranej korunky odpadla. Ak niektoré ostali, mohol som si aspoň v čo najkratšom čase... celý příspěvek >
Třešeň nebo sladká Višeň - hledám vhodnou odrůdu, 4.6.2013
Pre kvalitné opelenie čerešní je kritická prvá fáza kvitnutia- prvých 4-5 dní. Preto je dôležité, či v tomto čase hmyz preniese na náročné blizny čerešňových kvetov ten správny peľ. Z toho vyplýva, že opeľovače Kordie by mali kvitnúť iba s minimálnym... celý příspěvek >
Spomienka na jablká 2012, 4.6.2013
Zdravím pán Wendy! Prepáčte oneskorenie, medzi písaním do fóra odskakujem k telke a sledujem povodňové správy. Topaz, Pinovu, Melodiu a Florinu v ovocnej stene mám na podložke MM104. Ukázalo sa, že vyhovuje akurát úrodnej sorte Pinova. Pre... celý příspěvek >
Starostlivosť o pôdu pod révou, 4.6.2013
Zdravím pána 255.44! Skúste prosím cez leto nafotiť a zverejniť Váš spôsob pestovania viniča. To rozpätie dvojdrôtia 70 cm je ceľkom zaujímavé. Aké máte odstupy sadeníc v rade? S nastielaním pod viničom nemám dobré skúsenosti. Preschnutie vrchnej... celý příspěvek >
Vinic do severnej oblasti, 4.6.2013
Zdravím Vás pani Daria! Máte v svojom sortimente aj modrú sortu Noiret? Američania ju chvália pre kvalitu vína aj pre väčšie bobule oproti Marquette. Odolnosťou k chorobám však výrazne pokrivkáva za Marquette. Traminette mám tiež vysadenú a... celý příspěvek >
Jak se pěstuje mandloň obecná, 4.6.2013
Takisto neverím, že by peľ broskýň ohrozil blizny mandloňových kvetov- prvých kvitnúcich kôstkovín. Tie už sú dávno zaschnuté. Veď po mandloniach sú na rade s kvitnutím marhule, až potom broskyňomandlone a broskyne. To platí všade- v teplých aj v... celý příspěvek >
Spomienka na jablká 2012, 4.6.2013
Malá chybička: pod snímkou plodov Pink Lady v miske má byť správne dátum 24.1.2013. Nestriekaný stromček Pink lady (Crips Pink), resp. jadro palmetky, nakoľko väčšina ramien je preštepená sortami Lipno, Rozela, Delor, podobne ako "strupáč" Braeburn,... celý příspěvek >
Sklep - malba, 4.6.2013
S teplotou v pivnici pre víno a jablká mám podobné problémy, napriek tomu, že je z 80% zapustená do zeme a odkrytá časť je zaizolovaná polystyrénom a primurovkou. Pokiaľ nie je pivnica hlboko pod zemou, stabilnú teplotu bez väčších výkyvov neudržíte.... celý příspěvek >
Třešeň nebo sladká Višeň - hledám vhodnou odrůdu, 4.6.2013
Ďakujem za cenné info ohľadne opelenia v "izolovanom" prostredí prostredníctvom Burlatu. Opeľovačov je istotne viac ako uvádzajú literárne pramene. Je medzi nimi napr. veľkoplodá Summit (údaj z Plantexu Veselé), alebo aj višňa Érdi Botermo (verím, že... celý příspěvek >
Spomienka na jablká 2012, 4.6.2013 Obsahuje fotku
Napriek tomu, že v čase zberu úrody bola vplyvom slnečných jesenných dní pivnica vyhriata až do začiatku zimy na +10 stupňov Celzia, na vianočnom stole chutili jablká z úrody 2012 stále svieže. Až po Novom roku vydýchaná dužnina postupne strácala... celý příspěvek >
Čačanská rodná, Katinka, 4.6.2013 Obsahuje fotku
Potešili ma kladné referencie na Katinku, ktorú som vlani vysadil do vinohradu. Stromček sa v ťažkej hlinitej pôde rýchlo ujal a v tomto roku prekvapila korunka Katinky množstvom prvých kvetov. Všetky boli kvalitne opeľené, teším sa na prvú úrodu... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika