Příspěvky uživatele - 58.114

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou odrůdu hrušek, 21.11.2012
Zadejte si do webového vyhledávače slova : hruška Delika V nabídce pak snadno najdete výsledky degustací hrušek v Sempře Litoměřice, kde Deliku mají uvedenou
Angold, 14.11.2012
Mám dotaz na tazatele : proč jste zrušil asijskou hrušku? Já je za žádný propadák nepovažuji. Mám několik odrůd a jsou perfektní – netrpí rzivostí, chuťově mně velmi vyhovují a jsou pouze ojediněle napadány ptactvem, vosami a sršni. Zahrada je na... celý příspěvek >
Kříženec, hybrid, klon, mutant, 13.11.2012
Prosím odborníky o vysvětlení rozdílu v pojmech kříženec – hybrid – klon - mutant. Děkuji
Jadernicka moravska, 13.11.2012
Ze semene jaderničku nevypěstujete, ale jen nějakého neznámého křížence. Všechny jabloně jsou totiž cizosprašné, takže pro získání pravé odrůdy budete potřebovat originální rouby.
Lipno, 13.11.2012
V knize „ Příběhy slavných odrůd „ je uvedeno, že někdy v 60. letech minulého století obdrželi čeští šlechtitelé od amerických universit rozpracované pokusné rostlinné šlechtitelské materiály, které měly původ z botanické jabloně Malus floribunda 821... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 12.11.2012
Moštuji si doma dle potřeby od podzimu do jara v malém množství cca 15-20 l. Mošt naplním do PET lahví (neplnit úplně po okraj!), zmrazím v mrazáku při -20°C a postupně lahve rozmrazuji ke spotřebě. Čerstvý mošt tak mohu mít třeba i v červenci, tedy... celý příspěvek >
Lipno, 11.11.2012 Obsahuje fotku
Pro příznivce jablka Lipno jsem podle několika pomologií sestavil postupný vývoj šlechtění až k této odrůdě přesně podle jejich předků. Dá se napočítat celkem 17 různých odrůd a tím tedy jde o směs mnoha různých chutí.
Mechelenská, 8.11.2012
Mně připadá celkem logické, že pokud např. šlechtitel pan Kumšta má svoji zahradu kousek od Blaníku a Vltavy, tak že použije právě tyto české názvy pro své nové vyšlechtěné jabloně. Já zase ze své zahrady vidím v dálce magické kopce Pálavy a pokud by... celý příspěvek >
Využití vylisované jablečné drti, 4.11.2012
Prosím poraďte, jak lze využít polosuchou vylisovanou jablečnou drť. Zatím ji vozím do bio-popelnic, ale třeba existuje užitečnější řešení. Děkuji.
Odrůda Pinova, 29.10.2012 Obsahuje fotku
Já jsem letos sklidil první 2 plody z mladého stromku jabloně Pinova. Chuť tohoto jablka zatím znám pouze z kupovaných plodů z obchodu, takže se těším na vlastní degustaci. Foto je pořízeno 3.10. v den sklizně.
Omlazení sadu, 25.10.2012 Obsahuje fotku
Omlouvám se, zapomněl jsem na tu slíbenou fotku.
Omlazení sadu, 25.10.2012
Začátečník by měl začít s roubováním nejjednodušším způsobem - tedy „ za kůru „ na jaře zhruba od poloviny dubna do poloviny května v době silného proudění mízy. Já používám tento způsob asi ze 75 %, zbytek roubuji kopulací, kdy zakoupené obvykle... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 25.10.2012
Naučit se roubovat není až tak velký problém. Ze začátku to samozřejmě chce někoho, kdo tuto činnost prakticky názorně několikrát předvede a pokud není člověk vyloženě nešikovný, tak se to po určité době naučí. Doporučil bych první pokusy dělat ne na... celý příspěvek >
Hruško-jablko?, 20.10.2012 Obsahuje fotku
Asijskou hrušku Niitaku jsem letos sklízel dne10.10.2012 a dnes jsem degustoval nejzralejší plod. Chuť je slabě příjemně rumová, dužnina je křupavá, osvěžující a velmi, opravdu velmi šťavnatá. Stromek jsem pořídil s názvem Nutiika z Fytosu v r. 2008... celý příspěvek >
Lipno, 16.10.2012 Obsahuje fotku
S Lipnem jsem docela spokojený. Má velké plody, které při větru nepadají a v loňském roce jsem si při vlastní degustaci dne 26.12. poznamenal, že chuť je velmi dobrá, mírně sladká a velmi šťavnatá. Slupka je tenčí hladká a dužnina je příjemně středně... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika