Příspěvky uživatele - 88.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plodové myrobalány 2013, 5.8.2013
Protože toto ovoce nepěstuju, nevím jaký chuťový přínos poskytuje pěstování velkoplodého myrobalánu, a jakou hodnotu přináší toto velkoplodé, na pohled pěkné rannější ovoce oproti npř. rynglotám, nebo ranným slívám.Je sladké, aromatické?Je možné že... celý příspěvek >
Nektarinka, 5.8.2013
Pravděpodobně půjde o houbovité onemocnění strupovitost.Mám zato, že kuratívní léčba fungicidními přípravky nefunguje, ale většinu jich neznám, proto se mohu mýlit.Fungicídní přípravky se používají při preventívním ošetření náchylných kultivarů.
Omluva Hermanovi, 2.8.2013
No tak plody té Julie nás-mě až tak nezajímají, ale kdyby jste se pokusil pane Václave připojit snímky Vašeho krásně tvarovaného stromku Hermana na ST.julienu A...obsypaného malými Hermany, pak bych  byl naladěn i na tu Julii, se kterou v... celý příspěvek >
Omluva Hermanovi, 2.8.2013
Ze snímku Hermana je dobře patrná krátká stopka, která odrůdu charakterizuje.Uvádím to proto, že loni se vedla polemika nad Liborovými Opály, které se nakonec potvrdily.Herman je právě senzační pro tu možnost ochutnat "něco jiného" než ostatního... celý příspěvek >
Bohemica, 2.8.2013
Hrušňová rez? co to je?,snad jsou to ty oranžové vřecká, která bývají vidět na listech hrušní.Nevím, jak dalece bývají plody postiženy.U nás s tím problémy nemáme, ale o dvacet kilometrů dál na okraji města jsem viděl hodně hrušně postiženy.Možná to... celý příspěvek >
Bohemica, 1.8.2013 Obsahuje fotku
Vysadil jsem si tuto zimní odrůdu na kdouloni, abych mohl v zimě kousat i do něčeho jiného, než jsou jablka, a nemusel se spoléhat na drahé ovoce kupované né kilogram po koruně české, ale po jedné zabalené v punčošce, a prodávané jako by to bylo... celý příspěvek >
Rez stromu jak na to, kdy?, 31.7.2013
Když vemu v úvahu, že domácí švestka zraje v září, tedy přibližně od 15.-20.září, tak nevidím jediný důvod, proč bych měl na podzim před zimními mrazy dělat větší řezné rány.Řez všech peckovin nechávám na jaro, na dobu kdy se rány nejlépe hojí.Letním... celý příspěvek >
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 31.7.2013
Zdá se, že břišní hlubohý šev u Harbingeru, který výrazně odděluje dvě části plodů by mohl být vodítkem k určení.Nevím jestli se u jiných odrůd vyskytuje méně nebo více markantně jako u Harbingeru, a zda je tento znak nějak výrazně nemění i na... celý příspěvek >
Staré odrůdy na slabě rostoucích podnožích, 30.7.2013
I kyž vím, že to není ideální z pohledu odlišné intenzity růstů, tak já v současnosti(asi tříleté období) přeroubovávám asi devitiletý stromek Průsvítného letního na A2 na více letních odrůd, patrově,podle dozrávání.Jedné letní odrůdy na A2 je... celý příspěvek >
Červivá, pihovatá jablka, 29.7.2013
Nejedná se o paní Hanu, ale o letní odrůdu jablka Hana.Paní Markéta včas neřešila problém s červivosti jablek,který je potřeba včas podchytit nejlépe podle signalizací feromonových lapačů ,nebo podle AMS-SETU postřiky proti obalečum.U Rubínu by se o... celý příspěvek >
Opál, 28.7.2013
Škoda že jste nepřihodil nějaké obrázky, protože na zralý Opál se moc pěkně kouká-není to tak jednobarevné.Jinak chci varovat před blížícími bouřkami s krupobitím, které se k nám blíží z Francie přes Německo, kde padaly kroupy velikosti... celý příspěvek >
Extremni roubovaci experimenty, 27.7.2013 Obsahuje fotku
Extrémní roubování pro mě přectavovalo například loňské přeroubování od shora až dolů dvou vzrostlých Boscových lahvic(desetimetrových).Z hlediska úspěchu to nebyl až takový výkon, protože rouby hrušní se ujímají nejlépe.Ani při roubování jabloní... celý příspěvek >
Čačanská rodná, Katinka, 27.7.2013
Ano ty moje obézné Katinky jsou vlastně fotografický klam, i když to tak nebylo prvoplánovitě myšleno.Z různých pohledů a vzdálenosti předměty jinak vypadají.Někdy se stěží identifikuje tatáž osoba z dvou fotek udělaných trochu jinak, ale fotografové... celý příspěvek >
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 26.7.2013
Pecka je asi neodlučitelná-má tendenci praskat? Zajimavé je to tvrdohlavé "tigrování" vytrvale se prosazující i přes už pokročilé červenočerné zabarvení plodů.Mohlo by to ukazovat na již zmiňovaný Harbinger.
Čačanská rodná, Katinka, 26.7.2013 Obsahuje fotku
Rád si s Vámi tenis zahraju  Libore.Máte pravdu,že bývá uváděný opak,a právě proto mě to svádí zvážit plody,a udělat nějaký průměr.Dva roky starý snímek dokládá, že plody Katinky jsou u mě větších rozměrů-tedy když strom nepřeplodí jako se to... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika