Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňky 2024, 16:48
Lilly cot je údajně rezistentní vůči šarce, tím ale její veškeré výhody končí. Mám ji už nějaký rok a je to mizerie. Většinou všechny "cot" meruňky zmrznou, a když ne, tak speciálně Lilly cot není ani moc dobrá. V Pádské nížině je možná situace jiná.... celý příspěvek >
Stoletá mrazová pohroma 23.4. 2024, 12:29
DAVID: I přes ty záměny jsem rád, že jste se ozval a popsal nám vaši situaci s totálním zmrznutím prakticky všeho. Je zajímavé, že například u M z P přežily stovky plodů meruněk (Poděbrady). Je to až neuvěřitelné. Mě jenom překvapilo, že zmrzly... celý příspěvek >
Hrušeň - černání listů, 12:08
Stromky se v drtivé většině případů ujmou a rostou, ovšem s hrušněmi byl v posledních letech jakýsi problém. Sousedovi jsem kopil v minulých letech postupně dvě Williamsovy červené a ani jedna se mu neujala. Třetí už jsem nekupoval. Nechápu proč se... celý příspěvek >
Hrušeň - černání listů, 4.6.2024
Odpověď nemám. Zasadil jsem na jaře stromek moji oblíbené novější české odrůdy s názvem Amfora a z jednoho pupenu zčernaly listy také. Stromek se zřejmě neujme, protože na všech pupenech jsou jen malé lístky ze zásobních zdrojů stromku a výhony z... celý příspěvek >
Stoletá mrazová pohroma 23.4. 2024, 4.6.2024
Záměny jsou všude, ať už stromky prodává "Petr nebo Pavel", s tím se asi nedá nic dělat. Chuť těch plodů je taková "cotová", to by celkem odpovídalo, ale kdyby bylo letos takových "cotů" víc, vůbec bych se nezlobil. Lepší "coty" než nic. Co se týče... celý příspěvek >
Stoletá mrazová pohroma 23.4. 2024, 4.6.2024 Obsahuje fotku
Nevím, pane Bieglere, jak vyjádřit svou radost ze švestek, které přežily mrazovou pohromu. Samozřejmě nejvíc s typy Domácích švestek. Vždyť to je taková dobrota, že se pro to klidně hodí Korzárův výraz: "Mňam, mňam." Ještě přežít obaleče a hlavně... celý příspěvek >
Broskyne 2024, 4.6.2024 Obsahuje fotku
Jak napsal kdysi Korzár: "Treba sadiť, netreba sa pýtať". Když si vezmete, že se jedná o nejodolnější žlutomasou broskvoň proti kadeřavosti, tak už jenom to stojí za to. Navíc letos po mrazové katastrofě vydrželo na stromku větší množství plodů než... celý příspěvek >
Stoletá mrazová pohroma 23.4. 2024, 4.6.2024 Obsahuje fotku
MH: Čert vem Apridelice. Tahle záměna bude pro svou ranost přínosem. Dozrávání nemám s čím porovnat, protože stromy meruněk zejí prázdnotou. Maximálně podle toho jediného přízemního plodu starého torza stromku Aurory (Pražákovi Droždín u Olomouce),... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 2.6.2024
Tak to je fajn, že mám od Davida už třetí záměnu. Mám totiž na roubu Apridelice dávno vybarvené plody. 
Na ptáky jsme krátký, 31.5.2024
To se docela divím, že jste uspěl, pane 82.69. Ti prevíti jsou dost mazaní a jak se člověk přiblíží, hned uletí. Na větší vzdálenost musíte mít hodně dobrou mušku. Z pozdní slivoně Eleny neochutnám prakticky nic
Stoletá mrazová pohroma 23.4. 2024, 28.5.2024 Obsahuje fotku
Tak probírka meruněk mně, pane Bieglere, rozhodně nehrozí. Vydrželo těch pět drobných plodů na roubu Apridelice, které nespadly a nyní se tváří jako dozrávající. Stojí psáno, že by tato odrůda měla dozrávat v podmínkách jižní Francie na přelomu... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 12.5.2024
Vrabci nic neoštípali. Ať rozříznou plod a podívají se dovnitř, jestli není kolem pecky nahnědlý. Stačí nepatrně a plody se na další vývoj "vykašlou" a později spadnou. Co se týče broskví, tak pár plodů ve spodních partiích menších stromků nás... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 12.5.2024
Letos si holt budeme muset vystačit s fotkami gréckych pestovatelov a říkat si mňam, mňam, to je dobrota taková meruňka na fotce z ciziny. Ty moje Leskory opadaly dost brzo na rozdíl třeba od Big Red, které začaly žloutnout až teď 19 dnů po mrazu.... celý příspěvek >
Choroba,vírus Broskýň, 11.5.2024
Milo, můžeš udělat nějakou osvětu v odrůdách broskyní? Třeba o těch, které pěstuješ, pokud máš nějaké speciální. 
Stoletá mrazová pohroma 23.4. 2024, 11.5.2024
Navážu na příspěvky pánů MiloseK a 137.249 prohlášením pana Lukáše Kovandy, že kompenzace ztrát ovocnářů je nebezpečný precedens. Podobně bychom mohli z peněz daňových poplatníků hradit například ztráty vlekařů, protože v zimě nenasněží. Stále... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika