Příspěvky uživatele - 178.175

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Thuja, 9.2.2009
Ten cypřišek je určitě namodralý Jde o chamaecyparis lawsoniana fastigiata glauca Někdy má tendenci prosychat - halvně zevnitř, oschlý vnitřek nedorůstá, a co se týče thuje západní - tak seřezávat po měkký vrchol (ohebný kmen), seříznutí do dřeva -... celý příspěvek >
Jak rozeznat Cyrpis x Thuja?, 17.1.2009
Pro doplnění těch, kteří mě tady opravují Svěšený terminál - nemá jen cypřišek Lawsonův, ale dále i cypřišek nutkajský - dnes již patřící do nového rodu zlatocypřisů (xanthocyparis), dále planý druh cypřišku tupolistého, dále... celý příspěvek >
Jak rozeznat Cyrpis x Thuja?, 28.12.2008
V první řadě je to o zkušenostech při práci s dřevinami, také jsem měl zpočátku problémy s určením. Máme celkem 5  (4) základních druhů zeravů (thují) a 5 základních druhů (cypřišků). - stačí je v plané podobě poznat a pak je určení... celý příspěvek >
Sciadopitys verticillata, 25.10.2008
kyselou a hlavně přiměřené zastínění
thuje do stínu, 29.9.2008
Z tují je nejrychleji rostoucí thuja plicata (zerav obrovský) a popř. cupressocyparis l. (cypřišovec) - stín jim nevadí. Z listnatých pro voliéry nejvhodnější  - planý typ catalpy roste rychle a ptáci mají možnost posedu na větvích.
nekonečná likvidace škumpy, 25.9.2008
Chudák krásná škumpa je mi ji líto - taky by se Vám nelíbilo kdyby Vám ničili Vaše děti. Škumpa je velice pěkná a okrasná - problém s výhonky   žádné - 10x do roka posekám zahradu a šance na odnože jsou pro ni minimální. Roste zde léta... celý příspěvek >
O jaké druhy nebo rody se jedná?, 21.9.2008
ad Holata -  vše dobře určeno
Gymnocladus dioicus - nahovětvec dvoudomý, 21.9.2008
Strom také pěstuji, ale že by se mi do nachova na podzim zbarvoval to teda určitě ne  -  jde o čistě žlutou pozimní barvu. Strom mám už 5let zasazený a musím říci, že na vláhu není vůbec náročný - ze zvláštnosti snad jen to - že ač v... celý příspěvek >
zalévaní tuje, 21.9.2008
To zaléváním nebude - spíše už nemají místa a živin v truhlíku nebo rovnou přeléváním jste je oddělala.
Borovice Pinie, 7.8.2008
příběh o pinii - koupil jsem před 6 lety asi 6 letý semenáč v Praze v botanické zahradě Na slupi s tím, že mi samozřejmě říkali o její mizerné zimovzdornosti a pokud příjde větší mráz je s ní konec. Odjela tedy se mnou do Ostravy a zde byla pěl let... celý příspěvek >
Cedrus deodara / atlantica na severní Moravě, 31.7.2008
pěstuji i cedrus brevifolia a bez problémů. Problém spíše s aklimatizací pokud jsou z ciziny - Belgie, Nizozemí.
Znalec jehličnanů, 31.7.2008
ukončím to : modrý kultivar Jalovce čínského blíže určit - více obrázku nebo přímo vidět. Nejedná se ani o kryptomerii, cypřišek atd.
Neznámá krasavice, 27.6.2008
upřesním to a uzavřu - magnolia obovata
Habr, 5.6.2008
flekovník béžový
Liliovník tulipánokvětý, 26.5.2008
Místo výskytu Jeseníky  - teplota např. zima 2006    - 28C, vysazen 1986, jinak roste co vím min. v 5 soukromých zahradách a jednom státním arboretu. Ochrana prvních pěl let jutovým pytlem - kmen, potom již žádná... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika