Příspěvky uživatele - 12.162

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak ostříhat tuto cca 8mi letou jablůňku?, 28.10.2012 Obsahuje fotku
Něco jsem udělal ale alespoň sníh jste mohl otřepat. Se špatnou fotkou se totiž špatně retušuje. Takže odstranil jsem vpravo tu kolmo rostoucí větev nejníže položenou. Je pro budoucí tvar nevyužitelná. Celé se to sníží aby se podpořilo rozvětvování... celý příspěvek >
Jak ostříhat tuto cca 8mi letou jablůňku?, 28.10.2012
Kůl u tohoto stromku už nemá co dělat. Za dobu mého sadaření jsem stromek nerovnal jinak, než řezem, pokud je to vůbec nutné. Stejně se stromek bude mít snahu trochu srovnat i sám, pokud tomu nebrání venkovní světelné podmínky. To že se naklání... celý příspěvek >
Jak ostříhat tuto cca 8mi letou jablůňku?, 27.10.2012
Bohužel málo kvalitní, neostrá a v protisvětle. Pozor na automatiku při focení ona zaostří jak je zvykem vždy na něco jiného. Třeba podejít, trošku dát větší ohnisko a bude to OK. Do jara máte času dost, teď se nestříhá. Pokud plánujete přesadit, tak... celý příspěvek >
Jak ostříhat tuto cca 8mi letou jablůňku?, 27.10.2012
Pomůžu ostříhat nebo upravit "elektronicky" ale to musí být fotka přes den a ne o půl noci a ne mobilem.
Nákup drtiče jablek, 26.10.2012
Už jsem ho taky minulý týden koupil a potvrzuji přesně co jste napsal, nůž, tedy kotouč jsem trochu upravil, zmenšil jsem otvory, šrotuje trochu délé ale drť je menší a pouští tedy více šťávy udělal jsem dvě 2q bečky kvasu asi za 2 hodiny...
Omlazení sadu, 26.10.2012
Pane Vysloužile vystihl jste podstatu věci. Můj tchán obrýval stejným způsobem sad plný jaderniček a Sudetských renet a nějaké to Matčino a přitom vždy vnitřně bojoval jak velkou mísu obrýt, protže trávu potřeboval na seno a ta mísa nahnojená mu... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 25.10.2012
Souhlasím s příspěvkem a jenom dodám, že naučit se roubovat je jen polovina úspěchu. Ta druhá je jak strom zejména vzrostlý na roubování připravit. Tedy kde roubovat a v jaké výšce a atd. Viděl jsem bezpočet roubů, které se přijaly ale byly na takové... celý příspěvek >
Bystrická slivka, 24.10.2012
Bystická muškátová je původní pěstovaná švestka na Slovensku a je téměř k nerozeznání od Domácí velkoplodé, Bystrické a dříve pod názvy místními jako Wegierka, Ugorka, Madžarka, Bystričankla a jiné. Koupil jsem pře 30-ti léty ve Veselém u Piešťan 3... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 24.10.2012
Nezlobte se na mne ale radíte špatně. Přestálý strom má jasně definovanou korunu zakladním patrem a vyššími patry a pokud v základním patru odstraníte nějakou větší větev, tak už nic na jejím místě nevyraší a jenom se bude prodlužovat vršek koruny.... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 23.10.2012
Problém stršího sadu je problém s únavou půdy. Běžné živiny se dají formou hnojiva dostat do půdy ale problém je se stopovými prvky. Stopové musí být i po přidání "stopové" ale ne překročit. Jsou pro strom toxické. Strom nemůže růst do "nekonečna" a... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 21.10.2012
Roubování čehokoliv na cokoliv je dobrá zábava ale často a převážně se špatnými výsledky. Kromě toho přeroubovat starší strom a opět vymodelovat funkční korunu je už na "vyšší dívčí z ovocinařiny".
Zná někdo co je to za odrůdu?, 18.10.2012
Myslel jsem délku možné skladovatelnosti v dobrých podmínkách. Ještě zkuste popsat habitus jabloně, případně na jakém dřevě rodí (dlouhé, převislé a pod.).
Zná někdo co je to za odrůdu?, 18.10.2012
Jaká je skladovatelnost? To hodně napoví.
Švestka Jojo, 17.10.2012
Mne by zajímalo jak už může mít švestka JOJO průměr kmenu 30 cm vzhledem k datu kdy se objevila na trhu?
Jakou podzimní jabloň?, 13.10.2012
Šampion je dobré podzimní jablko, měl jsem jej na více podnožích ale bujnější dávala výsledky ve 450m nad m. lepší. Oblíbený byl i můj favorit Dukát, kdyby neměl tu hořkou skvrnitost (obvykle když roste bujně). Dukát se dá poměrně brzy jíst a taky... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika