Příspěvky uživatele - 12.162

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Matčino, 10.10.2012
Ve výšce 450 m nad mořem mne Matčino dávalo stabilní úrodu a bylo jedno z nejchutnějších jablek bez strupovitosti. Z vyšších poloh ve studeném sklepu vydrží do února a až pak je moučnaté. Když má někdo pochybnosti, ža má Matčino, tak mu dopručuji jej... celý příspěvek >
Ako namazať uzatvorené ložiská?, 9.10.2012
Mým oborem je přesná mechanika a ložiska jsem běžne konstruoval nebo navrhoval.
Ako namazať uzatvorené ložiská?, 9.10.2012
Totéž nebo něco podobného jsem chtěl říci, že pan radí a nečetl katalog ložisek např. SKF. Je volně k dispozici na netu. Např. citace odstavce: "Zakrytá ložiska jsou určena především pro uložení s rotujícím vnitřním kroužkem. Pokud se otáčí... celý příspěvek >
Uskladnění brambor a jablek v jednom sklepě, 7.10.2012
Běžně jsem skladoval v malém sklepě hodně jablek (metráky) a o hodně méně brambor cca 3 pytle max. 150 kg a mohu zodpovědně prohlásit, že to jabka nepoznamenalo ničím co by bylo cítit a brambory už vůbec ne. Navíc ty brambory během zimy se blíži k... celý příspěvek >
Nákup drtiče jablek, 4.10.2012
Na nějakou velkou parádu to asi nebude, podle toho srovná s těmi jablky 
Nákup drtiče jablek, 4.10.2012
optimální je když je to postrouhané tak aby z toho vytékala šťáva ale není zase dobré aby z toho byla kaše jako dětská přesnídávka
Ako namazať uzatvorené ložiská?, 4.10.2012
Krytá kuličková ložiska mají doživotní náplň a nemažou se. Jakékoliv vrtání otvorů nepřichází v úvahu. Často se jakýmkoliv pokusem něco tam natlačit může znamenat uvolnění strvdlé vazelíny a vytlačené mimo oběžnou dráhu a dostat ji tam kam nepatří.... celý příspěvek >
Nákup drtiče jablek, 3.10.2012 Obsahuje fotku
Zdravím zahrádkáře, chystám se zakoupit nějaký menší drtič ovoce, konkrétně jablek na kvas. Ma internetu toho moc není, Shark se mi zdá drahý a domácích výrobců moc není. Našel jsem tohle, ale zdá se mi podle videa které je yotube je malá násypka,... celý příspěvek >
Díra v jabloni, 29.9.2012
Viděl jsem už všelijaké jabloně ale takovouto ještě ne. Ta už je dávno "po smrti". Přesto bych ptákům radost nekazil a ponechal alespoň torzo.
Urcenie odrody jabloni, 26.9.2012
Někdy vidím skutečně "podivné" obrázky odrůdy IDARED. U mne Idared měl u mnoha plodů takový ojedinělý jakoby rzivý šev. To neměla žádná jiná odrůda.
"Štrůdlové jablko" - jaké odrůda?, 20.9.2012
Za mých mladých let se "štrůdlák" považovalo jablko letní, velmi velké až obrovské více plošného tvaru, barvy zelené ale s červeným žíháním jinak neskladovatelné a hodně šťavnaté. Odrůdy jsem tehy neznal ani se o ně nezajímal ale skutečně to chutí... celý příspěvek >
Mladá švestka, 19.9.2012
Při prvním a výchovním řezu měly být ponechány pouze 3 nebo 4 větve a zakrácené na 3 a max. 5 oček. Tam bylo ponecháno více a stejne stagnují a už se nevyvinou a odumřou. Ten silný výhon předčsaně založí druhou korunu, když se tomu nezabrání a tím... celý příspěvek >
Líska na kmínku, 18.9.2012
Lísku jsem přestal pěstovat ze dvou důvodů. Přemnožení nosatce a ptactva ořechů chtivých (strakapoud, sojka a snad i žluna), kunu veverku a plcha ani nepočítám. Takový ořešník se neukáže celý rok ale jakmile jsou lísky dozrávající tak přiletí a ne... celý příspěvek >
Rubinola nerastie - zakrpatene listy, 16.9.2012
Podle mne má stromek "nadváhu" v koruně a slabší kořenový systém. Na vině může být i nedostatečný řez. Nedokáže uživit ty protáhlé větve. Takovéto stromy se "léčí" tzv, zpětným řezem. Na rok hned zjara dobře a hluboko sestřihnout a on se "probudí".
Urychlení hnití jablek, 13.9.2012
Mohou ale na jaře budou čerstvější (ne všechny) než ty uskladněna. Mé pokusy s kompostováním ukázaly, že spolehlivě "přežily" 2 roky.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika