Příspěvky uživatele - 112.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Javor japonský, dlanitolistý, 9.8.2012
Jeden ze dvou javorů Bloodgood (cca 2m) mám na skoro plném slunci, tak od 16té hodiny je ve stínu, ale od rána na něj docela dost pere slunko a je v pohodě (nicméně je na místě cca 4 roky). Malý 50cm javor vyžaduje po výsadbě poněkud citlivější... celý příspěvek >
Javor japonský, dlanitolistý, 8.8.2012
Acer palmatum atropurpureum na 1,5m určitě neskončí. Tento javor může po 20 letech mít dobrých 5 m výšky a 4 m šířky, tak jak ho vidím v sousedově zahradě. Budete-li procházet web a hledat informace o růstu jednotlivých kultivarů javorů, narazíte... celý příspěvek >
Javor japonský, dlanitolistý, 8.8.2012
Na zahradě mám 2 javory Bloodgood (cca2m) a ročně mi přirostou dobrých 30cm. Literatura uvádí u tohoto javoru i 8 m výšky a 6 m šířky. Javor poroste nejdříve více vertikálně, později se začne koruna rozšiřovat, ale těch 8 m to být nemusí, záleží na... celý příspěvek >
Červený javor zelená, 7.8.2012
Téma změn barvy listí u japonských javorů zde bylo již v minulosti probíráno, proto jen připomeňme, že tyto proměny nejsou ničím neobvyklým. Javory mají nejintenzívnější zbarvení na jaře, v létě zpravidla poněkud ztratí něco ze svých jasných barev no... celý příspěvek >
Sloupovitý listnatý strom, keř, 5.8.2012
Tento jilm je sloupovitý v mládí, ve vyšším věku může koruna být i 5 m široká.
Sloupovitý listnatý strom, keř, 4.8.2012
U tohoto jeřábu, bych počítal s 5 m výšky.
Sloupovitý listnatý strom, keř, 3.8.2012
Nebo sakuru Prunus serrulata amanogawa, ta je sloupovitá, ale aby těch sloupů nebylo na jednom místě nějak moc, jestli by se případně nedalo uvažovat i o jiných tvarech v kompozici...?
Sloupovitý listnatý strom, keř, 3.8.2012
Tak třeba jeřáb - sorbus aucuparia autumn spire.
Strom cerveny do 10m, 10.7.2012
acer palmatum bloodgood - mám na celodenním slunci a snese to a na zahradě, protože je na kopci, tak taky fouká.
Javor - choroba, nebo úpal?, 8.7.2012
Javory s těmito listy (variabilně kolorované, u nás nejčastěji nabízený oridono nishiki) patří do stínu, na plné slunce nejsou stavěné!!!
Acer palmatum dissectum garnet, 4.7.2012
Je těžké dát univerzální radu platnou pro všechny podmínky... Zkuste se podívat na místo výsadby z těchto hledisek: 1.Míra oslunění, 2.Vlhkost vzduchu - průvan na zahradě, jestli máte (živý nebo zděný plot okolo zahrady) a 3.Vlhkost půdy. Pokud máte... celý příspěvek >
Rozdíl mezi borovicemi?, 16.6.2012
Je nějaký zásadní rozdíl mezi borovicemi pinus parviflora pentaphylla glauca a pinus parviflora negishi? Mně přijdou dosti podobné. Děkuji za odpovědi.
Rez jilmu, 16.6.2012
...a není to poškození jarními mrazy? Mám podobně poškozený japonský zelenolistý javor... a nedělám s nim nic, protože poškozené listí nezahchráním a nové zase vyroste...
Abies lasiocarpa, 11.6.2012
Moje zkušenost s jedlí je taková, že po tom, co se podařilo urazit terminál, zvedla jedle 3 větve nahoru. Potom když se ukázalo, který zvednutý výhon byl nejsilnější (nejvyšší), jsem ostatní odstranil. Příští sezonu se na kmenu objevily pupeny a... celý příspěvek >
Hecht 514 nebo Brill RazorCut 38, 6.6.2012
A pánové, kdybychom do toho srovnávání přiřadili ješte Fiskars Momentum, jak by jste je seřadili, co do kvality sečení?  A taky ještě k výšce sečení: Nevím jaké trávníky kdo má a kolik se jiim věnuje, ale myslím, že sekat pod 2,5 cm tak to už... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika