Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Broskyne 2024, 18.3.2024
Myrobalán je možná nejlepší volba mimo broskvomandloně, Adesota, nebo i pomalu rostoucího St.Julien. Zkušenost myrobalánu z jílu u Telury špatná, u falešného Velvetu z jílu špatná v tom, že trpí odumíráním pupenů, u lotyšské Mairy v propustné zemině... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 18.3.2024
Díky, že jste se připojil do diskuze, pane hausere. To nejhorší z této etapy mrazů nás čeká dnes v noci. Po podrobnějším průzkumu jsem něco spáleného na meruňkách už objevil, hlavně těch odkvetlých, ale nemůžu s určitostí tvrdit, jestli je to spálené... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 17.3.2024
Pro zdejší oblast je předpověď -4°C na úterý ráno. Dával jsem večer narychlo Champion, aby se neřeklo, ale chtělo to asi dříve. Bohužel jsem nesledoval předpověď. Dáša v meruňkách 2024 byla pozornější.
Broskyne 2024, 17.3.2024
Už jsem o tom psal, černohnědé dřevo po špatně zhojeném řezu postupně ucpe vodivá pletiva a nad ránou větev časem zaschne. O´Henry jsem měl pravou ještě od pana Zíbala ze Strážnice, na Spomyšl není bohužel dávno spoleh. Škoda. Pokud by byl stromek na... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 15.3.2024
V tomto teplém počasí není skladování jablek venku za domem ideální. Poslední OPÁLY zřejmě i proto nepatrně změkly a zcela ztratily svoji typickou chuť. Ty vaše jsou na tom určitě lépe, pane Waltere. 
Meruňky 2024, 15.3.2024 Obsahuje fotku
Rozkvétají už i japonská slivoň Fortune a švestkomeruňky. Ještě jednou fotky nezvykle růžových květů Harcotu. Pro pana MH květy Vanillacotu na roubu a na stromku ze Spomyšle. A ještě Hargrand a Kioto MiloseK a TomaseV "go", a ať vám nezmrznou. 
Broskyne 2024, 15.3.2024 Obsahuje fotku
U broskvoní rozkvetl jako první Maycrest.
Meruňky 2024, 15.3.2024 Obsahuje fotku
Je velmi teplo. Sice to není rekord z roku 1922, kdy bylo 26°C, ale momentálně to žádný březen za kamna vlezem, není. Některé meruňky díku tomu už odkvétají, jako například "Thyrinthos" nebo Wondercot. Některé naopak ještě nezačaly kvést jako... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 13.3.2024 Obsahuje fotku
MH . Kde všude ještě kvetou meruňky?
LYRA🍎 UEB5060/1, 12.3.2024
Nemůžu to z vlastní zkušenosti posoudit. Pán, co to tvrdí, se účastní každoročně degustací, tak nezbývá než mu věřit, ale je to jeho názor proti vašemu, to je jasné.
Broskyne 2024, 12.3.2024 Obsahuje fotku
 Ozvěte se častěji, Petře. U mě je před otevřením ta Sagittaria a Maycrest, jinak ještě nic nekvete.
Meruňky 2024, 12.3.2024 Obsahuje fotku
Moc pěkně znázorněno, Martine. U mě jsou Leskory, Lejuna, Frostina a Veharda těsně před otevřením Podobně stará Velkopavlovická, rozkvétá i Congat. Nekvete ještě Bergeron, Leala, Šalach, Farhial, Farclo, nejzavřenější je Kech Psar, jinak všechno už... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 12.3.2024
Tradičně každý rok obdivuji touto dobou pevnou a šťavnatou dužninu zdejšího Topazu. Připadá mi právě nyní nejchutnější, možná i proto, že se zdá nejsladší právě v březnu. Překvapení je u mě letos Evelína, ale i Pink Lady, možná i ten Biogolden. U... celý příspěvek >
Počasí 2024, 9.3.2024 Obsahuje fotku
Venku je zima jak v březnu a mě by, pane SPCH, zajímalo, kdy přesně kvetou ty mandloně. Zřejmě s meruňkami, nebo ještě dříve? Kdyby někdo zavítal do Hustopečí, Seminářské zahrady v Praze, případně jinam, dejte vědět.
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 8.3.2024
Zvláštní je, že odrůda jabloně OPÁL (Golden Delicious x Topaz) nemá mimo pana Waltera skoro žádné příznivce. Dnes jsem chutnal opět i BIOGOLDEN (ÚEB x Golden Delicious) a docela překvapuje stále velká šťavnatost dužniny. Chuť není vůbec tak špatná.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika