Příspěvky uživatele - 8.42

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Období výsevu trvalek a jejich pikýrování, 8.3.2013
Některé rostliny pikýrování nesnášejí, ty je pak lepší sít přímo na záhon nebo do těch sadbovačů bez pikýrování. Týká se to třeba zrovna té ostrožky. Mimochodem, typ Pacific se pěstuje jako letnička, trvalky jsou typ Elatum.
Staré jabloně 1; zmladit nebo skácet?, 8.3.2013
Občas čtu doporučení, aby se po silném zmlazení stromu v zájmu udržení rovnováhy přesekaly nějaké kořeny. Má s tím někdo praktickou zkušenost?
Mrazy v březnu 2013, 7.3.2013
Já jsem to také odkryl, ale neberu to jako ukvapenost. Když přijdou mrazy, zase to přikryju. Je to sice více práce, ale myslím, že to rostliny ocení více, než mrznout pod krytem, když je kolem 15 stupňů.
Staré jabloně 1; zmladit nebo skácet?, 7.3.2013
Počítám podle názvu příspěvku, že to tazatel pojímá jako seriál a na další exempláře se můžeme těšit.
Staré jabloně 1; zmladit nebo skácet?, 7.3.2013
Podle mě by nejlepší řešení bylo přeroubování. Strom se zdá zdravý, odrůda Matčino je překonaná (ačkoliv má své zastánce). Určitě nekácet, to by byla škoda.
Rajčata + papriky + okurky ve skleníku, 6.3.2013 Obsahuje fotku
Teď trochu k tématu: Okurky mají raději vlhko, teplo a rozptýlené světlo, zatímco rajčata při velkém teple ztrácejí květy a velké vlhko zvyšuje riziko napadení plísní. Osobně to dělám tak, že mám okurky oddělené igelitem vzadu, vpředu mám vše... celý příspěvek >
Rajčata + papriky + okurky ve skleníku, 6.3.2013
To nebylo na Vás, to bylo na p. Vashka
Rajčata + papriky + okurky ve skleníku, 6.3.2013
Asi nemá moc smysl s Vámi diskutovat, ale jen pro informaci: Rajčata ve velkopěstírnách se nepěstují v půdě, ale hydroponicky. A co je hlavní - jedná se o odrůdy, které z principu nemohou být dobré, protože mají geneticky potlačenou tvorbu etylenu,... celý příspěvek >
Rajčata + papriky + okurky ve skleníku, 6.3.2013
Samozřejmě, španělská rajčata jedí jenom Češi. Nikdo jiný by takové "blafi" nejedl :)
Co s padajícím břehem, 6.3.2013
Záleží, jestli je ten pozemek nahoře také váš. Potom by bylo nejlevnější strhnout to do sklonu 1:1 a nechat zarůst, případně zpevnit nějakou textilií nebo rohoží. Když to necháte být, dopadne to stejně. Jinak jediná možnost udržení takové stěny je... celý příspěvek >
Líska a šištičky, 5.3.2013
Ono je těžké najít oblast, kde v širokém okolí neroste žádná divoká líska. Vítr nějaký ten pyl přinese i ze stovek metrů. Ale samozřejmě mít více odrůd je spolehlivější.
Líska a šištičky, 4.3.2013
To nechte, to jsou květy
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 3.3.2013
Aby mezi deskami nezatékalo, bude lepší použít H-profily nebo přítlačné lišty. Mezi deskami musíte nechat mezery kvůli tepelné roztažnosti. Konce desek uzavřete těsnící páskou a U nebo F-profilem. Při šroubování použijte gumové podložky nebo... celý příspěvek >
Řez mladé višně, 2.3.2013
"Větve jsou krásné, je škoda je řezat", to je typická chyba, která by se vymstila. Za pár let by krásné nebyly - začaly by si stínit, svisle rostoucí by se mohly vylamovat, přeslen kosterních větví by uškrtil terminál... Nechte tři, max. čtyři... celý příspěvek >
Lilie, 1.3.2013
Petky asi kromě malého prostoru budou způsobovat problémy s přemokřením, které lilie opravdu nerady. Lepší jsou drátěné koše.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika