Příspěvky uživatele - 136.244

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Idaret, 4.11.2012
Jak jsem psal jinde. Mám více želízek v ohni - na meruňky a broskvoně k tchánovi na Bzenecko; doma v 550m.n.m.na Bruntálsku postupně obnovuji odrůdovou skladbu - pouze pár jabloní, slivoní, prostoru málo, počasí drsné (letos bylo vlivem mrazu pár... celý příspěvek >
Idaret, 3.11.2012
Idaredu jsem letos u dědy sklidil bednu těch nejvýběrovějších z výběrových. Chutnaly mně už i ze stromu. Chuť nic zvláštního - uvidím, až je vytáhnu časem ze sklepa. Teď si pochutnávám na Rajce, Gascoigneho a Coxce. Zdraví Mittwoch
Vhodné podmínky pro podnože, 1.11.2012
Wa x wa koření nejmělčeji - dejte ji do míst s nejvyšší hladinou spodní vody. Následně wangenheimovu. Zelená koření hlouběji, myrobalán nejhlouběji (dejte jej do míst s 1,5m). Zdraví Mittwoch
Odrůda Pinova, 29.10.2012
Ochutnávat budu doufám za rok. Rouboví se rozrůstá... Teď ulítávám na Gascoigneho, prokládám to Coxovou, Jaderničkou, Lindou, Scarlet, Laxton´s Royalty a Chodským. Posledně jmenované, méně známé, pocházejí z pomalu zanikající poválečné výsadby v... celý příspěvek >
Odrůda Pinova, 29.10.2012
To já více nadějí vkládám do Rucly! Zdraví Mittwoch
Topstar plus, 19.8.2012
Cituji slova jednoho pěstitele Topstar Plus z Krnovska: "dozrává asi 4 týdny před ‘Domácí‘. Plody jsou velké až velmi velké, modré barvy, velmi atraktivní, dobré až velmi dobré chuti. Netrpí nízkými teplotami, k šarce je tolerantní. Je po všech... celý příspěvek >
Meruňky Pincot a Kioto, 8.7.2012
Dneska jsem si jich vylouskal a snědl asi 30 a nic mi není. Chuť byla výtečná. Pokud nejsou hořká, nebál bych se. Zdraví Mittwoch
Jak se šlechtí jabloně?, 12.6.2012
Hodně obecně se dá řící, že lze ovocné druhy (nejen) šlechtit 3 možnými způsoby: 1) Generativně (čili semenem) - šlechtitelé (dříve častěji příroda) kříží záměrně 2 vybrané odrůdy (opylují samičku pylem samečka :-)), ve velkém. Získaná semena v řádu... celý příspěvek >
Mšice a mravenci na plodech - čím postříkat?, 8.5.2012
Stříkat výluhy z cigaret je snad ještě lepší než vykuřovat tabákem skleník proti mšicím. Myslel jsem, že už je všeobecně známo, jak je nikotin jedovatý! Hlavně ani nevíte jakou koncentraci namícháte. Důsledně varuji před mícháním domáckých pesticidů... celý příspěvek >
Jak úspěšně zasít jadérka/semena jabloní, 5.5.2012
Pěkně Vám to přirůstá! Bude to mimo téma (ne k jabloním), ale snad si z toho někdo něco vezme. Já stratifikaci nejrůznějších slivoní (myroš, zelená, wangen., druanc.) a hrušní (špinka) prováděl v malých květináčích s pískem ve skleníku. Zase... celý příspěvek >
Nektarinka, 16.4.2012
Dobrý den, jako vždy - 350m. o Vaší lokalitě mnoho nevypovídá - kvalita půdy, svah X kotlina, orientace směrem ke světovým stranám... Obecně jsou nektarinky velice náročné na teplo (více než broskvoně). Zvažte tedy, jestli přece jen chlupatý plod... celý příspěvek >
Štěpařský vosk, 25.3.2012
Zkoušel jsem oba a jsou stejně kvalitní. Primax má menší krabičku a, řekl bych že oproti Jentenu, malinko více zasychá na povrchu. Ale mikrovlnka vše snadno a rychle vždy napraví. K ceně vosku - neřekl bych, že je nějak výrazně drahý. Při běžném... celý příspěvek >
Pákové nůžky, 21.3.2012
Přečetl jsem řadu diskuzí zde na fóru. Vážím si všech příspěvků, ale vzhledem k akci, kdy veškeré nůžky Fiskars (ano vím, že stojí za prd) právě stojí 1/3, koketuji s myšlenkou zakoupit si jejich nejdražší, pákové nůžky dvouruční převodové L. Jsou... celý příspěvek >
Honey Sweet - GM švestka z USA, klon 5, 26.2.2012
Nedávná diskuze na jiném vlákně mě přiměla opět zapátrat v odborné literatuře. Nepodařilo se mi nalézt volně přístupný článek o vzniku výše uvedeného GM klonu 5 (Scorza et al., 1994), ale v novějších článcích téhož autora jsem objevil, že Honey Sweet... celý příspěvek >
Jakou atraktivní švestku pro děti, 23.2.2012
Ad pan m@rten: Já nesouhlasím s Vámi. Použít slovo nepřirozené je zavádějící. I viry a bakterie přenášejí přirozeně své či jiné geny do svých hostitelů (živočichové či rostliny) - člověk toho pouze využil a přiměl je, aby vnášely do daných organizmů... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika