Příspěvky uživatele - 190.218

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Česnek a mrazy, 9.3.2012
Ten môj z 1.12. zatiaľ čučí pod povrchom. Záleží zrejme na viacerých faktoroch, napr. na stave naklíčenia pri sadbe, na hĺbke sadby, vlhkosti pôdy, teplotách pôdy, na odrode cesnaku...
Okus stromu - ořešáku, 9.3.2012
Zdôvodnenie Vášho postupu je precízne zvládnuté a teoreticky prešpekulované, pane Josefe. Klobúk dole! Ja bohužiaľ nie som priaznivec zložitých tórií, pretože viem, že príroda si nakoniec aj tak spraví "po svojom".  Je fakt, ktorý potvrdzujú... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor, 9.3.2012
Do akej vzdialenosti má p.Hana na novej záhradke najbližšie čerešne, to nikto nevieme. Myslím si, že výmena názorov bola pre p.Hanu prospešná. Snažil som sa poradiť aj podľa svojích skúseností. Osamotenú rodiacu čerešňu "po Nemcoch" tu síce nemáme,... celý příspěvek >
Česnek a mrazy, 8.3.2012
Dnes som namiesto oslavy MDŽ ostrihal a vyviazal vinohrad. Keď počas dopoludnia hlinitá pôda povolila, vysadil som medzi viničové kry okrem bielej cibuľky ešte aj riadok zimného cesnaku (Dukát a Staník). Som zvedavý na čas dozrievania a veľkosť palíc... celý příspěvek >
Okus stromu - ořešáku, 8.3.2012
Zdôvodnenie okamžitej redukcie korunky rezom vyzerá na prvý pohľad logicky. Neviem ale,  pane Josefe, či má pani Kopretina 06 takisto rozmrznutú pôdu ako Vy? Včera mi písal kamarát z Hanej, že jeho kamarát o víkendu rýľoval záhradu a... celý příspěvek >
Kadeřavost - postřik dnes?, 8.3.2012
Postriekal som dnes ráno Kuprikolom broskyňu aj vo vinohrade, aj keď bola nulová teplota. O dve hodiny začalo snežiť. Až sa o pár dní oteplí, už sa do vinohradu nedostanem. Keď ostanú na púčikoch aspoň stopy zaschnutého Kuprikolu, je to stále lepšie... celý příspěvek >
Hrušeň Dicolor, 8.3.2012
O význame opeľovačov vo veľkovýsadbách čerešní, a nielen čerešní, netreba pochybovať. O vplyve včiel na zvyšovanie výnosu plodov v takýchto výsadbách bolo vo vlákne Slivone tiež diskutované. V minulosti som v čase zrenia čerešní navštevoval jeden... celý příspěvek >
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 8.3.2012
Dovolím si upriamiť pozornosť sympatizantov s odrodami naších predkov na článok v časopise Sady a vinice 3/10. Na strane 11 skvelý odborník Ing.Marián Komžík predstavil niekoľko aromatických kvalitných odrôd, ktoré boli spomínané v nedávnej diskúsii.... celý příspěvek >
Karneval, 8.3.2012
Plody čerešní o priemere 3 cm som jedol pred 3-4 rokmi. Nepochádzali však z Podšumavia, o ktorom som v minulosti písal, ale zo sadu v Doľnom Rakúsku neďaleko od nás. Takisto boli zberané zo starých stromov ako tie v južných Čechách, takže neide o... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika