Příspěvky uživatele - 168.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ochrana rašící révy před májovými mrazíky, 18.5.2012 Obsahuje fotku
Teda ten předchozí obrázek je bez krytí folii z dnešního rána, letošní rízek Solarisu. Uvidím, zda dnešní mráz rozdýchá. Tato příloha je z obalených keříků révy.
Ochrana rašící révy před májovými mrazíky, 18.5.2012 Obsahuje fotku
Takhle jsem je pěkně obalil a odstraním folii až v sobotu dopoledne.
Ochrana rašící révy před májovými mrazíky, 18.5.2012 Obsahuje fotku
Loni mi před třema zmrzlýma muži omrzla veškerá réva a hrozně mě to naštvalo. Letos jsem v neděli tento týden jednoduše obalil bublinkovou folii nejvzácnější kusy. V příloze nedělní foto Solarisu před květem. Petr
Množení vinné révy, 6.3.2012
Mně se to taky stává, že dokud jsou sazenice v květináči někde uvnitř domu u okna, tak jedou jak pominuté. Skoro půlmetrové zelené réví sázím po třech zmrzlých venku, některé dostanou nějaký šok. Příčinou je buďto úpal nebo jim naopak vadí ještě... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 28.2.2012 Obsahuje fotku
Na množení pravokořenných sazenic jdu podobně jako kolega s tím, že vystavit nádoby na placaté radiátory ústředního topení je téměř nemožné, navíc nemáme takovou místnost, kde by řízečky nebyla bez rizika, že je děcka nebo i dispělí nechtěně strhnou.... celý příspěvek >
Ruská zima, 12.2.2012
V sedm ráno za oknem zvenku -18, venku teploměr 20 cm nad sněhem na zahradě -21, teď je venku nad sněhem -16. Už se těším až tam uvidím né mínus ale + 16 stupňů. Petr
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 2.2.2012
Malá oprava: ty popisované krtičiny jsem samozřejmě dělal před zimou, né na jaře. Petr
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 2.2.2012 Obsahuje fotku
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 2.2.2012 Obsahuje fotku
S každým dnem jdou teploty dolů. Dnes ráno v sedm bylo -22 °C, mám zapíchnutou tyč s připevněným teploměrem ve výšce asi 10 cm nad sněhem. Zato sněhu leží na stráni mezi 35 a 40 cm. Pod sněhem mám trošíčku zmrzlo, tak centimetr. Loni na jaře... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 31.12.2011
Tak mně akorát na konci listopadu vykvetlo vedle baráku několik větviček zlatice (škoda, že jsem to nevyfotil) a za ten teplý podzim tisíceré díky pánu Bohu. Že mi zkraje května omrzly nově vypučelé výhonky a růst réví se musel bonovit ze záložních... celý příspěvek >
Jedlé kaštany, 15.11.2011
Jedlý kaštan je opylován větrem. Navíc má pyl tendenci více opylit, pokud pochází z geneticky odlišné rostliny. Pokud máte 2, lépe 3 a ještě lépe mnohem víc jedinců, pak budou úrody stát za to. Roste bez větších potíží i v 600m.n.m. v podhůří... celý příspěvek >
Pilinová toaleta, 16.11.2010
Kompostovací toaleta je dalším stupněm ve vývoji k dokonalosti směrem od pilinové. Pilinová je ta, kde se naše výtvory v kontejneru /kýbli, vědru, jakékoliv objemné nádobě/ zasypávají pilinami a poté vysypou na příhodné místo ke zkompostování.... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 4.5.2010
Hm, taky mi to přijde nějaký divný, takový šlahouny. Této délky tj. 20 - 30 cm mám z únorových řízků, který jsem před 14ti dny přesadil do hlíny. Navíc mám je ještě stále v místnosti temperované na 20 stupňů. Venkovní ranná réva má tak dva až čtyři... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 23.4.2010
S mírným vzrušením druhý den pročítám a sleduji příspěvky, očekávaje na konci vzkaz od nějakého jihomoravského rádce, že máme v okrajových oblastech pěstovat spíš rybíz :-) PS: rybíz má už opravdu pěkné lístečky.
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika