Příspěvky uživatele - 151.9

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ruská zima, 7.2.2012
Keď si nalistujete staré záznamy alebo mapy, zistíte, že sa vinič pestoval v oveľa väčšom rozsahu ako dnes. Na mapách J.A.Komenského zo 17. storočia boli vinohrady zakreslené takmer všade. V stredoveku bola stredná Európa pod vplyvom teplejšej klímy,... celý příspěvek >
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 7.2.2012
Je chvályhodné, že sa stále viac objavujú nadšenci, ktorým osud starých odrôd našich pradedov nie je ľahostajný. O jednom z nich bývajúcom na severe Slovenska v Brodne pri Žiline sa píše na tejto stránke. Mnohé skvelo chutiace staré sorty mali... celý příspěvek >
Ruská zima, 7.2.2012
Sneh, hlavne čerstvý, vďaka vzduchovým medzerám medzi vločkami, nie je dobrým vodičom tepla. Na povrchu pôdy pod snehom nameráte výrazne vyššiu teplotu ako na povrchu snehovej periny. Ak máte doma digitálny teplomer so sondou, môžete si to overiť.
Jonathan, 6.2.2012
Pre p.46.250:  Nepísal som, že striedavo plodia IBA málo strihané stromy. Písal som, že ju dosť často vídávam na takýchto "zanedbaných" jabloniach. Veľa takýchto stromov je nielen v starých záhradách, ale aj v stromoradí pri cestách. Plody sú... celý příspěvek >
Ruská zima, 6.2.2012
Marquette aj Solaris Vám istotne prežijú. Buďte bez obáv. Snehovú pokrývku by som považoval za výhodu. Vo štvrtok sa pôjdem pozrieť na svoje Marquette, Cabernet Cortis, Cabernet Jura, Pinotin. Som zvedavý, ako tieto sorty na Záhorí prekonali... celý příspěvek >
Pestovanie duo ringlót, 6.2.2012
Poradím Vám: Na jar, keď otvoria brány predajne stromkov, odstrihnite si z obidvoch odrôd doma kúsok konárka a zájdite do predajne. Porovnajte tvar púčikov a budete vedieť, ktorá je ktorá. Althanovu mávajú aj v marketoch typu Bau...
Samosprašná třešeň nebo ne, 6.2.2012
Keby som dnes kupoval prvý stromček čerešne do záhradky, rozhodne kúpim samosprašnú sortu. Pri spoliehaní sa na "susedov" totiž pri cudzoopeľivej odrode nemusíte mať šťastie na toho správneho špecifického opeľovača a mladá čerešnička Vám každý rok... celý příspěvek >
Odrůda Burlat - máte zkušenosti?, 6.2.2012
Minulá sezóna bola pre čerešne mimoriadne priaznivá. U Kordie som praskanie plodov nepozoroval. Veľmi dlhé bolo aj obdobie postupného oberania plodov. Larvy vrtule som v prezretých plodoch nenašiel, v tmavej šťave sa ťažko hľadajú. Najlepšie je... celý příspěvek >
Jonathan, 6.2.2012
Používanie anorganických fungicídov v jabloňových sadoch bude chcieť istotne skúsenosti s koncentráciou najmä meďnatých postrekov. Je známa napr. citlivosť listov egrešov a broskýň na aplikáciu Kuprikolu, po ktorej môže ostat rastlina bez listov.... celý příspěvek >
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 6.2.2012
Máte pravdu Ondro! Grávštýnské je naozaj chutné, pripomenul ste mi hektické vlákno Staré odrůdy jabloní- Slovácko. Napr. pán P (182.227) v ňom tvrdil, že staré jabloňové odrody stáli za starú bačkoru, dobrých jabĺk je v nich "zatraceně málo..."Ja si... celý příspěvek >
Ruská zima, 6.2.2012
Tak Rakušiaci už "plačú". V Dolnom Rakúsku- kúsok od rieky Moravy začali strihať vinič a na rezu hnedý. Európska réva tieto mrazy nevydržala.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika