Příspěvky uživatele - 37.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Melounoviště 2009, 18.8.2009
Dobrý den, pěstuji melouny už od roku 2002 a každý rok jsem měl nejméně 40 melounů, někdy i 80, velikosti 6-13 kg (rekord 17 kg) a snad kromě letošního roku (s bídou polovina loňské úrody) vždy velmi úspěšný. Ale ten jev, kdy najednou (třeba již s... celý příspěvek >
Banánovník - jak přesadit odnože, 18.8.2009
Dobrý den, ja pěstuji banánovnik na zahradě (bez skleníku, letos zkusím aby přezimoval), odnoží mám nepočítaně, ty největší asi 50 cm vysoké, pokud máte cestu do Prahy, zastavte se rád Vám je dám. Pepa
Pěstování melounů v Praze, 18.8.2009
dobrý den, semínka sázejte i pěstujte podobně jako rajče nebo dýně, okurky. Jakékoliv organické hnojení je vhodné, koňský není nutný. Podmínky pro melouny vodní i cukrové jsou velmi podobné, ale přece jen cukrové jsou na teplo a světelné podmínky... celý příspěvek >
Meruňka kvete, 24.3.2009
Pripojuji svoje názory : 1. broskev je rozhodne více odolná než meruňka, zjistil jsem jak v literatuře, tak prakticky 2. Každy pokus o eliminaci mrazu (dle mého názoru male plody i květy jsou zhuba stejně háklivé) je dobry. Moje recepty : dukladne... celý příspěvek >
Pěstování melounů v Praze, 15.9.2008
Dobrý den, podle zkušenosti zjišťuji, že meloun snese i hodně vysoké teploty, kdy jiné rostliny již evidentně to nezvládají  (35 stupňů a více).  Přesto bych foliovník otevřel. S pozdravem Josef Novotný
v jakém stadiu máte melouny?, 7.9.2008 Obsahuje fotku
Musím se pochlubit, srpen a začátek září to přece jen zachránily - teď jsem utrhl meloun 13,4 kg krásně zralý a sladký. Mám jich ještě plno na zahradě, třeba ještě nějaký bude ještě větší- 2-3 kandidáti na to jsou. Dovolím si něco zodpovědět k... celý příspěvek >
v jakém stadiu máte melouny?, 27.7.2008
Je 26.7.  a melouny mám již dle mého odhadu min. cca 8-10 kg, bohužel, mám jich ale výrazně méně než loni. Loni cca 80, letos, při stejné počtu sazenic odhaduj, že jich budu mít maximálně 25.   Z celkového počtu 14 sazenic mi ale dvě... celý příspěvek >
Kde seženu Ledanu či Leskoru, 13.7.2008
Bergeton mám, je trochu pozdnejší, ale ja chci ještě pozdnější, údajně jsou minimálně o týden po Bbergeton S pozdravem Josef Novotný
Kde seženu Ledanu či Leskoru, 13.7.2008
 Leskora je známější, protože je VELMI raná. Já ji mám také (1 strom), první pody mám již poslední týden v červnu (Praha) a proto si ji cením. Ale velikostí, chutí i vzhledem, tak to jsou lepší (Maďasrká, VP, atd.) Mám ji skutečně kvůli ranosti.... celý příspěvek >
meruňky z Francie, 13.7.2008
Přispěji také trocho do mlýna. Také jsem loni tyto meruňky vysadil, letos mají již plody. Ohledně odolnosti zatim nebylo co porovnávat, mám hodně odrůd (Maďarská, Kráska, Velkopavlovická, Leskora, Karola apod.) a všechny letos plodí (Praha), ale... celý příspěvek >
Šittův řez, 13.7.2008
Dobrý den, mám podobný problém, jenom snad, že letorosty nemám 50 cm ale asi 70-100cm.  Myslím, že to je způsobeno velmi vydatnou výživou - až přehnojením.  5ezy dělám 2 - v leté a ke konci léta již méně. Nevím, zda je to dobře, ale... celý příspěvek >
Lilek - vaše zkušenosti?, 10.7.2008
Po úspěšném pěstování melounu pokračuji v dalších plodinách- podzemnice olejna (buraky) a lilek. Lilek zaštipuji na jeden hlavní výhon, vydatně zalévám a dobrá puda, již mám (10.7.) první velké plody, jsou velike, odruda není vše, (Český raný). ... celý příspěvek >
Pěstování melounů v Praze, 10.7.2008
1. opylen květ musí být vždy, ale u melounu není potřeba tomu pomáhat 2. zasychíní plodu bude nedostatek tepla, živin, vody, případně choroby, určitá část (třeba i 50 %  a více ale je stejně přirozený úbytek 3. Není nutné zaštipovat, ale... celý příspěvek >
v jakém stadiu máte melouny?, 10.7.2008
Dobrý den, dnes je 10.7. mám již poměrně dost plodu velikosti velkého pomeranče, utěšeně rostou, můj odha je, že koncem srpna budou mít těch "předepsaných" 12-14 kilo, rekord z 2006 (17 kg.) ale asi nepřekonám. Budu se připravovat a začnu... celý příspěvek >
lidi když se bavíte o melounu, 4.6.2008
Na teplo je jednoznačně náročnější vodní meloun, ostatní je podobné. Josef Novotný
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika