Příspěvky uživatele - 134.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nové jabloně do starého sadu, 10.10.2011
Mal som na mysli nové, ktoré bude ešte len sadiť, nie tie 40 ročné. 
Nové jabloně do starého sadu, 10.10.2011
Mimochodom. Pán Ivan píše, že jablone v sade sú v 5m spone. Myslíte, že pri podnoži A2 takáto vzdialenosť stačí? Ja by som sadil asi vo väčšej vzdialenosti...
Topend plus, 6.10.2011
Čo ja viem, tak na konci júla, začiatkom augusta. Ale vlastné skúsenosti nemám. A v literatúre bývajúm často nezmysly. Či to je aj prípad Topstar plus by vedel povedať naozaj len pestovateľ. Rovnako záleží aj na podnebí. Pekný deň.
Jak je to s pupenovými mutacemi?, 5.10.2011
Vďaka, presne toto som chcel vedieť. Zároveň sa mi asi potvrdilo tento rok pozorované - ak plody trpia horkou pehovitosťou, slabšie vyfarbujú. Je to tak?
Topend plus, 5.10.2011
Zdravím pán Kafka. Plánujem zasadiť práve Tophit. Tým, že je kyslé ste ma nepotešil. Naozaj je to tak zlé? Akú inú odrodu slivky (s veľkými plodmi a dozrievajúcu v září) by ste mi odporučil? Toptaste vraj dobre nejde od kôstky, Topend nemám možnosť... celý příspěvek >
Jak je to s pupenovými mutacemi?, 5.10.2011
Tiež by ma to zaujímalo. Prednedávnom som sa rozhodoval medzi Jonagoldom a Jonagoredom. V literatúre som však žiadny rozdiel medzi nimi nenašiel, okrem zmienky, že Jonagored má väčšie plody. Tiež rozmýšľam, či vysadiť okrem Jonagoredu... celý příspěvek >
Hniloba švestek, 5.10.2011
Dobrý deň. Nestrácajte nádej, hlavu hore! Tento rok bol v niektorých oblastiach dosť zlý. Mráz, krúpy, monilióza... Skrátka treba ísť ďalej, ten budúci bude možno lepší. Vlastné ovocie z vlastnej záhrady nikdy nebude ako z obchodu a okrasné dreviny... celý příspěvek >
Rivan, Burlat, Kaštánka, 27.9.2011
Dobrý deň, chcel by som zasadiť skorú čerešňu. Do užšieho výberu sa dostali Rivan (čerešňa vtáčia), Burlat (mahalebka, čerešňa vtáčia) a Kaštánka (colt). Podpníky sú uvedené podľa možností škôlky. Najskoršia čerešna Rivan by nemala červivieť... celý příspěvek >
Sladká jablka, 21.9.2011
Trochu upresním otázku: je takéto (moje rozdelenie podľa naštudovaných zdrojov) správne? Goldstar, Luna, Sirius, Orion, Coxova reneta - kyslé, resp. skôr kyslé. Angold, Rajka, Rozela, Merkur, Spartan, Champion - sladké, resp. skôr sladké.... celý příspěvek >
Letní - červené, 20.9.2011
Mne to pripomína (aspoň farbou na fotkách) Rubín. Ale možno iba preto, že som ho pred chvíľou jedol.
Náhrada za Desert, 19.9.2011
Vďaka za typ na sladké jablko, Paľo. Galu už zasadenú mám. Zatiaľ neplodí, prvú úrodu očakávam možno za dva roky. Zarovno s Gala som sadil napr. Melodiu, Primu, Rubinolu, pri ktorých oceňujem odolnosť voči chorobám. Niektorí členovia rodiny však... celý příspěvek >
Stará odroda hrušky, 12.9.2011
Dobrý deň, podobnú (možno tú istú) hrušku sme mávali aj my. Plody boli veľké, veľmi chutné, aromatické, šťavnaté. Dozrievala v auguste, v rovnakom čase ako vaša (cca 250 m.n.m). Na slnečnej strane pri dozretí sa na žltom podklade vynímalo červené... celý příspěvek >
Sladká jablka, 12.9.2011
Zdravím všetkých, chcel by som vás poprosiť o tipy na sladké odrody jabĺk. V pomológii síce nájdem prívlastky sladká, sladko kyslá, kyslejšia, sladšia, navinulá, chcel by som však poznať typické odrody, o ktorých sa dá povedať, že majú sladké plody... celý příspěvek >
Ockovanie, 10.8.2011
Ďakujem za rady. Už v tom mám jasno.
Ockovanie, 8.8.2011
Dobrý deň, aj ja mám otázku ohľadom očkovania. Nie je mi jasné ako presne odstraňovať drevo z vyrezaného očka. Treba ho odstrániť celé a na očku potom zostane iba tenka kôra? Podľa obrázkov mi má na očku po odstránení dreva zostať malý hrb. Keď som... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika