Příspěvky uživatele - 141.32

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Papriky - 2013, 19.10.2013
Letos jsem zkoušela pastu z pomletých paprik s česnekem a se solí, maže se na topinky, bez sterilace prý v chladu vydrží téměř rok. Je dost slaná. Recept přidám večer.  J.
Papriky - 2013, 19.10.2013 Obsahuje fotku
Přikládám foto úrody paprik ze skleníku, kde postupně klidím. Na skleník zatím nemám mnoho času, prvně se musí uklidit zahrada venku, otrhat přeplozené jabloně, skleník zatím čeká. J.
Presenta, 19.10.2013 Obsahuje fotku
Naše Presenty již začínají opadávat, asi budou zralé. Plody jsou malé, stromky byly přeplozené, navíc bylo sucho. Další nedobrá vlastnost Presenty, která se u nás letos projevila je pukání plodů po každém větším dešti. Poprvé některé plody popukaly... celý příspěvek >
Sedmiletý Rubín má pouze 10 plodů, 15.10.2013
Rubín bych nenazývala starou odrůdou, byl vyšlechtěn za mého života. Za staré odrůdy považuji ty, co se pěstují sto let a více. Rubín není vhodná odrůda pro přísný řez. Nejlepší je řezat jen několik málo let k zapěstování korunky a potom jen... celý příspěvek >
Angold, 14.10.2013
Dobrý večer, pro pracovní a zahrádkářské povinnosti jsem se nedostala dříve k odpovědi na dotaz na chuť. Mrkla jsem okem na Vaše příspěvky, abych se dostala do obrazu a šla jsem do sklepa, přinesla velký červivý Angold, který se mi jevil hodně zralý... celý příspěvek >
Angold, 13.10.2013 Obsahuje fotku
Dneska jsem sklízela Angold, plody se již pěkně pouštěly. Letos jsou jako každý rok velké, větší než jablka jiných odrůd v našich nejabloňářských podmínkách. Rodí každoročně, jakost plodů se v jednotlivých létech příliš neliší. Angold mám na... celý příspěvek >
Staré ale vylepšené odrůdy, 11.10.2013
Na konci devadesátých let jsem řešila podobný problém. Nahrazovali jsme stromky odrůd, které u nás neměly být nikdy vysazeny jako je Golden Del. Starkrimson, Idared..., dále jsme nahrazovali přestárlé stromy, mimochodem jejich plody neměly... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2013, 3.10.2013 Obsahuje fotku
V úterý jsem rajčata z políčka vytrhala a zavěsila za kořeny do skleníku, ve středu jsem nebyla celý den doma a dnes ráno vše již bylo venku zmrzlé. Přikládám fotky. Nejde o nic estetického, doufám, že dojdou a rozvařím je ke konzervaci. Jde o odrůdy... celý příspěvek >
Choroba rajčete, 3.10.2013
Takovéto drobné plody jsem měla letos ve skleníku při podmínkách nevhodných k opylení. Nepomohlo ani třepání rostlinami. Stav se upravil až po změně počasí.   J.
Rajka, 3.10.2013 Obsahuje fotku
Přikládám dnešní fotku Rajky na semenáči. Zralá ještě není, ještě nesklízím. Strom jsem si roubovala asi před deseti lety. Plodí celkem pravidelně. Chuť je spíše sladká, dobrá, trochu sušší. Nejlépe chutná o Vánocích. Osobně mi více chutná Rubín.... celý příspěvek >
Okurky a tykvovité 2013 - sklizeň, 1.10.2013 Obsahuje fotku
O víkendu jsem sklízela poslední venkovní nakladačky, při přízemních mrazících porost postupně zmrzl, stejně jsem zlikvidovala patizony, na těch bylo hlavně padlí, v příštích dnech by zmrzly též. Od začátku července zavářím okurky, patizonky nebo... celý příspěvek >
Češete nebo ještě čekáte, 1.10.2013 Obsahuje fotku
U mne je problém se sklizní spíše než najít správnou dobu sklizně, najít čas na sklizeň. Na podzim je brzy tma, na práci na zahradě zbývají spíše víkendy, a to nemusí vyjít počasí. Proto jsem dnes otrhala Rubín. Vím, že je vhodné sklízet jablka na... celý příspěvek >
Jak vyhlíží úroda 2013, 30.9.2013
Rosana patří k prvním rezistentům s nepříliš povedenou chutí. Před několika lety jsme ji vyřešili traktorem a řetězem. Lotos neznám. Topas je pozdní, kyselejší než Rubinola, chuť výborná, plody u nás malé. Rajka je sladká, někomu chutná... celý příspěvek >
Houby z lesa na zahrade, 29.9.2013
Ano, poučila jsem se na houbareni.cz, kde je mimochodem výborný atlas hub, že existuje bedla ostrošupinná, latinsky Lepiota aspera, která je zaměnitelná s jedlými bedlami. Bedla ostrošupinná má prsten pevně přirostlý na třeni, jedlé bedly mají prsten... celý příspěvek >
Rajčata odolná k praskání plodů, 29.9.2013 Obsahuje fotku
Letos po suchém létě, které vystřídaly vydatné deště postupně popraskala   rajčata všech odrůd. Rozdíl je jen v době praskání a intenzitě. Po prvním dešti popraskal rybíz, Sveet million, Moskovskij delikates, San marzano venku. Strilo mi... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika