Příspěvky uživatele - 155.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Melounoviště 2011, 20.7.2011
Pozoruji že stále více listů mění barvu ze zelené na žlutou a objevují se hnědé fleky. Budu muset stříknout Rovral Aquaflo (patrně černá hniloba plodů okurky - Didymella bryoniae) a přihnojit "Plod a květ".
Lilkoviště, 20.7.2011
Mám je letos podruhé, ve skleníku poprvé (kvůli brzké sklizni). Co se týče velikosti tak 20 cm snad ani nemají (15-17cm), asi to na fotkách klame. Semena mi dovezl známý přímo z Ruska a nebo se dají objednat např tady, je to sice v Estonsku ale jsou... celý příspěvek >
Lilkoviště, 19.7.2011
Co se týče vyštipování tak s nimi nedělám nic. Zkušenosti z pěstováním mám asi jen tříleté. Ještě pastva pro oči.
Lilkoviště, 19.7.2011 Obsahuje fotku
Takže něco z venku...
Lilkoviště, 19.7.2011 Obsahuje fotku
Požadavek vyslyšen, přidávám fotky ze skleníku, ve foliáku jsem nechal jen jednu nejméně poškozenou rostlinu a venku mám dva kousky z nichž jeden již plodí. Ještě mám jednu odrůdu ve skleníku ale té se do plození moc nechce.
Melounoviště 2011, 19.7.2011
Když už je počasí vyhovující tak nastupují choroby, bohužel. Co se týče Previcuru tak zahradnice mi ho nedoporučovala, snad kvůli brzdění růstu, už přesně nevím., já stříkal již dvakrát, Ridomilem a Rovral Aquaflo.  Granat na fotce je určitě... celý příspěvek >
Melounoviště 2011, 19.7.2011 Obsahuje fotku
... a tak vypadá rozkrojený, sladký tak akorát, silnější slupka, křupavý a šťavnatý.
Melounoviště 2011, 18.7.2011 Obsahuje fotku
Na prvním snímku je porost poničený nevím čím (plíseň, svilušky...), stejně tak dopadly rostliny lilku pod ním. Plod jsem sklidil ale ještě nerozřízl (dojídáme jiný), odrůda Ultrarannyj, váha necelých 8 kg.
Melounoviště 2011, 18.7.2011
Těžko říci co je špatně, možná je to jen nevhodná doba na opylení a hodně záleží na počasí. Na odrůdě (neroubované) malého melounu Princ Artur jsem opylil hodně květů ale nakonec měla rostlina jen jeden plod. Zatím ji nechávám zda se ještě ukáže ale... celý příspěvek >
Melounoviště 2011, 17.7.2011 Obsahuje fotku
Princ Artur F1 - raná odrůda dosahující hmotnosti do 2 kg. Pro jeho malou velikost (zhruba odpovídající cukrovému) si myslím že by byla vhodná do foliáku nebo skleníku na zavěšení. Narostl mi bohužel jen jeden na neroubované sazenici. Sklidil jsem ho... celý příspěvek >
Nejchutnější rajčata, 17.7.2011
Já jsem ji kupoval v Anglii v semenářském e-shopu a došla mi poštou, k dostání byla i v Bratislavě.
Nejchutnější rajčata, 17.7.2011
Je to tak, právě proto jsem od něj upustil už hodně dávno a na jeho místo nastoupilo Ildi. Podobnou vlastnost má i červená hruštička Radana.
Nejchutnější rajčata, 17.7.2011 Obsahuje fotku
Rajče Tomatoberry Garden odsunulo Sl. Děvočku z prvního místa v mém pomyslném hodnocení chuťových vlastností. Toto malé "srdíčko" má fakt snad sladkost jahody, to musí asi chutnat každému, vyjma těch kdož vysloveně vyžadují od rajčete jeho... celý příspěvek >
Melounoviště 2011, 17.7.2011 Obsahuje fotku
Začátek letošní melounové sezony se jeví jako velmi slušný, rostliny kvetou a plody rostou jako o závod. Dnes jsem sklidil jeden kousek vodního ve foliáku a včera okoštoval první cukrový ze skleníku. Vodní, tato odrůda má mít 3,5 - 4,5 kg, ale ve... celý příspěvek >
Nejchutnější rajčata, 15.7.2011 Obsahuje fotku
Sladkaja děvočka je keříčková, přidávám pár snímků "soudečkových" odrůd ze zahrady. Mají jednu společnou záležitost a tou je silnější stěna ve spojení s měkou slupkou, tím pádem by neměla praskat. Další jejich vlastností je že se po dozrání lesknou... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika