Příspěvky uživatele - 149.203

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Šarka švestek, 5.9.2011
Bez viery a zanietenia človeka práca nebaví. Treba ale veriť v správnu vec, overenú praxou a nerobiť v slepej viere chyby, ktorých sa dopustili mnohí pred Vami. Na toleranciu Stanley a iných "zaručene" tolerantných odrôd by som sa nespoliehal. Záleží... celý příspěvek >
Rez stromu jak na to, kdy?, 5.9.2011
Konáre mladých sliviek na Vašich snímkach môžete strihať od apríla do septembra bez obavy ohľadne výskytu glejotoku. Rezné rany budú minimálne. Doma som rezal konáre na niekoľkoročnej marhuli už v marci a bolo to v pohode, rany neplakali. Záleží iba... celý příspěvek >
Černé větve - co je to za nemoc?, 5.9.2011
Lído, odstraňovať chorú kôru a vyrezávať až na zdravé drevo na jeseň, pred príchodom zimy nepovažujem za top riešenie. Zatiaľ by som oškriabal lišajníky a huby na kôre, kvalitne ošetril antimykotiky a zmladzujúci radikálny zásah by som odložil na... celý příspěvek >
Ako Vám dozrievajú strapce?, 4.9.2011
Dobrý deň! Máte naozaj výstavné hrozno a najmä zdravé listy na viniči. Koľkorazu ste striekal fungicídmi v tomto dosť nepriaznivom roku? Slovenské novokríženia Opál, Diamant, Onyx sú asi najčastejšie pestované. Veľmi dobre vyzerá Vaša Venuša a Negra... celý příspěvek >
Ovocné stromy neplodí, 4.9.2011
V tomto roku som granule na jar plytko zapracoval do rašeliny pod kríčkami čučoriedok a opäť prikryl netkanou textíliou. Výsledok pri dozrievaní plodov bol ohromujúci. Pri hnojení vysadených stromov odporúčam granule plytko zarýľovať- na jeseň alebo... celý příspěvek >
Černé větve - co je to za nemoc?, 4.9.2011
Dobrý deň! Tráva okolo stromu usychá, lebo súťaží v boji o vodu s koreňmi jablone. Odporúčam dôkladne zavlažiť pod korunou, event. predtým prihnojiť hnojivom s prevažujúcim obsahom draslíka. Kôra na starej jabloni je obrastnutá lišajníkom (symbióza... celý příspěvek >
Doplnění vápníku proti hořké pihovatosti, 4.9.2011
Máte pravdu, pane Miloši, že som použitie chlórového vápna pri striekaní jabloní našťastie neodskúšal a nemôžem potvrdiť jeho "neškodnosť" či účinok pri terapii pehovitosti jabĺk. Stačí mi spomienka na mladého mäsiara na bitúnku, ktorý dostal šok,... celý příspěvek >
Doplnění vápníku proti hořké pihovatosti, 4.9.2011
Som rád, pane Václave, že ste spoločne s p. Víítkom pripomenuli existenciu modernejších vápenatých listových hnojív s hĺbkovým a efektívnejším účinkom ako zaužívaný CaCl2. Bohužiaľ v drobnom balení sa v malopredaji asi ešte dlho neobjavia, takže nám... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika