Příspěvky uživatele - 167.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pěstování česneku ze semen, 8.8.2011
Ano, je to tak jak píše Jiří Jíra. Česnek setý netvoří semena. Kuličky, které jsou v "hlávkách" na stvolech česneku, jsou pacibulky. Onen "nedělený stroužek" o němž kolega píše, mívá třeba 2-3 cm v průměru, bývá kulovitého tvaru... celý příspěvek >
Vysoká clona - zabránění pohledu sousedům do dvora a do domu, 7.8.2011
Pokud je někdo "šťoural", tak si ten problém vždycky najde. Pokud bude zástěna na jižní straně, pak bude stínit vlastní pozemek především v období kolem poledne. Dopoledne a odpoledne bude vrhat dlouhý stín na sousední pozemky. Pokud... celý příspěvek >
Ruční vřetenová sekačka na 450m2?, 7.8.2011
U rotační sekačky je nůž poháněn motorem. Nůž musí mít dostečnou obvodovou rychlost, aby trávu posekal. Proto je u rotační sekačky výhodnější jezdit pomaleji, aby nůž trávu stačil useknout. Pojezd je tedy maximálně o délku ostří na noži (ostří bývá... celý příspěvek >
Ruční vřetenová sekačka na 450m2?, 7.8.2011
Nic proti vřetenové sekačce. Také ji mám (alko). Jistě Vaši zahrádku posekáte nejdéle za pár desítek minut. (Nedávno - cca přede dvěma měsíci? - to tu jeden diskutující počítal - předpokládaná rychlost chůze, šířka záběru apod. - vyhledejte si ještě... celý příspěvek >
Proč vadne ruj vlasatá?, 7.8.2011
Asi je to tak, jak píší předřečnice/-íci. Už dříve se tu o tomto vadnutí mluvilo. Myslím, že se ta houba jmenuje Alternaria - alternariové vadnutí. Zkuste si to vyhledat jednak zde v archívu zahrady.cz a jednak i na webu. Postřiky fungicidy (tedy... celý příspěvek >
Neznámá trvalka, 7.8.2011
Ale všechny možné znaky na brutnákovité ukazují: listy skoro stejného tvaru i drsnosti, jako má kostival. Květy podobné třeba již zmíněné pomněnce. Ježatost listů a stonků třeba jako u prliny rolní... apod. Nevím, kde bych ještě hledal... :-((ale můj... celý příspěvek >
Neznámá trvalka, 7.8.2011
Mně neznámé druhy plicníků (Pulmonaria) budu muset někdy také prostudovat; ještě jsem to neudělal, ale tvar květů a květenství mi "plicníkovitý" nepřipadá. Josef.
Vysoká clona - zabránění pohledu sousedům do dvora a do domu, 7.8.2011
Popínavku na konstrukci nebudete muset skoro vůbec udržovat. Ta vyroste do výšky konstrukce, výše nikoli, další větvičky se budou sklánět dolů. A kdybyste ji chtěli či potřebovali nějak zastřihnout, pak 5 m není žádná extra velká výška na opření... celý příspěvek >
Neznámá trvalka, 7.8.2011
Myslím, že kostival znám dost dlouho a dost dobře. Rostl tady na poli. Květy má odlišné - mají trubkovitou korunu, zatímco "moje" neznámá květina má květy s plochou korunou (jako třeba pomněnka). Listy jsou ale kostivalovým dost... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika