Příspěvky uživatele - 70.216

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lucasova, 14.10.2011
Lucasova je jedna z nejlepších a nejpopulárnějších odrůd. Mně bohužel dva stromky zašly a jeden přeroubovaný též. Váš příspěvek mě ještě více navnadil na shánění těchto plodů na uskladnění. Štěstí jsem na to v posledních letech neměl. Lucasova je... celý příspěvek >
Melrose a Gloster, 13.10.2011
Chápu zklamání vás všech. Přesto nějaké ty dovezené Glostry budu kupovat dál. Velkou slabinou je jejich moučnatění, což dost otráví. Německému pokusu o vytvoření odrůdy méně sladké, než Starkrimson, rozumím.  Gloster nezatracuju, i když... celý příspěvek >
Lucasova, 13.10.2011
Lucasovu závidím, pane Vlastimile. V roce 2002 jsem koupil od místního zelináře před vánocemi tyhle hrušky už zralé přímo ke konzumaci. To byl požitek. Bílá, máslovitá dužnina plná šťávy, z dokonalou vyváženou chutí. Něco úžasného. Něco podobného byl... celý příspěvek >
Favorita Morettini 3, 12.10.2011
Upřesněte mně prosím o jaké odrůdě se teď bavíte. O Favoritě nebo Teliese? Pokud o Teliese, tak myslíte, že stojí za to ji schánět po republice? Například pro ni jet do Liberce?
Vonka, 12.10.2011 Obsahuje fotku
Člověk se musí pořád učit. U téhle odrůdy se uvádí sklizňová zralost ve druhé polovině až koncem řijna. Letos však byla 6. řijna už přezrálá. Ale i kdyby ne, v každé druhé byla dirka a uvnitř červík. Takže možná někdy příště. 
Melrose a Gloster, 12.10.2011
Tak vidím, že skoro jediným příznivcem Melrose, je pan Vlastimil Polehla, se svým výstavním ovocem, jako s pomologického atlasu. Jinou podobnou odrůdou je Gloster. Myslím tím, že mají stejného jednoho z rodičů. Pokud jednou ochutnáte výtečné... celý příspěvek >
Melrose, 11.10.2011
Melrose uznávám. Nepřekonatelná skladovatelnost, chuť možná kolísá, ale spíše je v dobrých letech ještě lepší, než obvykle. Příchuť Red Delicious znatelná, v kombinaci s Jonathanem příjemná. V minulosti společně s Idaredem, dvě nejdéle skladovatelné... celý příspěvek >
Tophit, 9.10.2011
Oku lahodící fotografie. Jsem rád, že mluvíme o stejné odrůdě. Mám zase podezření, že mě podvedli s odrůdou Tuleu Gras. Letos naprostý propadák, ale co by to mohlo být za odrůdu nevím, nic mi nepřipomíná. Přitom Tuleu Gras by měla být kvalitní... celý příspěvek >
Tophit, 9.10.2011
Já Tophitu docela fandím, takže stále věřím v jeho kvality. Je to proto, že mě tenkrát druhý rok po výsadbě překvapila jeho chuť. Jiná, než u ostatních pozdních odrůd. Prostě vím, co je schopen poskytnout. Tak uvidíme. 
Náhrada za Desert, 9.10.2011
Nezbývá, než ji vyzkoušet. Je pravda, že jsem Galu kupoval jen v obchodech, ale jablka kupovaná na uskladnění jsou celkem kvalitní. Třeba s Rubínem jsem nikdy problémy neměl. A že nějaké nároky mám, to je zřejmé. Bylo mi jen divné, že by se nevýrazná... celý příspěvek >
Tophit, 9.10.2011
Tahle odpověď se nabízí. Přesto kvalita odrůd byla různá. Myslím, že tam hraje roli více faktorů. S tím počasím to asi nebude tak jednoduché. Kdybych nepoznal u Tophitu lepší chuť, tak bych se tím vůbec nezabýval, ale před dvěma lety byl opravdu... celý příspěvek >
Náhrada za Desert, 9.10.2011
Chtěl jsem se zeptat Pala na Gala Schnitzer... Já osobně světovou Galu moc nemusím, protože má pro mě málo výraznou chuť. Pro mě je to nepovedené křížení Kidd´su s Goldenem. Ovšem zbytku světa asi vyhovuje. Gala Schnitzer... je asi jen její... celý příspěvek >
Bělomasá broskev, 9.10.2011
Vím, kdo Benedikt letos nabízel. Já osobně nemám žádný zkušební pozemek, takže kupuji jen odrůdy vyzkoužené s kladným hodnocením a to hlavně z hlediska chuti. O odrůdě Benedikt žádné podrobnosti nevím. Například Zaigerovi odrůdy jako je Royal... celý příspěvek >
Dobrý rok pro Stanley, 9.10.2011
U Joja jsem si na tuto vlastnost už zvykl. Větší plody dosahují leckdy na hodnocení - chuť velmi dobrá, zato malé plody nestojí za nic. Více mě mrzí horší kvalita Tophitu. Je to lepší, než minulý rok, ale kvalitu předminulého roku opět... celý příspěvek >
Dobrý rok pro Stanley, 8.10.2011
Já mám zase na stromě ještě část úrody švestkové "náhražky" s názvem JOJO. Pokud se na stromě nechá co nejdéle, je chuť celkem přijatelná. Je to ale stejně z "nouze ctnost".
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika