Příspěvky uživatele - 151.82

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Starkrimson v Železných horách, 19.7.2011
Na Starkingoch mi vadila tlstá šupa, ktorá prekážala v ústach a bola cítiť aj pri prehltnutí- najmä pri konci skladovacieho obdobia. Takisto náchylnosť k strupovitosti z neho robí odrodu, ktorá pomalu odchádza do dejín. Gloster je menej aromatický aj... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 19.7.2011
Teflonová páska na vrúbľovanie nie je zlý nápad, aj keď sa rada roztrepí a pri silnejšom ťahu pretrhne. Neviem ako to vyzerá cenovo v porovnaní s PVC-páskou? Strečovou fóliu použili ako prví zrejme na Ukraine či v Rusku. Videl som to na inštruktážnom... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 19.7.2011
Mám dojem, že sa zbytočne preceňuje úloha podpníka. Skúšal som očkovať do rôznych odrôd V.vinifera aj do frankoamerikánov a významný rozdiel v ujateľnosti očiek či rastu naštepenej odrody som nezbadal. Samozrejme ak máte dosť času na hranie sa a... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 19.7.2011
Dúfam Wimpi, že si s Vami na budúcu jeseň aspoň na dialku štrnknem s pohárkom tohto "vydretého" cuvée. Paľo
Veharda, Veselka, Barbora, 19.7.2011
Ahoj Petře! Pavol Cifranič popisuje sladkokyslastú chuť takmer u všetkých-Rakovského, Sabinovskej, VP aj Maďarskej. U posledných dvoch je navyše aromatická. Vyložene sladkú chuť pociťujem iba u Leskory. Mala by ju mať aj Vemina. Z veselských odrôd má... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 19.7.2011 Obsahuje fotku
Pri apríľovom očkovaní kmeňov problémy s nedozretosťou dreva vyrastnutých ťažňov odpadajú. Otestoval som si to na odrodách Nero a KarMaKod očkovaných vlani začiatkom apríľa. Oblúky sú v celej dĺžke ovešané strapcami hrozna. Neviem, či Vám niekto... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 19.7.2011 Obsahuje fotku
Takisto som do týchto zelených výhonov pred týždňom dával zelené rezky (Cabernet Cortis a Jura). Prikladám foto. Vrúbľovanie zimnými alebo zelenými rezkami do zeleného podpníka na konci júna či v júli má jednu obrovskú nevýhodu: Ťažne vyrastnuté z... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 19.7.2011 Obsahuje fotku
Dovolím si ešte 1 snímku:
Preočkovanie starého vinohradu, 19.7.2011 Obsahuje fotku
Tu je:
Preočkovanie starého vinohradu, 19.7.2011
A ešte ďalšie foto dva týždne po navrúbľovaní:
Preočkovanie starého vinohradu, 19.7.2011 Obsahuje fotku
Po viac ako 2-týždňovej neprítomnosti vo vinohrade som zistil príjemné skutočnosti: vyrašili ďalšie očká, nad ktorými som koncom júna urobil krížik. Navyše začínajú rásť zímne vrúble, ktoré som koncom júna navrúbľoval do zelených výhonov u koreňov,... celý příspěvek >
Usychání listů, 19.7.2011
Síran horečnatý som dával na list aj do pôdy, takisto Hycol 8-Z obsahuje 5% Mg. Horčík potrebuje aj MM a rastie v pohode. Príčina úhynu pravokorenného Solarisu bude niekde inde. Hneď vedľa mám 2 korene (vertiko) Chorvatu (hovorí sa mu "Smradlák",... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika