Příspěvky uživatele - 249.198

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vrba - hnědnutí, usychání listů, 6.8.2011
Co to je za vrbu, smím-li se zeptat. Mne to jako vrba nevypadá. Na straně druhé posadit stromek 50cm ode zdi a čekat normální vývin, to nejde.
Vylomená větev, 6.8.2011
S tou motorovou pilou jste mne "pobavil".  Jestli takto prořezávate stromy, tak tomu se říká amputace.
Vylomená větev, 5.8.2011
Pěkná ukázka jak se nesrůstá větev na vnitřním úhlu, když nemá určitý odklon. Určitě by se vylomila později. Jako strom to může fungovat i nadále ale je nutné lom zahladit ostrou žabkou a dobře zavoskovat. Po letech se to zavalí.
Rozlomená broskvoň v kmínku, 3.8.2011
Dobrá rad by mohla být po vzhlédnutí nějakého snímku. Tam by se ukázalo co lze napravit aby se to nestalo příště. Tím myslím odklon te odlomené větve. Je celkem znám úhel, kdy jednotlivé vrstvy, tak jak přibývají se nesrůstají u vnitřního úhlu a... celý příspěvek >
Ručně vrtaná studna, 1.8.2011
Jelikož polovina venkova na Slonvesku má výlučně narážené studny, tak si dejte do vyhledávače najít www.zoznam.sk a pak heslo "narážané studne". Podle mne je to jedna z nejlepších studní, kde se nekazí voda ale potřebuje určité podloží, kde v podloží... celý příspěvek >
Deformace plodů meruněk v důsledku silného výskytu strupovitosti, 26.7.2011
Je to ono a když si zadáte do google "venturia carpophila", tak jsou tam i obrázky a porovnáte.
Opadání durancií, 24.7.2011
U nás na Valašsku Duranzie zmrzly a švestka domácí má enormní propad ve fázi, které říkám "fialový cumel". Není to podle mne ničím jiným než chladem. Asi před 14 dní jsem dotápěl plynovým kotlem. Podobný propad nafialovělých plodů... celý příspěvek >
Sladký a šťavnatý druh černého rybízu, 11.7.2011
Nověji už rybíz nesadím ale pěstoval jsem hodně druhů všech barev.  Nejvýkonější byl bílý. Dlouhé střapce a sladký ale příliš velké semeno. Dnešní červené sorty se mne moc nelíbí. Jsou sice veliké kuličky ale na chuť nic moc. Dobré výsledky jsem... celý příspěvek >
Díry v kůře na jabloních a třešni, 9.7.2011
Hodnotím co vidím na obrázku a tam vidím, že kdysi dávno někdo "amputoval" 2 větve, tedy neuřezal na větevní kroužek a pak toto vystupující dřevo odumře a je vstupní branou všech nákaz do hlobky kmenu. Kdby to udělal správně už je to... celý příspěvek >
Okrasný keř, 29.6.2011 Obsahuje fotku
Prosím o určení keře na obrázku. Od někoho jsem to dostal a vůbec nevím co by to mohlo být. Děkuji předem.
Určení plevele, 29.6.2011
Prosím o určení plevele, který se mne použitím kompost velice přemnožil na záhoně. Možná, že je to známý a tak se omlouvám za neznalost. Děkuji.
Stanley, 25.6.2011
A ještě jsem si vzpomněl na vlákno: "Tragédie jménem monília laxa". Jinak Stanley má bujný růst a přírustky (při odumírání spodního obrostu) dosahovaly i jeden metr.
Stanley, 25.6.2011
Mám a nejsou dobré. Likvidovala je nemoc "monília laxa". Celkové zkušenosti včetně obrazového materiálu jsou popsány ve vlákně "konec šlechtěných švestek na Valašsku".
Hryzec, 24.6.2011
Podle mých zkušeností zahrnutá past byla dílem krtka a tvrdím, že chodí často po stejných chodbách. Ještě můžu poradit trik. Když se někde značí chodba, tak do hlíny opatrně udělejte jenom zářez o nějaký centimetr širší než sklopná past a položte... celý příspěvek >
Uschnutí jabloně, 22.6.2011
Používal jsem výhradně plechové sklopné tak jak na krysy. Když byla ploška pro návnadu malá (dala by se obejít), tak jsem tam přinýtoval kousek Al plíšku. Nastraží se to bez návnady ke kolmo odkopnutému otvoru asi 1 cm pod spodní hranu otvoru. To by... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika