Příspěvky uživatele - 252.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Melounoviště 2011, 9.2.2011
No, co se týče ranosti, tak se mi zdá, že na roubované rostlině zrají o něco déle. Jinak, jak je psáno, roubované rostliny ukáží své výhody hlavně v horších podmínkách a v místech se špatnou, těžkou půdou. Neroubované rostliny mi každý rok od začátku... celý příspěvek >
Poznáte odrůdu?, 8.2.2011 Obsahuje fotku
Rád bych se zeptal zda nevíte co je to za odrůdu. Koupil jsem stromek hrušně a původně to měla být odrůda Radana ovšem jak plody růstly, tak mě první padl do oka tvar, který byl protáhlejší než má Radana. Dále pak už to, že byl začátek září a plody... celý příspěvek >
Oskeruše - zkušenosti s pěstováním, 8.2.2011
V roce 2010 byl tlak strupovitosti opravdu velký.Ale velmi záleželo i na lokalitě a jednotlivému stromu.Co jsem viděl (září),  tak i dva stromy od sebe vzdálené nějakých 200-300 metrů reagovaly na vlhké počasí každý jinak - jeden úplně bez... celý příspěvek >
Vzdalenost ruznych druhu dyni, 8.2.2011
Dýně se dobře kříží na velkou vzdálenost, ale jelikož pěstuji vždy jen velkoplodé, a v okolí několik set metrů nikdo žádné nepěstuje, tak i při případném zkřížení  (např. Goliáš x Veltruská) a následnému výsevu vlastních semen, zatím nikdy... celý příspěvek >
Mandlovník, 3.2.2011
Tak tím určitě nic nepokazíte. Pokud byly skladovány na stejném místě bez výkyvu teploty a v suchu tak se jim určitě nic nestalo. Veškerá semena se prodávají dobře vysušená, aby nezplesnivěly ( samozřejmě, že by měly být skladovány v chladu a suchu,... celý příspěvek >
Papriky - klíčivost semen, 1.2.2011
Tak asi to většina ví, ale přesto doplním, že to první číslo před pomlčkou značí rok sběru osiva (myslím tím u čísla šarže na sáčku s osivem) např. již uvedené č. 8-0040-90550-01
Melounoviště 2011, 26.1.2011
No velice záleží na odrůdě, která květ opylila. Žlutá barva slupky se nemusí přenést na potomstvo. Ze semen, které jsem přeséval z odrůdy Golden Midget, měly plody slupku zelenou, naopak u flekatých odrůd typu Moon and Stars se žluté skvrny přenášely... celý příspěvek >
Jak na šlechtění nových odrůd, 11.1.2011
Roub semenáče Gravštýnského(zřejmě opyleného odrůdou Prima, která je hned vedle) budu letos roubovat do nějakého plodícího stromu na M9. To samé udělám i se semenáčem Granny Smith. Dost mě naštvalo, že mi všech 8 semenáčů podryl na podzim hryzec.... celý příspěvek >
Štepenie egreša v predjarí, 2.1.2011
Já jsem loni rouboval angrešt kopulací někdy v únoru (studený foliovník) na řízkovance meruzalky a v pohodě. Asi teplejší klima ve foliovníku mělo zásluhu na tom, že letorosty byly až 1 metr dlouhé.
Melounoviště 2010, 2.1.2011
Pokud jsou dobře uskladněná, tak se uvádí, že nejlepší klíčivost maji 2-4 roky staré. Velice lehce samozřejmě vyklíčí i semena čersvě vybrané z plodu. Několik rostlin mi vždy vyroste ze semen, které vypadávají z plodu při mlsání melounu, koupeneho na... celý příspěvek >
Ibisku blednou listy, 22.12.2010
Zazimovaný není, mám ho v kanceláři. Zkusím ho tedy po svátcích přesadit a sehnat jiné hnojivo. Doteď jsem přihnojovala krystalonem na květ. S tou zalivkou nevim, teče nám tu dost tvrdá voda, ale dešťovku leda že bych vozila do práce v kabelce z... celý příspěvek >
Chilli, rajčata, melouny - pěstování, 27.11.2010
Co se týče papriček Bhut Jolokia, tak ty jsem letos pěstoval ve foliovníku v květináčích a rostly velmi pomalu. Ve volné půdě, taktéž v krytu, ještě hůř. Kvést začaly až v druhé půlce srpna a jelikož zřejmě chladným počasím začaly žloutnout přenesl... celý příspěvek >
Sekačka na 3 ha zahradu, 17.11.2010
S tímto bych vcelku souhlasil. 1 ha je výměra 100x100 m, tedy při záběru 1,2 m je to 84 jízd po 100 m t.j. 8,4 km x 3 ha = 25 km chůze, nepočítaje otáčení na konci pozemku. V ideálních podmínkách je s touto sekačkou rychlost sekání 5 km/hod.... celý příspěvek >
Jak očkovat ořešák?, 15.11.2010
Mám na zahradě v květináčích šest semenáčů vypěstovaných speciálně na roubování - které bych chtěl zkusit. Rád bych věděl, zda je naroubovat přímo v květináčích a pak je dát do teplé místnosti a přikrýt sáčkem pro zvýšení  vlhkosti, či je z... celý příspěvek >
Sekačka na 3 ha zahradu, 15.11.2010
Předpokládám, že 3 ha jsou 30 000 m 2. V tomto případě minimálně rider, popř. traktor s lištou. Ruční sekačkou by sekání bylo velmi zdlouhavé a neekonomické. AB 
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika