Příspěvky uživatele - 156.17

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Znamena cily zivot v substratu jeho nezavadnost?, 25.5.2015
POuzil jste predtim slovosled, ktery mne trochu zmatl a jeste jsem se podivoval, ze by topinanbur mohl byt dvojdelozny:-). Moje chyba. To ondulacni krouceni listi topinanburu odpovida 2deloznemu herbicidu. Takze po 2 letech bude ucinnost... celý příspěvek >
Bude se darit plazive dyni v obrim kvetinaci?, 25.5.2015
Bude se darit plazive dyni v obrim kvetinaci? Jaka by byla vhodna spodni mez jeho objemu? Byla by na balkone smerem k jihu, do kvetinace by prisel humus smichany s hnedozemi. Jeden z cilu je mensi riziko prokrizeni pristich semen. Ve meste tolik... celý příspěvek >
Znamena cily zivot v substratu jeho nezavadnost?, 25.5.2015
Hmm, selektivni herbicid tedy z toho kompostu nedokaze vyprchat na rozdil od roundupu a pusobi ve vznikle prsti dlouhodobe? Pred temi 2 roky jsou casti travy pomulcoval topinanbur a nasledne jsem si vsiml, ze mu zbesile krouti listy jak po... celý příspěvek >
Kopa drobnych vetvi a odrezku jako ukryt slimaku?, 25.5.2015
Jlovita puda. Co si do takove spizirny ukladaji? Cili kdyby slo o vetsi vetve, a zadne drobne bylo by mene skodlive, jen srovnatelne s vysokou travou?
Kopa drobnych vetvi a odrezku jako ukryt slimaku?, 25.5.2015
Kopa je na plose 5x3 metry, vysky 20-50cm. Jde o drobne vetve, odrezky nekdy drobne jak mulč. Na uvedene plose ve vysledku neroste zadna trava. Je v takove kope vice slimaku nez ve vysoke trave? Je pro zahon lepsi byt obklopen vyssi travou nebo v... celý příspěvek >
Znamena cily zivot v substratu jeho nezavadnost?, 25.5.2015
Pri zakladani se do komposti asi primichala i trava osetrena herbicidem. Po roce v tom substratu bylo malo zivota, kazdopadne ted se to v nem hemzi mravenci, zizalami, slepysio a koreny ruznych plevelu. Doufam, ze je to signal, ze herbicid z kopy... celý příspěvek >
Kompost prorustajici plevelem, 25.5.2015
Letos z te pretlele kopy zacala rasit zrejme srha riznacka. Bile dlouhe koreny prorustaji hluboko skrz. Premyslim jak s tim nalozit, abych tyto jevy pribrzdil. Napadlo mne ho zcela prehazet a prikryt suchym mulcem z kratke travicky bez... celý příspěvek >
Slimaci oziraji vsechno listi na vysazenych ovocnych stromech, 22.5.2015
Zajimave, je treba hodne zavitu anebo med natolik odpuzuje ze i jeden odradi? Onehda jsem to zkousel kolem kelimku a prolezli. Ovsem slo o ten dratek na trafa.
Slimaci oziraji vsechno listi na vysazenych ovocnych stromech, 22.5.2015
Cetl jsem, ze mulc v kombinaci s jilovitou pudou vyskyt plzu zvysuje. Pouzity mulc je tam od podzimu z travy ktera byla polozaschla uz pred kosenim, ted je zcela vyluhovany. Pochybuju, ze by jim chutnal, ale jako schovka by fungovat mohl.(pres zimu... celý příspěvek >
Slimaci oziraji vsechno listi na vysazenych ovocnych stromech, 21.5.2015
Dokud bylo sucho, bal jsem se ze na podzim presazene stromky nepreckaji ovsem po desti nastal jiny problem. Spanelaci lezou po kmincich nahoru a basti listy, jeden stromek uz kompletne defoliovali. Copak lze umistit na kminek, aby... celý příspěvek >
Zpusob uzravani kabochy (= hokaida) v zavislosti na skladovaci teplote, 5.3.2015
Zaujal mne tento postup prvnich 13 dni skladovat v +25, diky tomu se cast skrobu v ni obsazene zmeni v cukr a pak mesic v +10 na zvyseni obsahu uhlohydratu. Timse stava kabocha jemnou a sladkou. Vrcholu zralosti dosahuje 1 a pul az 3 mesice po sve... celý příspěvek >
Hokaido: co pouzit misto plážoveho pisku, 4.3.2015
Slysel jsem ze naHhokaidu udelaji na pláži diru pro hnuj a to je hnizdo z ktereho se plazi slahouny. tykev tedy nemusi bojovat s travou, nedrzi se tolik vlhko kolem plodu, ktere na suchu lepe dozrajou. Premyslim jaky material by mohl byt nahrazkou za... celý příspěvek >
Zavislost rychlosti tleni kompostu na velikosti haldy a poloze v halde, 26.12.2014
Diky za info. Z vaseho popisu to vypada, ze optimalni kopromis rozmeru pro ohrev i vetrani by mohl byt 1metr v horizontale i vertikale. S hlinou mam tez velmi dobre zkusenosti, patrne nevadi zda se se da vetsi kus, nebo ci se rozdrobi rovnomerne po... celý příspěvek >
Zavislost rychlosti tleni kompostu na velikosti haldy a poloze v halde, 26.12.2014
Ta stepka je proti trave hmotnostne v mensine a v casteckach jen op malo vetsich nez piliny. DOmnival jsem se ze samotna trava ma prilis dusiku a pro optimalni tleni je vhodne pridat uhlik (coz zajisti listi ci stepka), nejsem si tedy jist v jakych... celý příspěvek >
Zavislost rychlosti tleni kompostu na velikosti haldy a poloze v halde, 25.12.2014
CIm vetsi halda tim vice se muze rozehrat, jenze do stredu se zase dostane mene vzduchu coz neni optimalni. Existuje tedy nejaka optimalni vyska kupy kompostu, nebo rychlost tleni roste v zavislosti na vysce pricemz posleze se pribyvani rychlost... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika