Příspěvky uživatele - 243.142

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mladé stromky nerostou, 28.3.2010
Ten neznámý důvod vidím ve vynechání výchovného řezu, kterým se má upravit rovnováha nadzemní částí s kořenovou soustavou. Nevšímat si jich první dva roky - to by bylo na pováženou.
Jak to vypadá s nakvétáním meruněk?, 28.3.2010
Komu je tento dotaz adresován? Vaše informace je taky nanic, když neuvádíte lokalitu.
Třešeň, dotaz začátečníka, 28.3.2010
Rozhodně bych doporučil ranou odrůdu, která nečerviví, ale není příliš výnosná. Pokud chcete založit třešňovku, dobře si rozmyslete kdo bude ovoce sklízet a kupovat.
Bohemia Gold - jak ostříhat, 11.3.2010
Jak bylo jinde řečeno: pokud neví proč řezat (a je zcela evidentní, že nemá základní vědomosti), nemá cenu ptát se jak řezat. Co si takhle koupit nějakou knížku a z ní se poučit? Ke každému přístroji je přiložen návod k použití a každý rozumný člověk... celý příspěvek >
Jak prořezat jabloně?, 11.3.2010
Tak jste machr, na něco takového bych se nedal. To je nějakého obcházení a koumání. Největší hrůzu mám z toho, že mě někdo požádá o "zkrocení" dlouho neřezaného stromu. To je fakt nejlepší nasadit pilu co nejníž.
Jabloň Kordona, 11.3.2010
Jestli vyrostly kosterní větve, je to důvod k reklamaci za předpokladu, že máte prodejní doklad z kterého je patrné, že jste koupila skutečně sloupovou jabloň. Já jsem na to dostal záruční list.
35 let staré jabloně co s nima?, 11.3.2010
Přeroubovat moderními odolnými odrůdami a naučit se je ošetřovat řezem.
Radikální zmlazení - přežijí?, 11.3.2010
Já mám tu zkušenost, že ze dřeva staršího 5 let spící očka už nevyraší.
Broskvoně a merunky jako vřetena, 11.3.2010
To by mě zajímalo jak jsou ta vřetena vysoká a jakého věku se dožívají.
Kdy zastřihávat broskvoně, 11.3.2010
Když jsem začínal ovocnařit, můj starý rádce říkal, že ten, kdo se ptá jak a kdy řezat, neměl by nůžky, nůž nebo pilku vůbec brát do ruky. Nejdůležitější totiž je vědět proč řezat. To už tady bylo mnohokrát vysvětlováno. Nezáleží-li... celý příspěvek >
Broskvoň - jakou?, 11.3.2010
Mileno, klejotok nevyléčíte žádným latexem, na ten platí jen nůž, případně i s pilkou. Je-li zachvácen kmen, je s ní nejspíš amen.
Broskvoň - jakou?, 11.3.2010
Krátkověké broskvoně mají ti, kterým je jedno kdy je řezat, a nebo velkovýroba, kde se s řezem taky nesejou. Měl jsem vždy nejvýš 3 broskvoně, které jsem řezal a ošetřoval pečlivě, nikdy netrpěly klejotokem, proto se běžně dožívaly 20 - 25... celý příspěvek >
Jakou pozdní odrůdu broskvoně?, 11.3.2010
Opravdu pozdní odrůda, kterou jsem pěstoval několik let, se jmenovala Veteran. Dozrávala v září. Získal jsem ji od ing. Jabůrka na zahradě bývalé VŠZ. Vyznačovala se vysokou mrazuvzdorností, umírněným růstem (oproti Red Haven) a vynikající... celý příspěvek >
Přesazení 5leté broskvoně?, 11.3.2010
Nevím co jste mínila stříháním na podzim. Jestli to bylo po sklizni, nic proti, ale ten výraz "stříhání" se mi nelíbí, v tu dobu se má provádět jen průklest, tj. odstraňování, žádné zakracování.
Postřik vodou, 11.3.2010
Nejde tu o postřik vodou, ale spíš o mlžení při průtoku 1 - 2 litry za hodinu, při vysokém tlaku specielními tryskami superfiltrovanou vodou, v amatérských podmínkách nerealizovatelné. Princip: voda na květech zmrzne a předá skupenské teplo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika