Příspěvky uživatele - 82.223

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stanley a metlovitost, 26.2.2010
Přesto si myslím, že to je ta houba. Pokud ty stromy nejsou napadeny ve velkém rozsahu, dají se výše uvedeným postupem léčit a minimálně dalšímu šíření choroby zabránit. Ještě jsem také zapomněl uvést, že řez je u nich nutné dělat v době vegetace a... celý příspěvek >
Stanley a metlovitost, 26.2.2010
Ale pan Rony píše, že větve mu odcházejí během vegetačního klidu. A monilioza se projevuje přeci až po odkvětu. Podle mne to je rakovinové odumírání větví. Pane Rony: je třeba důsledně odsraňovat napadené větve a nářadí ihned desinfikovat, abyste si... celý příspěvek >
Správné uskladnění jablek, 25.2.2010
Předpokládám, že ty ulovené myši byly hraboši polní. Nebo snad mezi nimi byl i hryzec?
Stanley a metlovitost, 25.2.2010
Znovu jsem si pečlivě prohlédl vaše obrázky. Dle mého názoru se skutečně jedná o korové nekrozy. Ta měď by měla pomoci.
Stanley a metlovitost, 25.2.2010
Zkuste ty slivoně ošetřit před rašením měďnatým přípravkem a ještě to pak zopakujte při rašení pupenů. Totéž udělejte na podzim při opadu listů. Myslím, že by to mohlo pomoci.
Broskvoně a merunky jako vřetena, 25.2.2010
Meruńku tvaruji jako vřeteno - mám ji asi sedmiletou. Broskev mám u zdi domu a tak ji tvaruji jako U tvar. Podnože jsou semenáče. Švestky tvaruji také jako vřetena a úrody jsou výborné. Nejvíce rodí Steynly i když je na zelené renglodě. Valjevka,... celý příspěvek >
Stanley a metlovitost, 23.2.2010
Ještě bych doplnil, že to chtělo jednoleté výhony ne pouze zakracovat, ale ohýbat, aby se docílilo tupého úhlu hlavních větví od kmene. Mám Steynly na zelené renglodě (bohužel myrobalán jsem v té době zde nesehnal) a tvaruji jako vřetenovitý... celý příspěvek >
Okousané jabloně, 22.2.2010
Pokud jsou u vašich stromků okousány pouze větve, tak stromky porostou. Poškozené větve na jaře vhodně zakraťe, případně některé odstraňte úplně a zbylá okousaná místa zatřete stromovým balzámem.Určitě doporučuji stromky ponechat. Jinak mám... celý příspěvek >
Okus stromků zvěří, 22.2.2010
Je to možné, já jsem jenom sdělil, že když jsem se setkal s okusem u zajíce, byly to jádroviny. Na peckoviny si nevzpomínám.   Chtěl bych se jenom zeptat na ty Vaše chráničky. Jestli náhodou nebyly z pletiva z umělé hmoty. Před pár lety jsem se... celý příspěvek >
Okus stromků zvěří, 22.2.2010
Nevzpomínám si, že bych někdy viděl okousané peckoviny od zajíce  (myslivost dělám přes 3O let, ovocné stromky pěstuji od mala). Na jabloně ale pozor! Nejvíce je zajíci okusují k jaru, v měsících únor až duben, kdy jim chybí třísloviny nebo... celý příspěvek >
Názor na uskladnění jablek podle Receptáře, 16.2.2010
Ano, roztříděná jablka ihned do sklepa a samozřejmě jen ta zdravá. Mám polozapuštěný sklep na severní straně kůlny. Tam dávám jen jablka určená ke konzumaci až od prosince. Nemám bohužel stodolu jako např. p.Vysloužil (ta je výborná, protože její... celý příspěvek >
Poradí někdo, kde se dají sehnat kvalitní rouby?, 15.2.2010
Rouby si můžete objednat k zaslání v Sempře Litoměřice. Posílají je vždy perfektně zabalené.
Odrůda Selena, 13.2.2010
I když Vf gen rezistence proti strupovitosti byl již prolomen, dosud jsem u Seleny strupovitost nezaznamenal, a to ani na listech ani na plodech (na rozdíl od Rubinoly, kde asi 15-2O % plodů bylo slabě napadeno). Selena je opravdu úrodná odrůda, vadí... celý příspěvek >
Určení jablka nemoci, 12.2.2010
Také bych řekl, že mi jablko připomíná odrůdu Jonathan a jeho známou necnost - jonathanovou skvrnitost. Je to skládková choroba. Doporučoval bych asi 14 dní před sklizní aplikovat Wuxal Aminocal a nějaký povolený fungicid (výborný byl např. Euparen... celý příspěvek >
Okousané jabloně, 31.1.2010
Přibližně před 3O lety, když jsem postavil dům, objednal jsem si přes zahrádkářskou organizaci ovocné stromky. Bohužel jsem ji nestihl do zimy oplotit. Na začátku dubna následujícího roku mi přímo pod oknem zajíci okousali Jonatan a Spartana. Kmínek... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika