Příspěvky uživatele - 3.134

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Magus a roztoči, 29.5.2010
Letos je hnusné počasí a roztoči mají pré.  Agresivní přípravek na roztoče jako byl Phosdrin a Thiodan asi dnes nemáme. Myslím si, že děláme chyby v době použití.   Já jsem v začátkem srpna 2009 použil OMITE na likvidaci samiček a po mnoha... celý příspěvek >
Granulovany kravsky hnuj, ano ci ne?, 20.5.2010
Mechanismus vzniku chlorózy je obecně známý, alespoň pro vinaře. Tím, že do půdy dodáte fosfor, je jedno v jaké formě,  dochází k nadměrnému příjmu fosforečnanu vápenatého do rostlin. Ten je pro rostliny toxický tím, že blokuje pohyb... celý příspěvek >
Nemoc - premrzla, uzirnout?, 20.5.2010
To chce klid Je to přirozený jev - odborně zvaný gutace.   U révy je vylučovaná kapka někdy obalená rostlinným voskem.  Proto jsou kapičky tuhé. Je to úplně běžný, každoroční a masový jev, určitě není nutné používat chemii.
Je mozne, ze uz je padli?, 20.5.2010
Padlí to nebude, letos mycelium v pupenech zmrzlo a nová infekce se dá očekávat po odkvětu.  Na starém keři to mohou být nekrózy způsobené mrazem v době rašení, nějaké mechanické poškození nebo požerky způsobené hmyzen, plíseň šedá,  mohou... celý příspěvek >
Bezsemenná réva, 20.5.2010
Delší dobu pěstuji bezsemennou  odrůdu Besy zakoupenou u L. Osičky v Bílovicích.  U nás zraje v srpnu, stačí dva postřiky, hrozen jako Irsai Oliver.  Spokojenost velká.
Granulovany kravsky hnuj, ano ci ne?, 18.5.2010
Velké dávky hnoje mohou vyvolat chlorózu. To se učí každý žák zemědělské školy. Já to mohu potrvrdit z vlastní mnohaleté praxe v oblasti, kde réva roste na silně vápenitých půdách.  O průmyslových hnojivech ani nemluvím.  Každé hnojení... celý příspěvek >
Skudce vinne revy, 18.5.2010
Vaše závěry jsou O.K.  Odstranit nejvíce napadené listy nikdy nezaškodí. Ovšem likvidovat nadměrně listovou plochu kvůli jednomu puchýřku je také nesmysl.  Otázku mravenců na révě asi nikdo na vědecké úrovni neřešil. Osobně se domnívám, že... celý příspěvek >
Skudce vinne revy, 17.5.2010
Díky za radu. Magus vyzkouším. Před léty jsem zkoušel Torant, ale byla to katastrofa. Hálčivci mě vinici úplně vysáli.  Tak se snažím používat přípravky, které neničí dravé roztoče. Není to na 100 %, ale vyhýbám se totálním kalamitám.
Skudce vinne revy, 16.5.2010
Jestli dokážete OMITE zlikvidovat vlnovníka, tak gratuluji. Prosím, poraďte jak na to.  Já se o to pokouším už více jak 20 let a vlnovník si ze mě dělá švandu. Ukrytý v té své vlničce /erineu/ odolává i opakovaným postřikům Omite,... celý příspěvek >
Skudce vinne revy, 16.5.2010
Sulka pomáhá, OMITE ne.  To chce klid, ono to samo vyroste, až se oteplí. Vlnovník = EKO vinice - zdroj potravy pro predátory.  Hodně postřiků = větší problémy s hálčivcem. 
Nová réva Cerason, 6.5.2010
Sevar se dá koupit na šlechtitelce v Polešovicích nebo jej také měli Osičkové v Bílovicích. Sevar dává špičková vína se zajímavých aromatem, je to kabernetová příchuť doplněná ovocnými tóny - lesní jahody, ostružiny. Sevar je dost odolný proti... celý příspěvek >
Spalene listy, 1.5.2010
Příčinou bude asi šok. Mladé rostlinky je třeba otužovat někde ve stínu a vysadit ven, když přepovídají pár dnů zataženo. Je to stejné jako by sněhobílý člověk bez opalovacího krému šel na tropickou pláž a ležel tam celý den. Spálené listy můžete... celý příspěvek >
Sadenica nerasi, 1.5.2010
Čerstvě vysazené sazenice mohou rašit až o měsíc později. Takže počkejte. Parafinování je normální ošetření,  při nákupu se dívejte spíše na kořeny, jestli jsou živé. V případě sucha proveďte jednou týdně pořádnou zálivku.
Granulovany kravsky hnuj, ano ci ne?, 29.4.2010
Jakékoliv hnojivo s obsahem fosforu - organické /hnůj, slepičince...  / i anorganické superfosfáty, Cererit, NPK.../ může vyvolat vazbu železa. Problém bývá na silně vápenitých půdách.
Granulovany kravsky hnuj, ano ci ne?, 27.4.2010
Hnůj ničemu neuškodí, leda vaší peněžence.  Snad jen ve vápenitých půdách může silná dávka hnoje blokovat železo, ale to platí i pro Ceretit, který také obsahuje fosfor. Takže si vyberte jedno nebo druhé, ale dodržte doporučené dávkování.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika