Příspěvky uživatele - 244.4

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zestaření pálenky pomocí ultrazvuku, 16.12.2009
Inu, degustují se i oleje (mám na mysli ty potravinářské ) a po každém vzorku je zapotřebí vyčistit a zneutralizovat chuťové pohárky - nejlépe dobrou vodkou. A pokud se pamatuji, běžně se degustuje série 6 (i deseti) vzorků - takže existují i... celý příspěvek >
Zestaření pálenky pomocí ultrazvuku, 14.12.2009
Ultrazvuk vyvolá v kapalině kavitace,  důsledkem jsou zvýšené teploty a dost vysoké tlaky  (na fázovém rozhraní kapalina/plyn). O chemických reakcích v pálence jsem zde již jednou dost podrobně vyjadřoval, mělo by to být v archivu.
Zestaření pálenky pomocí ultrazvuku, 14.12.2009
Pokud budete experimentovat (např. máte-li přístup k laboratorní ultrazvukové lázni), pak velmi opatrně s malým množstvím a nepřehnat to, méně může být více! Mám kolegy, kteří před lety takhle experimentovali s flaškou - na minutu ultrazvuk a... celý příspěvek >
Jakou technikou a kdy roubovat?, 11.12.2009
Taky jsem začínal s odběrem roubů kolem vánoc, dost zásadní však pro mně bylo zjištění, kdy rouby odebírá (a distribuuje) litoměřická Sempra - 2. polovina února, takže vlastně rouby řežu a uskladňuji rok od roku později.
Jakou technikou a kdy roubovat?, 11.12.2009
myslím, že odpovědi na vaše dotazy jsou zevrubně zodpovězeny v archivu. Souhlasím s tím, že jabloně lze roubovat ze stromu na strom, při tomto postupu jsem si ale už párkrát "naběhl" - to když roub nebyl dostatečně zpožděn za podnoží (resp. byl... celý příspěvek >
Využití síranu sodného, 10.12.2009
k likvida ci mechu je doporučována zelená skalice - což je síran železnatý. Síran sodný se (v bezvodém stavu) používá jako sušidlo.
Využití kmenového dřeva, 10.12.2009
řezbář by bral i hrušku... Ovocné dřevo je i perfektní na soustružení.
Broskvoň v biozahradě, 9.12.2009
Zobecňování dlouhodobé zkušenosti nemusí být zákonitě objektivnější -  vemte si jenom porevoluční odsíření velkých zdrojů emisí a důsledky tohoto odsíření na šíření houbových chorob. Pak třeba mých 25-30 let pěstování broskvoní... celý příspěvek >
Palivo E 85, 3.12.2009
Poměrně nedávno se objevila (tuším že na MF dnes) informace o tom,  že zemědělci nadávají na bionaftu, protože jim při odstávce tuhne v palivovém systému a lepí trysky, apod. Na podobné zprávy jsem čekal už dlouho... Palivo na bázi etanolu by... celý příspěvek >
Broskvoň - jakou?, 26.11.2009
Pokud jde o chuť, já si vysoce cením odrůdu Red Haven - a to díky kombinaci skvělé chuti a homogenní, až máslové textury oranžové dužniny. Je to navíc odrůda plastická, doporučovaná i do okrajových oblastí. Jsem trochu níže, u mně dozrává kolem 10.... celý příspěvek >
Stimulátor, 24.11.2009
zkuste si vygooglovat  "Rhizopon" - prodává se v tabletách 50 mg, myslím že se dá koupit přímo v ČR. Vím i o několika zahraničních zdrojích, kde lze za babku koupit malé množství (1-5 gramů)  účiných složek - tedy IAA, IBA,... celý příspěvek >
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 24.11.2009
Dobrý den, rád bych trochu oživil tohle vlákno. Také jsem sháněl nějaké informace, podle polských webů je to spíše slabě rostoucí odrůda, která se v Polsku prodává na bujněji rostoucích podnožích.Odrůdu jsem před měsícem koupil (na Slovensku) a byl... celý příspěvek >
Osobní ochranné pomůcky při aplikaci zahradní chemie, 23.11.2009
Sloučeniny na bázi mědi ani síry nepovažuji za moderní, naopak, anorganické sloučeniny jsou jedny z nejstarších agrochemikálií, používaly se již ve starověku . Samozřejmě netvrdím, že jsou neúčinné (měďnaté sloučeniny jsou jedny... celý příspěvek >
Pozor na Stimulax II, 20.11.2009
Auxiny – rostlinné hormony indukující tvorbu adventních kořenů – nejsou dneska nic nového, od jejich objevu již uplynulo téměr 80 let. V posledních desetiletích byly detailně rozpracovány postupy stimulace bylinných i dřevitých řízků, v... celý příspěvek >
Domácí pálení už nebude trestný čin, 11.11.2009
Možná, že se pletu, ale domnívám se, že daně se platí z lihu prodaného nebo dodaného, nikoli vyrobeného Registrační zařízení eviduje množství líhu, které jím proteklo. Přitom  - snad z každého vyrobeného půllitru- odebírá malý vzorek, který... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika