Příspěvky uživatele - 65.50

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Melrose a Gloster, 18.10.2011
Vážený pane Polehlo, vůbec se na Vás za Vaše slova nezlobím, dokonce se mi docela líbí, že některé odrůdy máte rád a že jste za ně ochoten bojovat. Ano, přiznám se, že některé odrůdy považuji za zastaralé, překonané a jiné za moderní (což nutně... celý příspěvek >
Záchrana jabloně po nešťastném uříznutí kusu kmene?, 18.10.2011
Nejsem úplně přesvědčen, že ponechaný kmen najisto obrazí. Každopádně si z koruny odeberte, odlistěte a uskladněte rouby.  Jabloň, ze které zbyl uříznutý kmen 15-20 cm v průměru bych se nesnažil zachraňovat a obětoval ji. Nemáte jistotu, že... celý příspěvek >
Skladování hrušek, 18.10.2011
Důležité je větrání, i vlhko. A teplota, samozřejmě. Nejdéle mi vydrželo ovoce ve sklepě před lety, kdy mi do něj prosákla spodní voda a stála tam celé jaro. Jablka se povlekla bílým povlakem podobným plísni, ale ten šel snadno setřít a plody byly... celý příspěvek >
Melrose a Gloster, 17.10.2011
Nevím, jak Němci, ale Američani kupovali ty strupáče ostošet. A chlubili se, že na rozdíl od Evropy u nich nejsou biojabka dražší!    Milý pane Polehlo, nerozdělujte lidi na dobré a špatné podle toho, jak velká a hladká jablka vyfotí.... celý příspěvek >
Rozmačkání švestek, 17.10.2011
To bych se spíš bál o ty ruce...
Melrose a Gloster, 17.10.2011 Obsahuje fotku
Odrůda, která k tomu, aby přinesla kvalitní jablka, vyžaduje ideální stanoviště, opakované chemické zásahy, probírku, detailní řez, nepovažuji za odrůdu, před kterou bych se měl klanět.     I mnohá biojablka v západních... celý příspěvek >
Melrose, 17.10.2011 Obsahuje fotku
Na starším stromě v chladné poloze velké plody Melrose letos nenarostly ani do poloviny října.  Jen o málo větší než Bláhova oranžová
Meruňka Leskora, 17.10.2011
Leskora zraje 17 dní před Velkopavlovickou, tedy velmi raně, zhruba první týden v červenci.
Co právě sklízíte?, 17.10.2011
Myslíte plodonoš? Není brachyblast spíš latinské či řecké slovo?
Mac Intosh a Lobo, 17.10.2011
Spartana resp. M.I. mi připomíná asi nejvíc odrůda Liberty a taky jedna, co jsem koupil pod jménem Red Croft. Obě odolávají strupovitost vcelku dobře. Mají podobnou nectnost jako Spartan - sklon tvořit menší plody.  Podobný by měl být i Novomac,... celý příspěvek >
Sladká jablka, 17.10.2011
Stromy Signe Tillisch jsou ve starých sadech dosud poměrně běžné. Jablka jsou to chutná,  ale neřekl bych, že enormně sladká.    Sladce chutnají Desert, Matčino, Lord Lambourne, Bláhova, Beforest, Kids Orange,...    ... celý příspěvek >
Co právě sklízíte?, 17.10.2011
Mám vyzkopušené, že Idaredy spolehlivě přestojí noční mráz do -4st,  pokud se přes den oteplí. Já se sklizní Idaredů ještě počkám 2 - 3 týdny. Obvykle je sklízím až po opadu listí. Pouze tak získají jakous takous chuť. Plody, které sklidím dřív... celý příspěvek >
Pleseň na demižónoch, 16.10.2011
Včelí vosk se při štěpování nepoužívá.
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 16.10.2011
To já jsem koupil v jednom zahradnictví u Olomouce  dvě různé slivoně - Empress a Grossa.  Až když začaly plodit, jsem zjistil, že je to jedna odrůda.
Re: nové odrůdy jabloní 2, 14.10.2011
Ve zkratce lze říci, že všechny jabloně jsou cizosprašné a poptřebují opalovače - jinou odrůdu.  Vzájemná intersterilita je poměrně vzácná a doby kvetení většiny odrůd se aspoň částečně překrývají, Výběr konkrétních opylovačů proto v zahradě s... celý příspěvek >
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika