Příspěvky uživatele - 136.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zasychání již vyrašených jap. javorů, 29.4.2009
K javoru Bloodgood v nadobě: nehledal bych chybu ve slunicku, mam 2 bloodgoody na plnem slunci již 3 roky a spalene zatim nebyly nikdy. Spise bych usuzoval na nejakeho skudce nebo na jinou chorobu. Taky tahle muze zacinat... celý příspěvek >
Japonské javory napadené mšicemi, 28.4.2009
Ještě jeden související dotaz na prevenci proti mšicím. Dají se javory ošetřit preventivně? Ne až mšicí invaze propukne? A čím a kdy, v předjaří? Děkuji.
Japonské javory napadené mšicemi, 23.4.2009
Mám invazi mšic na javorech, jsou doslova do nich zabaleny !!!  Nemám s touto situací žádnou zkušenost, co použít?   Díky.
Aky strom pred bytovku, 20.4.2009
Jizni strana, slunce, kousek od zdi, to vidím na borovici, nějaký sloupovitý kultivar, třeba borovici černé (pinus nigra green tower). A nebo co tak zkusit Cedr, cedrus libani pyramidalis. 
Pinus densiflora Tagiosho Compacta, 16.4.2009
Mám zato, že při přesazování došlo k silnému narušení kořenového balu a to nejen mechanicky ale hlavně dostala zabrat mykorrhiza (symbiotické soužití hub s kořeny vyšších rostlin) a borovice byla "odříznuta" od stávajícího systému výživy.... celý příspěvek >
Sciadopitys verticillata, 14.4.2009
Tak to máte tedy přírůstky jako hrom! Mne přirostl každý rok, na severu Moravy, tak max o 5 - 8 cm (tedy o jedno "patro").  Na zimu ho nechráním, ani od severu, nechávám tomu volný průběh. 
Nemocné javory?, 13.4.2009
Souhlasím s názorem, že pěstování javorů je provázeno ztrátami. S tím musíme počítat.  Ztráty po letošní zimě: Skoro 1 m vysoký Acer pal. Shaina a 50cm Acer pal. Tsuma gaki. Je to ztráta, ale máte tím vlastně prostor pro nové.... celý příspěvek >
Fagus sylvatica aurea pendula, 6.4.2009
Nebude tak velký, anglický web blue bell nursery uvádí výšku 5 m a šířku 4 m. A roste pomalu.
Fagus sylvatica aurea pendula, 5.4.2009
Nevi nekdo jak velky bude tento buk? Na netu jsem se docet, ze je znam od roku 1900 (?) ale jak velky bude po 50ti letech nikde neni. Diky
Pinus parviflora Glauca a - pentaphylla Glauca, 29.3.2009
Může někdo popsat jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma borovicemi? Děkuji
Acer platanoides globosum "rotlaubig", 27.3.2009 Obsahuje fotku
V jednom hobymarketu jsem narazil na teno javor (viz foto). Hledal jsem jak to šlo, ale neco takoveho jsem nenasel... ale hlavne: Acer platanoides Crimson centry je prece notoricky znam a rozhodne neni globosum nebo kugelahorn... Tak nevim jestli je... celý příspěvek >
malý strom do stínu?, 21.3.2009
Odkazy na "malé listnáče".
malý strom do stínu?, 21.3.2009
Jenom jedno doplnění  - Acer griseum může dorůst i více jak 8m. 
malý strom do stínu?, 20.3.2009
Pro opravdu zodpovědně vedenou radu by to chtělo posoudit na místě i když z Vašeho popisu je celková situace jasná. Nodvažuji se poradit jenoznačně ale zkuste se podívat na netu na japonské javory, do výšky 2 (2,5) m mne napadá např. acer palmatum... celý příspěvek >
Pinus mugo Columnaris (Colombo), 9.3.2009
Má někdo zkušenosti jak vyroste (výška a šířka) tato borovice kleč?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika