Příspěvky uživatele - 136.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Wollemia nobilis - zkušenosti s pěstováním, 17.1.2010
Osobní zkušenost s umístěním do volné půdy nemám. Od záměru pěstovat Wollemii nobilis v zahradě jsem upustil, snese totiž jen -5°C, což je teplota, která je na našem území "dosažena" v každé zimě. V květináči roste zatím velmi... celý příspěvek >
Jehličnany v nádobách venku a mráz, 4.1.2010
Na podzim jsem nestih zasadit vše co jsem nakoupil a teď mám dilema: Nechat mladé jehličnany (borovice, jedle a smrky tak do 40 cm) venku na mrazu, nebo je raději dát do studené garáže, kde sice taky mrzne, ale jen tak do - 5°C. Na podzim jsem je... celý příspěvek >
Zakrytí chvojím?, 22.11.2009
Máte pozemek poměrně hodně vysoko, takže můžete mít zimy docela drsné, pokud jste někde na severu v podhůří. Obecně: Pokud máte mulč, je to rozhodně velká pomoc a mělo by to stačit. Chvojím navíc rozhodně nic neskazíte, ale hlavně... celý příspěvek >
Abies lasiocarpa compacta umístění, 21.11.2009
Poradí někdo s tím, jakou polohu pro tuto jedli zvolit? Jestli lépe plné slunce a sušší místo nebo polostín a vlhčeji?  Díky
Fagus sylvatica purpurea pendula - velikost, 16.11.2009
Díky za informace, všechny názory a postřehy o vzrůstu vítám. Ze školek v Litomyšli jsem si dovez fagus sylvatica londal kribbebuk (původ tohoto buku je snad v Dánsku), což by měla být víceméně tortuosa se zeleným listem.... celý příspěvek >
Jak namnožit Cypřišovec leylandův?, 11.11.2009
O tomto jehličnanu byla na tomto fórum diskuze dříve a bylo v něm uvedeno,  že v Praze Tróji je jedinec tohoto druhu vysoký okolo 18ti merů. 6 m je opravdu hodně "nepřesné"... Ještě se chci zmínit o odolnosti vůči... celý příspěvek >
Acer palmatum - japonský javor, 31.10.2009
Japonské javory představují širokou paletu vzhledu, vlastností a tomu odpovídající různost nároků na podmínky pěstování. Jsou druhy, které by Vámi popisované podmínky snesly bez obtíží a jsou druhy, které by zkomíraly. Mimo celodenní... celý příspěvek >
Host, 28.10.2009
Vaše zkratka Petř. znamená Petřvald nebo Petřkovice. Jsem z ostravska a ten cypřiš by mne dost zajímal, jak se mu daří, protože současné slevy v hobby marketech jsou úžasné: 2m cupressus sempervirens za 300,- no nekup to...
Fagus sylvatica purpurea pendula - velikost, 27.10.2009
Díky za informace, s umístěním čevenolistých buků na slunce jsem obeznámen, mám mj. dawyck purple, rohani minaret, 2 normální obelisky i purpureu nanu. Láká mne ještě purple fountain, pry to ale s tím vzrůstem nebude tak horké, co jsem... celý příspěvek >
Fagus sylvatica purpurea pendula - velikost, 26.10.2009
Poradí někdo, jak velký bude tento buk tak za 25 let a jak rychle roste? Totiž, viděl jsem několik profesionálně realizovaných zahrad z poslední doby, kdy je tento buk vysazován v dosahu do 1 m od ostatních rostlin, což mi přijde... celý příspěvek >
Jehličnan, 23.10.2009
Detail větvičky bohužel nebude, není fotografováno mnou, našel jsem to na netu.
Jehličnan, 23.10.2009 Obsahuje fotku
Pomůže někdo s určením tohoto druhu? Díky
Řidký „les“ v severo-východní části zahrady, 22.10.2009
Myslím, že by bylo vhodné, kdybychom měli informaci o rozměrech koutu zahrady, kde chcete les vysázet a taky jaký účel má tato výsadba plnit. Tím myslím, zda má vytvořit iluzi řídkého severského lesa, nebo zabránit pohledům sousedů apod.. K... celý příspěvek >
Quercus robur Concordia, 19.10.2009
Má někdo zkušenosti s tímto dubem nebo zná někdo nějaký konkrétní strom? Mám hlavně na mysli, jak je to se žlutým listem přes léto, při plném oslunění a jak je to s výškou a celkovými rozměry. Tento dub má být údajně výrazně menší než... celý příspěvek >
Javor střibrný, 15.10.2009
Opravdu pozor na místo, kde jej vysadíte. Může mít i přes 20 m na výšku a 15m v průměru.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika