Příspěvky uživatele - 71.211

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivovice od Jelínka, 23.8.2010
Tu asi nešlo o % alkoholu v destiláte ale o % liehu, o to, že aj najdrahšie slivovice obsahujú menej ako 50% ovocného destilátu a zbytok je lieh...
Pokazil jsem kvas?, 3.11.2009
Ak ste kvas nemiešali (v poslednej dobe) a prepadol sa sám tak niet na čo čakať. Percento cukru môže znamenať neprekvasiteľný cukor a dolu to už nepôjde. Všeobecne je prevrátenie kvasu najlepším znamením na ukončenie kvasného procesu. Cukromer... celý příspěvek >
Kvas - horní vrstva začíná mít takový divný povlak (asi plíseň), 2.10.2009
Stalo sa mi to toho roku na merhhuliach (meruňkách). Zo dňa na deň sa mi urobil biely povlak na jednom sude, stiahol som to opatrne lyžicou dolu a rozmiešal kvas ale nepomohlo, druhý deň tam bol povlak zas, našťastie kvas bol hotový tak som radšej... celý příspěvek >
Uchování hotového kvasu z třešní, 10.9.2009
Som len nadšenec a fajnšmeker, pijem málo ale len kvalitné destiláty... a najlepšie je keď si to človek urobí sám, aspoň vie čo pije.
Úprava destilátu, 9.9.2009
Poprosím o vaše nápady ako by sa dal zostrojiť prístroj na úpravu destilátu po vypálení. V niektorých páleniciach to majú. Je to na princípe ultrazvuku ak sa nemýlim. Ďakujem
Uchování hotového kvasu z třešní, 9.9.2009
A ešte to najdôležitejšie som nenapísal, na spodok kotla si pozvárajte kruhovú mriežku. Rám (kružnicu) z pásoviny širokej tak 3 - 4 cm a výplň z tyčiek. Aby to vyzeralo ako kedysi sito na múku. Tým sa vrece nebude dotýkať miesta, kde to najviac... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 2.9.2009
Málo vstupných informácií, kvas z čoho? kedy založený? štartovaný kvasinkami? opatrený kvasnou zátkou? kde uskladnený? Ak chcete pálenku a ie ovocný ocot tak to vadí...
Pokazil jsem kvas?, 25.8.2009
Rado sa stalo a nazdravie... Johny
Uchování hotového kvasu z třešní, 25.8.2009
Tomu sa dá zabrániť ak do kotla najskôr dáte plátené vrece a do neho nalejete kvas s kôstkami (peckami). Vrece však netreba zaviazať nasilno aby ho neroztrhlo. Takto si vlastne vyrobíte dvojplášť, šťava vytečie a pôsobí ako médium na vrece v ktorom... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 27.7.2009
To znamená že kvasenie prebehlo, pre istotu už nečakajte a prežeňte to cez trúbky. Teraz je už len otázka či sa cukor zmenil na lieh alebo ocot a to už zistíte len v pálenici. Držím palce. Johny
Pokazil jsem kvas?, 21.7.2009
Jediné čo môžete je zmerať cukor v kvase a zistíte či kvasenie prebehlo. Pridať 9 kg cukru na 120l kvasu je zhruba zdvihnúť cukornatosť o 7,5%, ak mali višne napríklad cukornatosť 8 (neviem koľko tak mávajú) tak počiatočný stav bol 15,5%. Ak vám... celý příspěvek >
Uchování hotového kvasu z třešní, 30.6.2009
Ja som včera pustil čerešne nazbierané pred dvoma týždňami. Každý strašil že čerešňový kvas je citlivý a sám som bol svedkom v pálenici chlap predo mnou zo 100 litrov čerešňového kvasu vypálil 2 litre mútnej pálenky. Kvas som podporil dvojitou dávkou... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika