Příspěvky uživatele - 143.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kopretiny, 12.10.2009
Zdravím, nenapíšu co to je neboť taky nevím. Ještě jsem je neviděla, ale jsou hezké. Vzhledem k tak pozdní době kvetení si stejně jako Vy myslím, že to bude asi chryzantéma. A koukám, že to bude stejně blízký rod chryzantéma-kopretina, neboť mají... celý příspěvek >
Kopretiny, 12.10.2009
Tak jak tady píše např. Zera, je to popsáno ve většině knih a přírůček pro pěstitele květin. Některé jsou remontantní a po seříznutí ještě jednou, i když už slaběji vykvetou. Přesně tak i já, pokud stíhám, tak je seříznu. Pokud to udělám později, už... celý příspěvek >
Ochrana trvalek na podzim, 8.10.2009
Zdravím Lenko i JITO. Vím jak a že to myslíte dobře - jak jsem už psala, chci (ráda bych měla) ekozahrádku. V zeleninové zahradě používám k hnojení koňský hnůj z vedlejších stájí a stříkám pouze bio postřiky.  Je mi skoro jedno, když jak píšete:... celý příspěvek >
Ochrana trvalek na podzim, 7.10.2009
Není mi jasné proč, ale plísně, škůdce a choroby všeho druhu mám po celé zahradě. Řekla bych, že každá kytka má něco. Snad je to tím, že jsme jediná zahrada na samotě, tak ty potvory neměly kam jít  Po neustálém stříkání jsem byla už pořádně... celý příspěvek >
Co s chrysantemou po odkvětu?, 27.9.2009 Obsahuje fotku
Ano, trávy křoviňákem na jaře. Pampovou ale nemám, snažím se dávat jen kytky, které se nemusí přehnaně zazimovávat, neb bych to v té rozloze nezvládnula. Trávy svazuju, jenže mi tu máme velké větry, tak že po měsíci je většina úvazků stažená pryč.... celý příspěvek >
Co s chrysantemou po odkvětu?, 27.9.2009
S pejskem se nemýlíte. Chtěla jsem najít i nějaký trvalkový záhon a zjistila, že žádný ani nemám nafocený, tak jsem hodila jen tento detail. Budu to muset napravit, ale až příští rok, letos už je skoro všechno odkvetené. Na obrázku vlevo jsou zakrslé... celý příspěvek >
Co s chrysantemou po odkvětu?, 24.9.2009 Obsahuje fotku
Jsem majitelkou opravdu velké květinové zahrady a nejsem příznivkyní trendu - všechno na podzim ostříhat, vyhrabat a vyčistit. Takhle se to u nás dělalo roky (babča, mamka), ale taky o hodně kytek přes zimu přišla. Myslím, že suché stvoly a listí... celý příspěvek >
Kleopatřina jehla, 24.9.2009
Á, tak tady bude nejspíš zakopaný pes! Já ji - stejně jako většinu kytek na zimu,,zastlala" rozloženým koňským hnojem! Tak už asi vím, kde soudruzi z NDR udělali chybu!  Díky.
Kleopatřina jehla, 24.9.2009
Kleopatřinu jehlu mám na záhoně už 5 let se střídavým výsledkem. Na zimu se nevyndává, ale každoročně ji svazuju jako trávy. Prvním rokem jsem ji i obalila slámou, ale polovina trsů byla stejně uhnilá. Proto myslím, že pro ni není ani tak... celý příspěvek >
S jakými rostlinami kombinovat levandulový záhon?, 24.9.2009
Jak už tu píšou ostatní, levandule se klasicky kombinuje s růžemi. Po celé léto kvete žlutě Coreopsis (Krásnoočko) a s levandulí je hezké. Na oživení barevnosti teď na podzim (když se rozhlédnu po zahradě) jsou to ty žluto-červené Zápleváky, astry... celý příspěvek >
Lotos, 14.8.2009
Jak jste nakonec dopadl s tím lotosem, roste? Já mám zatím za sebou jenom jeden loňský pokus. Semena jsem si objednala z NETu a podle návodu jak měl lotos cca 3 listy jsem ho postupně otužovala venku v kbelíku a pak vysadila v květináči do... celý příspěvek >
Životnost pstruha?, 12.8.2009
No sbohem, ještě to mi chybělo... Stačí, že kytky v zahradě mají sto a jednu nemoc, teď i ryby.. Zajímavé je, že v potoce jsem si žádné nemocné ryby nikdy nevšimla a to tam lidi spláchnou kde co.
Jak na komary?, 12.8.2009
Já se chytím těch muchniček, neb nevím přesně co to je? Ty malilinkaté mušky či co, co mně šíleně koušou v podvečer? A jejich specialita je moje hlava?! Klidně můžu mít holé nohy, ale musím mít kapuci, čepici atd, jinak mám celou hlavu jednu... celý příspěvek >
Životnost pstruha?, 12.8.2009
No vidíte, to bych mohla, zkusit někde ty sádky. Akorát nevím, kde to ti moji mohli chytit, já tam žádnou novou rybu nedávala. Jedině vodou z potoka. Rybáři tam na jaře potěr rozváželi, jsou v podezření...
Životnost pstruha?, 12.8.2009
To právě nemůžem, neb všichni pstruzi jsou u nás,,Ferda" a my by ani mouše neublížili, natož zabít velkou rybu! Radši si koupím mraženou a budu se sobecky tvářit, že ji nikdo nezabil kvůli mně  Ale ještě mi docvaklo, že krmením to... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika