Příspěvky uživatele - 30.121

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivovice, 8.8.2009
My sa riadime heslom, že spodná "dokap" dodáva aromatickosť. Preto pálime až dovtedy pokiaľ nedosiahneme požadované grády alebo netečie kýslý destilát plný kyselín. My na juhu SR sme takto naučený našimi predkami. Túto tému sme rozoberali... celý příspěvek >
Slivovice, 7.8.2009
Neriadim sa hmotnosťou sliviek v kg pri pálení... Praktickekšie a smerodajnejšie je pre mňa množstvo kvasu v litroch, keďže nemám skúsenosti koľko kg sliviek treba na... x destilátu.  Jedno Vám poviem presne, že bežne z plného varu 260l kvasu... celý příspěvek >
Jakou odrudu na hruskovici?, 30.7.2009
To súhlasím aj ja... Pôzdne zimné odridy si dlho udržujú tvrdosť (hovorím o vyššie spomínaných pr emňa neznámych hruškách starej odrody). Otec si spomína, že niekedy ich zvykli uvariť a tak zakvasiť, no priznáva, že chutila skôr ako... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 28.7.2009
Páni dosladzovať, ale s mierou... Aj ja sa priznám, dosladzoval som. Nie vždy ale áno.   Umenie páleníka je práve podľa daných klimatických a okolnostných podmienok trafiť pri dosladzovaní tú pravú mieru, aby ste neublížili samotnému... celý příspěvek >
Jakou odrudu na hruskovici?, 28.7.2009
Môžem len súhalsiť. Moju oblasť sám radím medzi hruškárske oblasti, aj napriek menej kvalitnej pôde... Ono tú hrušku zachránil môj otec, keď ju pred vypílením zmladil a preštepil na záhradu, pretože bránila stavbe domu...  Takto sa pri stavbách... celý příspěvek >
Jakou odrudu na hruskovici?, 28.7.2009
Neopodstatnená rada "nepáliť z letných hrušiek"  Roky pálim hruškovicu len z letných.  Svoje tvrdenie skúste objasniť, docela by ma to zaujímalo,  Vaše zistenia postrehy.  A ďalšie neodpodstatnené tvrdenie, že nezáleží... celý příspěvek >
Červíci v kvasu, co s tím?, 28.7.2009
Stáva sa mi to niekedy pri slivkách tiež.  Vrchnú vstvu s chrobákmi jednoducho odstránim. Nepostrehol som zmenu kvality destilátu oproti bezčervivým. Pôvod nepoznám.  V tomto čase by som riadne preveril Váš čerešňový kvas, či už nie je... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika