Příspěvky uživatele - 63.163

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rosa rugosa, 22.5.2009
Ještě Vám přihodím ještě výpisek z odborného článku z časopisu Rosa Klubu:      Přirozené stanoviště Růže lesklé (Rosa nitida) je v pobřežních zónách jezer a řek i v mokřinách, je tolerantní k těžší vlhčí půdě s dostatkem... celý příspěvek >
Pnoucí růže velkokvětá červená, 22.5.2009
Ale jistěže. Otevření hranic zkvalitnilo a rozšířilo náš trh s růžemi. V posledních letech se dokonce dováží hodně. Kupují a množí se novinky růží zaštítěné licencí a garancí pravosti odrůdy. Na ceně se to promítá, ale cena licence nezpůsobuje nijak... celý příspěvek >
Rosa rugosa, 22.5.2009
Zdravím Hančo, teď jste mně vyděsila, protože já znám R. nitida jako superodolnou a supermrazuvzdornou a tak jsem pro jistotu vytáhla odbornou literaturu, abych si to ověřila... Všichni bez vyjímky o ní tvrdí, že je to mrazuvzdorná růže, na... celý příspěvek >
Pnoucí růže velkokvětá červená, 22.5.2009
Jak kde.. Spíše jde ale o to, že běžná praxe množení růží ve školkách je používání očkovacího materiálu z loňských očkovanců. Eventuelně z nějaké matečnice, ovšem pokud je na ni místo. Odrůda Sympathie u nás obíhá už od totality.  Co si... celý příspěvek >
Pnouci ruze do velkeho truhliku, 22.5.2009
ta blokace na Helpmefind je novinka, ještě před měsícem to šlo.  Také z toho nemám radost... nakonec uvidíme, jak moc mi to bude chybět... Spíše mi vadí nový systém zobrazování fotek.
Popinava ruza Piruetta, 22.5.2009
Dobrý den, obecně vzato je vzdálenost 0,5m na pnoucí tak na hranici, lepší je tak 0,75m, ale když už je zasazená, tak jí nechte, bude to OK. Veďte každou na jednu stranu a nebudou si překážet. S růží Piruetta je trochu problém, pnoucí růže Pirouette... celý příspěvek >
Rosa rugosa, 22.5.2009
Jestli jsou pravokořenné - rozuměj množené z řízků - tak budou odnožovat a prostor mezi keři zaplní odnože. Holou nohu pak vykompenzujete předsadbou, nesázejte mezi, ale do řady před. Pokud je to třeba z estetických důvodů   tak... celý příspěvek >
Pnoucí růže velkokvětá červená, 22.5.2009
Zajímavý postřeh Slávku, zřejmě bude intenzita vůně u Sympathie záviset na teplotě, půdě nebo použité podnoži. Možná také došlo k mutaci vlivem použitého množárenského materiálu. Přiznávám, že na mojí zahradě neroste, abych tedy za ní mohla... celý příspěvek >
Špatně vyvinutý květ růže, 22.5.2009
Planý výhon bývá naopak nejzdravější a nejživotnější. Raší ze země přímo z kořenů. Bývá naopak sytě zelený (podle druhu použité podnože), dále mívá sedmičetné listy a dost často se výrazně vzhledem liší. Pokud by se problém opakoval, tak to bude... celý příspěvek >
Bílá černá skvrnitost, 22.5.2009
Aha...    Tak tohle nemá s černou skrvrnitostí nic společného. Ta se projevuje změnou barvy - zprvu fialové skvrny se paprsčitými okraji černají a jejich okolí žloutne ... atd.  Tohle je jasný požer. Ta skvrnka je jakoby... celý příspěvek >
Stromkové růže, 22.5.2009
 Paní Jano poslechněte Zuzanu, to mrtvé dřevo musí pryč. A dejte pozor, aby neobrážela pod místem očkování na kmínku. To musí také pryč. Jinak je tu nebezpečí zplanění.  A ta dirka ve středu na uříznutém výhonu je pozůstatek loňského... celý příspěvek >
Rosa rugosa, 20.5.2009
Pozor,  ne všechny vyšlechtěné hybridy-rugosy dělají šípky.  Na př. zrovna karafiatově kvetoucí Grootendost. nám šípky nedělá a jedna z mála nevoní.
Co ožírá listy růží, 20.5.2009
Mám to také, myslím, že to jsou klopušky co sají na listech a projevuje se to krabatěním listů a velkým počtem malých direk.  Jsou citlivé na pyrethrum . Existuje přírodní výtažek z kopretiny komerčně prodávaný , nebo mnohem levnější... celý příspěvek >
Růže má bílé skvrny na listech, 20.5.2009
Na první fotografii je napadení Pidikřískem šípkovým.  Napadá hlavně růže na teplém a chráněném stanovišti nejraději pnoucí růže u jižních stěn. Protože list je jím poškozen chytá se tam i houba. Doporučuji opakovaný postřik insekticidem na... celý příspěvek >
Špatně vyvinutý květ růže, 20.5.2009
Zdeformovaná poupata   mají na svědomí různí škůdci .Poupata od růží jsou sladká a šťavnatá a tak si na nich pochutnávají brouci, mravenci i housenky nočních můr.  Po nakousnutí se poupě ohne, zdeformuje a už se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika