Příspěvky uživatele - 130.20

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Soumrak zahrádkaření?, 20.3.2009
Pane Vysloužile, psal jsem o zanedbaných pozemcích, sadech i zahrádkách. Pokud je jejich majitel upraví k obrazu svému, ať už jakkoliv, budiž, je to jeho věc. Ten stupeň zanedbanosti ta satelitní městečka či pergoly s krby opravdu málo vyvažují.... celý příspěvek >
prorezavani stromu, 20.3.2009
Odborníky je nejlépe mít alespoň dva - více není na škodu. První to prořeže a ten druhý se Vás zeptá, který blb Vám to dělal. Případně to opraví, aby ten třetí mohl říci, že ty stromy byste měl odprosit. Z čehož... celý příspěvek >
Jabloň - poraďte prosím jakou?, 20.3.2009
A jak to nakonec dopadlo?
Který z nových rezistentů se Vám osvědčil?, 20.3.2009
Braeburn, pokud vím, není rezistent, zaujal mne však svojí "kondicí" v této době. Máte někdo zkušenosti s jeho pěstováním, případně informaci, kde jej lze koupit? 
Soumrak zahrádkaření?, 20.3.2009
Omylem jsem to "odpálil", pokračuji: Nemyslím, že to lze v této diskusi vyřešit, jde o lifestyl trend, který asi nelze zastavit. Spíš by mne zajímalo - a teď jde o zeleň obecně - zda je někde situace lepší než u nás, v blízkosti průmyslového města,... celý příspěvek >
Soumrak zahrádkaření?, 20.3.2009
At´ projíždím krajinou, či procházím ulicemi malého města či vesnice, zdá se mi, že zahrádky, zahrady i polní sady v mnoha případech, možná dokonce ve většině postupně nejen stárnou, ale roste i jejich zanedbanost bez "péče dobrého... celý příspěvek >
vrúbľovanie, 19.3.2009
Pro roubování za zelena - konkrétně pro jabloně - mám na několika případech vyzkoušený trochu pracnější způsob - použití igelitového rukávce s opěrnou tyčkou a trochou vody pro mikroklima. Už to bylo určitě někde zveřejněno, není to můj... celý příspěvek >
Stříhání stromů - lepší jaro nebo podzim?, 19.3.2009
Dnes je Josefa, nechte to na Žofku a všechno, co jde kolmo nahoru vezměte dobrou pilkou až u kmenu, nožem začištěte a pak zamázněte voskem či latexem. Příští rok se to možná bude opakovat, staré stromy to dělávají. Zmlazení a znovuzapěstování,... celý příspěvek >
Jakou jabloň?, 18.3.2009
Nejsem si jist, zda mám dost informací a vědomostí pro kvalifikovanou diskusi, takže jen shrnu, co jsem vyčetl, aniž bych znal dobře praxi: 1. Štíhlá vřetena, tvar hodně podobný dříve pěstovaným kordonům, je tvar obdobný vánočnímu stromku, s opěrným... celý příspěvek >
Jakou jabloň?, 18.3.2009
J-TE-E, resp. stromky od p. Kubáčka jsou velmi zakrslé, řekl bych že na M9 rostou více. Pro 450 mnm. i při dobrém ošetřování - hnojení, obdělávání i zalévání je použitelnost problematická pro malý růst, výška stěží 150 cm. Nevylučoval bych však... celý příspěvek >
Jakou jabloň?, 18.3.2009
Váš přístup je pozoruhodně důkladný a soustavný. Troufnu si Vám doporučit pěstování štíhlých vřeten s delšími opěrnými kůly. Stručně řečeno více málovzrůstných stromků (jednoletý špičák nebo zákrsek na M9 či podobné podnoži), v menších vzdálenostech... celý příspěvek >
Jakou jabloň?, 18.3.2009
Největší vliv má teplo, někdy se též uváděly tzv. stupňodny jako kritérium délky vegetační doby. Kritérium nadmořské výšky s tím souvisí, ale někdy může klamat. Severní Čechy a jižní Morava při stejné nadm. výšce nejsou srovnatelné. Myslím, že u Vás... celý příspěvek >
Srovnání podnoží, 17.3.2009
Fytos uvádí vzrůstnost MM106 v porovnání k semenáči 80%. Myslím, že A2 je vzrůstnější než MM106. Podnože, zřejmě zejména s ohledem na zakotvení v půdě, vždy končily u čtvrtkmenů, vyšší tvary byly pak na semenáčích, kde bych očekával kromě větší... celý příspěvek >
kácení ovocných alejí, 17.3.2009
Nic proti tomu. Ale spoléhat na vítězství rozumu v přetlačování s vládou peněz je velmi naivní.Snad tady v té (snad budoucí) době užívání rozumu a hospodaření budou ještě nějaké stromy.
Jabloň Pink Lady, 17.3.2009
Tuto problematiku hezky přibližuje článek Vliv opylování na kvalitu jablek od Ing. Blažka, CSc a zároveň potvrzuje Váš názor. Také zásadně neguje existující názory o samosprašnosti v monoodrůdových sadech. Věda a logika - není co dodat.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika