Příspěvky uživatele - 130.20

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaká odrůda Vám teď chutná?, 3.4.2009
Děkuji pane Boštičko, jen doplňující dotaz - asi u Vás půjde o ovoce z podnoží M9? Trochu mne překvapuje, že ještě máte Jonagold, u nás se snědl do Vánoc, ovšem byly ho jen dvě bedýnky, takže jeho trvanlivost jsem nevyzkoušel, i když byl sklízený... celý příspěvek >
Jaká odrůda Vám teď chutná?, 3.4.2009
Teď jsem jedl Rubinolu. Dobrá, sladká, ale už je trochu za zenitem.
Jaká odrůda Vám teď chutná?, 3.4.2009
Podobně jako pan Boštička si myslím, že nejcenější jsou pravdivé osobní zkušenosti. Je duben, z běžných sklepů - nikoliv z klimatizovaných skladů - jaká odrůda Vám teď chutná? Doporučíte ji ostatním a proč? Všichni přece hledáme kvalitní pozdně zimní... celý příspěvek >
Pomoc s určením odrůdy, 2.4.2009
Trochu výstřel od boku - Švýcarské oranžové? Ale znám jej jen z knížek a z pohledu do sousední zahrady, chtělo by to porovnání s pomologií. Podle stáří stromu by to odpovídalo době, kdy bylo v prodeji.
Pozor na bezpečnost při práci ve výškách, 2.4.2009
Nechci nikoho příliš poučovat. Myslím, že nikdo z nás není tak chytrý, aby se mu nemohlo nic stát. Já sám jsem už z výšky spadl vícekrát, byl z toho i úraz, dost vážný, i když nakonec bez následků. Tak snad jen pár poznámek, pokud někomu pomohou... celý příspěvek >
Jakou jabloň?, 2.4.2009
Vysočina, to nejsou dva hektary, takže ji asi nejde vzít šmahem. A pak i předcházející příspěvek asi bude jen expresivní vyjádření momentálního mentálního rozpoložení autora. 
Jabloň - poraďte prosím jakou?, 2.4.2009
Velmi úrodné, karmínově červené zimní jablíčko navinule sladké či sladce navinulé svěží chuti, dobře skladovatelné. Problémy dělá zmenšování plodů při nadúrodě - je vhodná probírka či redukce řezem. Milovníkům sláďat nemusí vyhovovat výraznější... celý příspěvek >
Jabloň - poraďte prosím jakou?, 1.4.2009
Budoucí objem koruny mohu jen odhadnout,. Rozela je velmi úrodná, záleží, jak ji budete "živit". Možná, že za 10 let by poloměr koruny mohl být asi 2, maximálně 3m. Ty 2 vidím reálněji. Totéž do výšky od založení koruny - pokud ji tak... celý příspěvek >
Jabloň - poraďte prosím jakou?, 1.4.2009
Nechat první rok řádit kadeřavost, ať stromek bojuje o přežití. Samozřejmě, můžete to udělat. Je ale třeba říci, že to stromku škodí, pokud ho to nezlikviduje úplně. Dávat to jako odbornou radu už hraničí s něčím, co bych tady snad ani nechtěl... celý příspěvek >
Jabloň - poraďte prosím jakou?, 31.3.2009
K těm podnožím:  Dříve platila jednoduchá zásada: Odrůda bujně rostoucí a méně plodící na podnož málo rostoucí a hojně plodící a naopak. Teď se k tomu přidává ještě poloha, půda a způsob pěstování, stručně řečeno: málovzrůstné podnože (M9,... celý příspěvek >
Jabloň - poraďte prosím jakou?, 30.3.2009
A ještě dvě poznámky:  Koupila jste Rozelu. Tak ještě podnož - je to MM 106? Pokud ano a i po ostříhání zůstalo torzo korunky, pak se to dá do pořádku. Pokud jste snad dostala podnož M9, pak z toho nikdy větší strom nebude. Taky nemusíte... celý příspěvek >
Jabloň - poraďte prosím jakou?, 30.3.2009
Trochu jste pohladila moji ješitnost - kráter, Rozela, ale budete určitě spokojená. Další moje rada přichází pozdě. Platí zásada: Své děti a své stromy si řežu sám, nikomu je nenechám. Moje děti by se tomu usmály, každý z nich dostal v životě snad... celý příspěvek >
Výroba domácího sýra, 27.3.2009
A pak ve finále lze buď v troubě přetavit, nebo jen utřít s máslem, ovšem na zapití je toho piva třeba trochu víc.
Materiál na rozebiratelné kořenáče, 27.3.2009
Pro pěstování sazenic rajčat, okurek a jiné zeleniny používám rozpínací plastové pásy. Vytvářejí "hrnek" bez dna, růst sazenic je v nich nejlepší. Výroba vystřižením je jednoduchá. Ideální je materiál, který se dříve používal jako folie ke krytí... celý příspěvek >
Soumrak zahrádkaření?, 23.3.2009
Už vícekrát jsem vyprovokoval diskusi, která se nakonec stočila někam, kam jsem vůbec nechtěl. 32 příspěvků, v drtivé většině účastníků věřících v budoucnost zahrádkaření, by mne mělo uklidnit. Trochu se tak i stalo, jenomže... - většina a pravda... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika