vistárie



host - 35.177 (?) 
27.9.2008 0:54, zobrazeno: 8370x

Dobrý den, jak máte uchycené vistárie? Ta má je zatím asi 2-metrová a příští rok ji budu muset navádět do boku na úroveň podlahy terasy v 1. patře. Přemýšlím nad vyrobením šprlení na které by se přivazovala /ale to se mi nezdá moc hezké/ nebo naděláním vodorovných latěk z koncem do vrchu tak, aby na nich vistárie ležela. Poradíte někdo dobré a hlavně pěkné řešení? Můžete vložit i fotky. Za typy moc děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 27.9.2008 8:41

Ahojky, podobný dotaz jsem tady vložila taky - wisteria- opora a zatím se nikdo neozval.Taky bych potřebovala radu nebo nápad.Jestli dovolíte, přidám se s prosbou - jak na to -?Ve dvou se to lépe táhne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.177 (?), 27.9.2008 11:46

Ahoj, jsem zadavatelka...   snad někdo poradí když jsme na to dvě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.20 (?), 2.10.2008 13:44

Zkusím popsat vlastní řešení. Vistárii tuze svědčí, podívám se po fotkách a dodám.

Postavil jsem něco jako pergolu. Čtyři stojiny do čtverce o hraně asi 2,5 m, trámky asi 10x10cm., výška taky asi 2,5 m.Vždy dvě a dvě se nahoře spojí příčným břevnem, které má přesahy asi půl metru. A pak zhruba po půl metru se na tato příčná břevna nakladou podélné latě, opět s půl metrovým či delším přesahem. Všechny vodorovné konstrukce je třeba dávat s profily nastojato (např. 3x8cm). Vše spojuji vruty do předvrtaných otvorů - vhodný je akušroubovák. U stojin jsou třeba patky s pozink. úchyty. Samozřejmě vše před montáží natřít vhodnou impregnací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 2.10.2008 19:53

Jste zlatíčko a kdyby bylo nějaké foto, bylo by to super.Já ji mám u staré kamenné zdi, dostala jsem ji a je pravda, že jsem ji moc chtěla.Je to, aspoň zatím životaschopná rostlina a statečně se vyšplhala po zdi zatím do dvou metrů.Ale až výhony zesílí určitě se neudrží.Do jara to musím zvládnout, vymyslet něco na čem se bude moci popínat.Tak pokud bude foto budu ráda a určitě i zadavatelka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 21.10.2008 15:42

Já mám vistárii na pergole třetím rokem, zatím nekvetla. V Polsku jsem viděla vistárii na kovovém sloupu, který byl zabetonovaný v zemi a nahoře na sloupu byl přiveněný velký kovový kruh, po kterém se vistárie omotávala, takže to vypadalo jako velký strom, moc se mi to líbilo a chystám se to na jaře tak nějak provést, syn mi zabuduje sloup s kruhem, snad se to povede. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 22.10.2008 11:14

Ahojky Veruno, tak to je nápad, jdu do toho.Teda musím ukecat mužskýho.Sloup jsem našla ve stodole a tři roky tady leží ladem, tak bude aspoň k užitku.Moc díky za nápad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika